PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-06-29
Zmiany w zarządzie Grupy Deventer
Jak informuje Roto Frank Fenster und Türtechnologie (FTT) GmbH z dniem 1 lipca 2020 r. Mike Piqeur obejmuje stanowisko prezesa grupy Deventer, producenta profili uszczelniających ...

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Jak informuje Roto Frank Fenster und Türtechnologie (FTT) GmbH z dniem 1 lipca 2020 r. Mike Piqeur obejmuje stanowisko prezesa grupy Deventer, producenta profili uszczelniających, należącej do Roto Frank FTT. Dotychczasowy prezes Lüder Pflügner, który od trzynastu lat piastował tę funkcję, przechodzi na emeryturę.

Grupa Deventer, wchodząca w skład dywizji Roto Frank FTT, posiada oprócz głównej siedziby w Niemczech (Berlin Spandau) zakłady w Holandii, w Polsce i w Rosji. Grupa specjalizująca się w produkcji profili uszczelniających z elastomerów termoplastycznych (TPE), specyficznych receptur PVC i gumy silikonowej zatrudnia obecnie ok 200 osób.


Ścisła współpraca w zakresie projektowania systemowych rozwiązań okuć i uszczelnień obu firm stanowi przewagę kompetencyjną dla klientów.

Nowy szef Deventer, Mike Piqeur, jest doświadczonym ekspertem branżowym i doskonałym biznesmenem. Urodzony w Amsterdamie Piqeur już w 1985 roku rozpoczął pracę jako menadżer produktów eksportowych w Roto w Leinfelden-Echterdingen. Po przejściu kilku kolejnych etapów kariery, od 2000 roku do dzisiaj kieruje działaniami Roto w regionie Europy Zachodniej, w której skład wchodzi: Wielka Brytania, Irlandia, Skandynawia i kraje BeNeLux. Przez lata zebrał bogate doświadczenie, mierząc się ze zmieniającymi się zadaniami sprzedażowymi i projektowymi. Bezpośrednio przed przejęciem przez Roto firmy Deventer ściśle współpracował z oddziałem firmy w Holandii.

Dla 58-letniego Piqeura jednym z codziennych priorytetów jest trwała i silna ofensywa kompetencji systemowych, które przyczynią się do planowanych wzrostów. Najbliższe działania obejmują konsekwentne zwiększanie międzynarodowej działalności w branży profili uszczelniających. Ważnym elementem strategii biznesowej jest też zrównoważony rozwój oraz wykorzystanie wiedzy i wsparcia dobrze skoordynowanych zespołów zarządzających w Deventer.

źródło: Roto