PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-03-26
Najlepsze aluminiowe okna tarasowe premium 2021 roku
Internetowy broker stolarki opublikował nową edycję rankingu najlepszych systemów przesuwnych z segmentu premium. Które znalazły się na czele?

Połączenie dużych rozmiarów z minimalizmem konstrukcji - tak można najkrócej opisać bardzo modne we współczesnej architekturze aluminiowe okna tarasowe. Internetowy broker stolarki, debesto.com opublikowało właśnie nową edycję rankingu najlepszych systemów przesuwnych z segmentu premium. Które znalazły się na jego czele?

W najnowszej odsłonie rankingu debesto.com porównało siedem popularnych przesuwnych systemów aluminiowych w różnych konfiguracjach. Każdy z nich charakteryzuje się bardzo modną i pożądaną przez architektów oraz inwestorów konstrukcją z jak najmniej widoczną wizualnie ramą. Nowością w stosunku do rankingu sprzed roku jest rozbudowanie porównania systemów wyposażonych dodatkowo w napędy automatyczne. Drugą istotną zmianą jest obecność w dwóch konfiguracjach systemu MB-Skyline firmy Aluprof, który zmienił układ sił w czołówce zestawienia. Co równie ważne, dzięki szczegółowej analizie rynku, twórcy rankingu uwzględnili niższe ceny systemów, lepiej odzwierciedlające rynkową rzeczywistość. Są one niższe, co nie oznacza, że obniżono oczekiwania jakościowe względem analizowanych produktów.

W rankingu porównano następujące systemy: Aluprof MB-Skyline, Aluprof MB-Skyline type R, Cortizo Cor-Vision Plus, Reynaers Hi-Finity, SAPA Artline, Schüco Panorama ASS 77 PD, Yawal Moreview. Specjaliści z debesto.com zestawili je w 4 różnych kategoriach: najniższa cena, najwyższa jakość, jakość/cena oraz jakość/cena dla systemów z napędem automatycznym. Które systemy okazały się najlepsze? Na podium najczęściej plasowały się systemy firm Yawal, Cortizo, Schüco i Aluprof, które doceniane były m.in. za jakość, korzystną cenę oraz parametry.

- Poprzednia edycja naszego rankingu wywołała w branży wiele rzeczowych dyskusji. Systemodawcy kontaktowali się z nami, pytając o to, dlaczego ich systemy nie zostały uwzględnione w zestawieniu lub skąd wynikały konkretne oceny ich produktów. Dzięki temu mogliśmy pokazać im, jakie elementy są najistotniejsze w systemach przesuwnych z perspektywy firm budowlanych, które realizują projekty z ich użyciem - mówi Wojciech Stanowski, właściciel debesto.com.

- Dla nas najważniejsze jest to, że efektem tych rozmów są coraz lepsze produkty! Wiele uwag, którymi dzieliliśmy się z systemodawcami po publikacji rankingu w 2020 roku, przestało być problemem w nowej edycji, ponieważ zostały one poprawione w najnowszych wersjach systemów. Bardzo nas to cieszy, bo okazuje się, że tym rankingiem nie tylko dajemy firmom budowlanym i inwestorom wskazówki, na które okna tarasowe warto zwrócić uwagę, ale też poniekąd wpływamy na ich ewolucję - dodaje.

Jak zaznaczają twórcy rankingu, również teraz, po publikacji jego nowej edycji, liczą na dyskusję na temat zestawienia oraz uwzględnionych w nim produktów. Które aluminiowe systemy przesuwne okazały się najlepsze w poszczególnych kategoriach i dlaczego? Szczegóły tutaj: Ranking aluminiowych okien tarasowych premium 2021. Porównanie dużych, bezramowych, przesuwnych drzwi tarasowych.

źródło: debesto.com