PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-06-22
Lokalny patriotyzm – czyli Budvar zaangażowany społecznie
W ubiegły weekend, Budvar jako główny sponsor, stał za organizacją Dni Zduńskiej Woli - wydarzenia, które wróciło do miasta po dwuletniej przerwie ...

BUDVAR Centrum Sp. z o. o.
ul. Przemysłowa 36
98-220 Zduńska Wola

tel. 43 824 31 32
fax 43 824 31 33
info@budvar.pl
www.budvar.pl

» więcej o firmie

Budvar - topowy producent stolarki okiennej i drzwiowej działający na rynku polskim oraz zagranicznym, który od 3 dekad wyposaża domy i mieszkania Europejczyków w doskonałej jakości energooszczędne okna, od wielu lat wspiera również lokalne inicjatywy. W ubiegły weekend, jako główny sponsor, stał za organizacją Dni Zduńskiej Woli - wydarzenia, które wróciło do miasta po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Budvar głównym sponsorem Dni Zduńskiej Woli

Społeczna odpowiedzialność biznesu to ważna część naszej działalności - mówi Prezes firmy Budvar i jeden z jej właścicieli - Paweł Trzciński. I rzeczywiście tak jest. Marka od wielu lat działa w środowisku lokalnym i - angażując się finansowo oraz organizacyjnie - wspiera ważne dla miasta inicjatywy. Sam jestem zduńskowolaninem od urodzenia, nadal tu mieszkam i moje serce oddałem miastu. Pomagając, mam wewnętrzne poczucie spełnienia i cieszę się, że jako firma, zakorzeniona w Zduńskiej Woli, która wyrosła w społeczności lokalnej i zatrudnia mieszkańców miasta i okolic, możemy dokładać swoją cegiełkę i przyczyniać się do organizacji wyjątkowych wydarzeń - dodaje Paweł Trzciński.

W tegorocznych dniach Zduńskiej Woli uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób, dla których zorganizowano koncerty takich zespołów jak Kult, Organek, Dezerter i Ignite. Ale nie tylko fani dobrej muzyki mogli znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy motocykli integrowali się podczas specjalnego Pikniku motocyklowego, a dzieci mogły dać upust rozpierającej je energii w strefie zabaw, albo odpocząć w specjalnie przygotowanej i wyciszonej strefie relaksu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Współorganizacja Dni Zduńskiej Woli to nie jedyne wsparcie, jakie firma oferuje miastu oraz jego mieszkańcom. W duchu idei społecznej odpowiedzialności biznesu, która przyświeca właścicielom firmy od początku jej istnienia, na przestrzeni kilku ostatnich lat powiatowe szpitale oraz ośrodki kultury zostały doposażone w sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie mieszkańców (m.in. aparaty USG, respiratory czy mammografy), zorganizowane zostały także akcje profilaktyczne wśród mieszkańców miasta, mające na celu wykrycie raka piersi czy nosicielstwo wirusa HCV, odpowiedzialnego za rozwój wirusowego zapalenia wątroby (WZW) typu C.

Ochrona środowiska oraz profilaktyka zdrowia są ważnymi obszarami naszego działania CSR, mimo, że na co dzień reprezentujemy zupełnie inną branżę. Wielokrotnie włączaliśmy się w akcje prozdrowotne i działania społeczne, m.in. wpieramy lokalny klub Amazonek, czyli kobiet po mastektomii - mówi Paweł Trzciński.

Każdego roku Budvar zaznacza również swoją obecność podczas pikniku ekologicznego ,,Piknik Eko: najbardziej eko jest lokalnie!". W tegorocznej wiosennej edycji zaproszono najmłodszych mieszkańców miasta na warsztaty ekologiczne, bo jak mówi sam Prezes - To doskonała inwestycja w przyszłe kadry.