PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2022-09-05
Szklany balkon francuski SKYFORCE – efektowne przeszklenia na piętrze domu
Przeszklony balkon francuski SKYFORCE stanowi doskonałe uzupełnienie okien elewacyjnych. Pozwala stworzyć idealne i nie rzucające się ...

REHAU Sp. z o.o.
ul. Poznańska 1A
62-081 Baranowo

tel. 61 849 84 00
poznan@rehau.com
www.rehau.pl

» więcej o firmie
Szklany balkon francuski to sposób na efektowne doświetlenie wnętrz zlokalizowanych na piętrze domu. Jego bezpieczna, szklana balustrada stanowi skuteczne zabezpieczenie otwartych okien, a zarazem pozwala uzyskać piękny, panoramiczny widok na otoczenie. 

Wielkoformatowe przeszklenia to trend, który na dobre wpisał się w architekturę współczesnych budynków, również tych jednorodzinnych. Duże okna zacierają granicę między domem a ogrodem i doskonale doświetlają wnętrza światłem naturalnym. Okna o przeszklonych powierzchniach sięgających posadzki, tworzące nierzadko całe przeszklone ściany nie są jedynie domeną pomieszczeń zlokalizowanych na parterze. Można je z powodzeniem realizować również na piętrze domu. Doskonałym przykładem efektownego przeszklenia wnętrz na wyższych kondygnacjach budynku jest zastosowanie balkonu francuskiego, który w przeciwieństwie do tradycyjnego, nie posiada płyty balkonowej. Przeszklone balkony francuskie coraz częściej zastępują te tradycyjne, zwłaszcza w domach jednorodzinnych, gdzie bezpośredni kontakt z otoczeniem zapewniają domownikom przydomowe tarasy.


Duże przeszklenia z balkonem francuskim

Przeszklone balkony francuskie SKYFORCE to nowoczesne okna balkonowe częściowo osłonięte szklaną płytą czołową. W przeciwieństwie do metalowych osłon ich szklana balustrada nie przesłania widoków na zewnątrz. Balkon francuski pozbawiony metalowych barier poziomych czy pionowych nie zakłóca również odbioru wizualnego elewacji domu. Szklana balustrada w połączeniu z oknem balkonowym staje się spójnym elementem architektonicznym budynku. Takie balkony tworzące nierzadko całe przeszklone ściany na piętrze domu świetnie wpisują się w nowoczesne trendy budynków jednorodzinnych, odpowiadając jednocześnie prawnym wymogom budowlanym. 

Idealne dopasowanie

Przeszklony balkon francuski SKYFORCE stanowi doskonałe uzupełnienie okien elewacyjnych. Pozwala stworzyć idealne i nie rzucające się w oczy połączenie zarówno z nowymi, jak i już zamontowanymi oknami na profilach REHAU Euro-Design 70, Brillant-Design, SYNEGO czy GENEO. Co ważne, decydując się na systemy okienne od jednego producenta możemy uniknąć czasochłonnych, dodatkowych uzgodnień, umożliwiających odpowiednie dopasowanie wszystkich elementów tak, by tworzyły spójną całość. Przeszklone balkony SKYFORCE są w pełni kompatybilne z oknami REHAU, co ułatwia budowę i skraca jej realizację.

Ramy balkonów francuskich SKYFORCE można dopasować kolorystycznie do tych okiennych, tworząc spójną kompozycję przeszkleń, wpisującą się w nowoczesne trendy architektoniczne. Elementy balkonu francuskiego dostępne są w:

  • modnym kolorze antracytowym,
  • ponadczasowym białym
  • oraz naturalnego aluminium.

Profile można także lakierować proszkowo, dopasowując ich kolor do koloru okien. Ofertę elementów SKYFORCE uzupełniają również nowe listwy maskujące - oprócz aluminiowych, dostępne są listwy wykonane ze stali nierdzewnej, co daje większe możliwości lepszego dopasowania produktu do założeń estetycznych budynku.


Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Szklany balkon francuski SKYFORCE podnosi walory estetyczne fasady domu i otwiera pomieszczenia na otoczenie, ale co najważniejsze gwarantuje również bezpieczne użytkowanie okien na wysokości, bez konieczności stosowania metalowych balustrad. Szklana płyta czołowa wykonana z bardzo wytrzymałego laminowanego szkła nie przesłania widoków i skutecznie chroni przed wypadnięciem. Jej gładka powierzchnia uniemożliwia również wspinanie się dzieci na zabezpieczenie. Zestaw balustrad systemu SKYFORCE został przebadany w Instytucie Techniki Budowlanej i uzyskał pozytywną ocenę techniczną (ITB-KOT-2022/2227), co potwierdza jego w pełni bezpieczne użytkowanie.

Szybki i bezproblemowy montaż balkonu francuskiego

Tym, co przemawia na korzyść nowoczesnych systemów balkonowych SKYFORCE jest również ich łatwy montaż. Szklana balustrada montowana jest na ramie okiennej, stając się integralnym elementem okna balkonowego. Mocowanie jest przy tym ukryte, a całość jest pozostaje dopasowana do kształtu i koloru profili. Montaż szklanego balkonu francuskiego wykonuje jedna ekipa, co istotne - bez konieczności wiercenia otworów w murze czy przerywania ciągłości ocieplenia ścian przy oknie. Pozwala to uniknąć nie tylko kłopotliwej ingerencji w elewację, ale również występowania związanych z tym mostków termicznych.

Elementy balkonów SKYFORCE dostępne są w wersji dostosowanej do trzech grubości szyby (12.76, 17.52 i 21.52 mm). Zapewniają tym samym nie tylko efektowne i bezpieczne przeszklenia na piętrze domu, ale również umożliwiają ich dokładne dopasowanie do potrzeb budynku.