PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2022-11-22
Firma Elwiz S.A. stawia na rozwój parku maszynowego
W ostatnich dniach zakończono instalację kompleksowego przelotowego centrum tnąco-obróbczego Quadra L2 od firmy R&D Tech.

R&D Tech Sp. z o.o.
ul. Kostrzyńska 9
65-127 Zielona Góra

tel. 68 455 71 01
fax 68 455 71 02
info@randdtech.pl
www.randdtech.pl

» więcej o firmie

Firma Elwiz S.A. oferuje okna do domu pasywnego Energio oraz szeroka gamę okien i drzwi z PVC i ALUMINIUM. Dodatkowo w ofercie firmy znaleźć można systemy unośno-przesuwne i harmonijkowe drzwi panoramiczne czy program drzwi premium.

Mając na uwadze wysoką jakość oferowanych produktów oraz pełną automatyzację produkcji w ostatnich dniach zakończono instalację kompleksowego przelotowego centrum tnąco-obróbczego Quadra L2, dedykowanego do frezowania, wiercenia i cięcia profili aluminiowych i stopów lekkich od firmy R&D Tech.

- W dobie, gdzie automatyzacja ma tak duże znaczenie istotne jest wyposażenie parku maszynowego w zaawansowane technologicznie urządzenia. Centrum obróbcze Quadra L2, które zakupiliśmy od R&D Tech to dla nas pewność, że proces produkcji będzie w pełni zautomatyzowany. Posiadając tak wielofunkcyjne centrum przelotowe mamy gwarancję szybko wytwarzanego gotowego produktu, którego cechuje najwyższa jakość. Quadra L2 to pewność zachowania wszystkich parametrów przy jednoczesnym przyspieszeniu produkcji- stwierdza Catalin Nicolaescu - Prezes Zarządu.

Sterowana numerycznie 18-osiowa Quadra L2 składa się z automatycznego magazynu i systemu podającego do profili do 9500 mm. W środkowej części znajduje się moduł frezujący, dwa moduły tnące i moduł planowania. Na 4-osiowym sterowanym numerycznie module zainstalowano od 4 do 6 elektrowrzecion umożliwiających obróbkę całego obwodu elementu, bez względu na jego ułożenie. Główny moduł tnący składa się z tarczy Ø 600 sterowanej numerycznie w trzech osiach. Dodatkowy moduł posiada tarczę Ø 350 z posuwem i ustawianiem kąta na poziomej osi sterowanej numerycznie. Na wspólnym łożu z tarczą Ø 350 znajduje się moduł frezarki do końcówek profilu. Jest on sterowany numerycznie w dwóch osiach i można na nim zamontować frez tarczowy lub pakiet frezów konturowych.

- Kolejny zakup urządzenia od R&D Tech to z pewnością następny krok włożony w rozwój naszej firmy. Bazując na doświadczeniach z poprzednich zakupów maszyn Emmegi mogę być pewien, że to był to zdecydowanie udany wybór. - podsumowuje Catalin Nicolaescu.

Ponadto, nieustanna praca Zespołu Badań &Rozwoju oraz trzydziestoletniego know-how wynikającego z doświadczenia pokoleń techników firmy Emmegi, poszukujących każdego dnia coraz doskonalszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań powstała najnowsza wersja tego centrum +Quadra.