PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2023-01-16
W samą (zimową) porę - energooszczędne okna dachowe marki FAKRO
Okna energooszczędne FAKRO charakteryzują się bardzo dobrym parametrem termoizolacyjności. O jego poziomie decyduje współczynnik ...

4D GRUPA Sp. z o.o.
ul. Kasprowicza 22/5
31‐523 Kraków

tel. 12 285 07 45
biuro@4dgrupa.eu
www.4dgrupa.pl

» więcej o firmie

Gdy temperatura na zewnątrz mocno spada w dół i zimowa aura staje się codziennością, w domowym zaciszu szukamy ciepła i komfortu. Zwłaszcza wówczas niebagatelną rolę odgrywają okna. Gwarancję mniejszych strat ciepła w chłodne dni i wynikającego z tego tytułu oszczędności stanowią energooszczędne okna dachowe FAKRO.

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie okna odpowiedzialne są za utratę znacznej części ciepła z pomieszczeń. Dlatego też tak ważne jest, aby wybierać modele energooszczędne, które nie dopuszczają do ucieczki ogrzanego powietrza na zewnątrz, dodatkowo pasywnie pozyskując energię słoneczną. Co ważne - za sprawą energooszczędnej konstrukcji - jeszcze zatrzymają energię wewnątrz, tym samym poprawiając bilans cieplny. Jednak ogromna korzyść dla domowego budżetu, w postaci niższych rachunków za ogrzewanie pomieszczeń w zimne dni, to nie jedyny profit wynikający z wyboru energooszczędnych okien. Coraz więcej Polek i Polaków wybierając elementy przy budowie domu, zwraca uwagę na aspekt dbałości o środowisko, decydując się właśnie na energooszczędne, innowacyjne rozwiązanie.


Okna energooszczędne FAKRO charakteryzują się bardzo dobrym parametrem termoizolacyjności. O jego poziomie decyduje współczynnik przenikania ciepła całego okna Uw - współczynnik Uw na poziomie 1,1 W/m2K pozwala zaliczyć dane okno do kategorii energooszczędnych. Wynika to z faktu, że taki właśnie parametr spełnia wszystkie wymogi techniczne i realnie umożliwia zmniejszenie strat ciepła w zimową porę.

Tym, co wymaga szczególnego podkreślenia jest energooszczędna budowa okien dachowych FAKRO. Zastosowana innowacyjna technologia thermoPro, kołnierz uszczelniający w wersji Thermo, a także systemowe zestawy izolacyjne stosowane przy montażu okien - wszystkie te elementy poprawiają jakość okien dachowych i wpływają na ich wyjątkowe parametry termoizolacyjne (Uw = 0,86 W/m2K dla okna FTP-V U5, z kołnierzem uszczelniającym w wersji Thermo).

Energooszczędne okna dachowe marki FAKRO dostępne są za pośrednictwem sprawdzonych hurtowni dachowych, jak te wchodzące w skład 4D Grupa.