PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2023-01-23
Roto Roto Object Business – z myślą o najbardziej wymagających inwestycjach
Skrzydła okienne o niestandardowych gabarytach, często przekraczające 3 metry wysokości i ważące ponad 200 kg, to wyzwanie dla inżynierów i ...

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Skrzydła okienne o niestandardowych gabarytach, często przekraczające 3 metry wysokości i ważące ponad 200 kg, to wyzwanie dla inżynierów i konstruktorów. Jednak nawet tak duże i ciężkie okna nie są przeszkodą w pomyślnej realizacji inwestycji. Nawet w najbardziej nietypowych zamówieniach producentów ślusarki aluminiowej wspierają eksperci Roto Object Business. W skład zespołu wchodzą doświadczeni specjaliści w dziedzinie fasad i systemów.

Szybkie i niezawodne rekomendacje w zakresie proponowanych rozwiązań pozwalają systemodawcom niezwłocznie przystąpić do prac, a inwestorom i deweloperom uniknąć niepotrzebnych przestojów. W razie potrzeby eksperci Roto Object Business wykonują prototyp danego produktu. Na życzenie klienta realizujemy wymagane badania i certyfikację okien oraz okuć we własnym akredytowanym Międzynarodowym Centrum Badawczym ITC w Leinfelden (Niemcy).

Różnorodne rozwiązania do ambitnych projektów

Korzystając z rozwiązań Roto systemodawcy mogą szybko i z zachowaniem wysokich standardów jakości zrealizować niemal każdy projekt. Systemy okuć Roto AL oraz Roto AL Designo oferują rozwiązania do praktycznie każdego obiektu. Roto AL, uniwersalne okucie z nawierzchniową stroną zawiasową, umożliwia stworzenie rozwiązań okiennych również w nietypowych kształtach i rozmiarze z dowolnym sposobem otwierania. Z kolei w przypadku projektów o wysokich walorach estetycznych, rozwiązaniem jest Roto AL Designo - w pełni ukryte okucie do okien i drzwi balkonowych. W obu systemach nowością jest zwiększenie minimalnej wysokości skrzydła do 3000 mm w standardzie, co pozwala producentom szybko reagować na wymagania rynku i dostarczać indywidualne, skrojone do potrzeb rozwiązania.

Profesjonalne wsparcie od lidera rynku

Roto Object Business to unikatowy serwis wspierający producentów na całym świecie. W jego skład wchodzą konstruktorzy i inżynierowie z ogromną wiedzą techniczną i wieloletnim doświadczeniem w badaniach i rozwoju, co umożliwia podejmowanie najbardziej nietypowych projektów. „Bogata oferta produktów w połączeniu z fachowym doradztwem, profesjonalnym procesem certyfikacji i indywidualnym podejściem do projektów czynią z nas solidnego partnera, któremu ufają klienci. Nie bez znaczenia dla skuteczności wsparcia udzielanego w ramach Roto Object Business jest też ogromne doświadczenie zdobyte na międzynarodowych rynkach. Fakt, że Roto jest przedsiębiorstwem o globalnym zasięgu pozwala nam czerpać z wiedzy i najlepszych praktyk naszych zagranicznych kolegów. Potwierdzeniem są imponujące inwestycje, które dzięki wysokiej jakości okuć Roto i wsparciu zespołu Roto Object Business realizowane są na całym świecie" - zaznacza Mariusz Rutkowski, manager ds. Roto AluVision.

Roto w prestiżowych i nagradzanych obiektach

Przykładami inwestycji, zrealizowanych z Roto na polskim rynku są: nowoczesny biurowiec Posejdon w Szczecinie, prestiżowa Elektrownia Powiśle w Warszawie, czy mieszczący się w Gdyni kompleks biurowy 3T Office Park. W tym ostatnim obiekcie konstrukcja elewacji powstała w oparciu o system fasadowy Aluprof.  W 700 oknach aluminiowych zastosowano zawiasy nożycowe ze stali nierdzewnej Roto FS Kempton do okien otwieranych na zewnątrz. Specjaliści Roto zaproponowali rozwiązanie w wersji Top Hung - gdzie zawiasy nożycowe zostały umieszczone na elementach pionowych ościeżnicy. Rozwiązanie szczególnie popularne w krajach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii, ze względu na większą szczelność. Okna otwierane na zewnątrz są szczelniejsze podczas naporu wiatru, który dociska skrzydło do ościeżnicy. Roto FS Kempton zapewnia dostęp świeżego powietrza i bezpieczną wentylację budynku, dzięki możliwości ograniczonego uchylenia czy zablokowania okna w wybranej pozycji. Okna otwierane na zewnątrz pozwalają na komfortowe wietrzenie pomieszczeń i maksymalne wykorzystanie powierzchni biurowej, a skrzydła nie kolidują z biurkami czy elementami wyposażenia miejsca pracy.

„Dla nas priorytetem jest jakość usług i rozwiązań, umożliwiająca spełnienie najwyższych wymogów w zakresie bezpieczeństwa czy energooszczędności. Dlatego cieszymy się, że obiekt 3T Office Park, uzyskał tytuł Best Office Development Poland w konkursie European Property Awards 2020-2021, a także ocenę Excellent w certyfikacji BREEAM, co potwierdza jego najwyższy standard, zgodnie z kryteriami zrównoważonego budownictwa" - dodaje Mariusz Rutkowski.

____

Budynek 3T Office Park uzyskał tytuł Best Office Development Poland w konkursie European Property Awards 2020-2021, a także ocenę Excellent w certyfikacji BREEAM, co potwierdza jego najwyższy standard, zgodnie z kryteriami zrównoważonego budownictwa.

W 700 oknach aluminiowych budynku 3 T Office Park zastosowano zawiasy nożycowe ze stali nierdzewnej Roto FS Kempton do okien otwieranych na zewnątrz. Specjaliści Roto zaproponowali rozwiązanie w wersji Top Hung -

gdzie zawiasy nożycowe zostały umieszczone na elementach pionowych ościeżnicy. Rozwiązanie szczególnie popularne w krajach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii, ze względu na większą szczelność.

Warszawska Elektrownia Powiśle to przykład obiektu, w którym historia i nowoczesność spotykają się w jednym miejscu. Aby spełnić najwyższe wymagania perfekcyjnego wyglądu, w dużych oknach aluminiowych zastosowano eleganckie, bo całkowicie ukryte okucie Roto AL Designo.

Z wysokiego na 170 metrów (200 metrów z iglicą), trzeciego co do wysokości drapacza chmur we Francji rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na Lyon. Fasada, rozwierne okna i portfenetry biurowca „Tour Incity" są wyposażone w ukryte okucia Roto AL Designo.

Budynek mieszkalno-handlowy „The Zig Zag Building" został zbudowany w pobliżu budynków Parlamentu i Pałacu Buckingham w sercu Londynu. Na bazie systemu AL Roto opracowało specjalne okucie dla niemieckiego producenta okien, firmy Josef Gartner GmbH z Gundelfingen, do poziomo dzielonych skrzydeł z ukrytym i zintegrowanym specjalnym ryglowaniem do zwiększonego luzu wrębowego.

Życie w pionowym lesie w centrum Mediolanu: mieszkalny wieżowiec „Torre E" „Bosco Verticale" ma 110 m wysokości i 26 pięter, a „Torre D" ma 76 m wysokości i 18 pięter. Mszystkie okna i drzwi balkonowe wyposażono w okucia rozwierno-uchylne Roto AL - nawet te o wysokości skrzydła do 3000 mm i masie do 300 kg.