PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2023-05-24
Studenci z Warszawy najlepsi w debacie organizowanej przez DRUTEX
DRUTEX w ubiegłym tygodniu gościł studentów na konferencji „Okno na budownictwo".

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

DRUTEX, jeden z liderów europejskiego rynku stolarki okienno-drzwiowej w Europie, w ubiegłym tygodniu gościł studentów na konferencji „Okno na budownictwo". W tym roku byli to przedstawiciele politechnik: warszawskiej, gdańskiej, śląskiej i koszalińskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

To była już trzecia edycja wydarzenia skierowanego do studentów budownictwa. W piątek, 19 maja, 11 drużyn studenckich, każda w czteroosobowym składzie, przedstawiało prezentacje, poparte własnymi badaniami naukowymi. Do sobotnich finałowych debat oksfordzkich zakwalifikowały się cztery najlepsze.

Wygrali studenci Politechniki Warszawskiej, którzy w wielkim finale pokonali Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Śląska, a czwarte przypadło drugiej drużynie tej samej uczelni.

Laureaci opuścili Bytów z okazałym pucharem i atrakcyjnymi nagrody. Wszyscy uczestnicy, poza udziałem w konferencji, mieli okazje poznać firmę DRUTEX, a także zwiedzić Bytów, wraz z jego XIV-wiecznym zamkiem.

- Nasza konferencja już na trwałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Polsce skierowanych do studentów budownictwa. Od lat jesteśmy zaangażowani w kreowanie trendów w nowoczesnych budownictwie, a studenci to przyszłość tej branży. Za kilka-kilkanaście lat to oni będą decydować o kierunkach rozwoju - powiedział Paweł Grzonka, dyrektor marketingu DRUTEX S.A.

Współpraca firmy DRUTEX z uczelniami wyższymi odbywa się na wielu płaszczyznach, od staży i praktyk studenckich po konferencje naukowe oraz realizację wspólnych, innowacyjnych projektów. Poza budownictwem czy architekturą, obejmuje ona kierunki z zakresu informatyki, mechaniki, automatyki i robotyki oraz logistyki i spedycji.

- DRUTEX cały czas dynamicznie się rozwija, a wraz z tym procesem, tworzymy także nowe, wysokospecjalistyczne stanowiska pracy. Współpraca z najlepszymi uczelniami technicznymi pozwala nam dotrzeć z naszą ofertą do wyróżniających się studentów. Ponadto, już podczas nauki mogą oni poznać DRUTEX, a także realizować u nas staże lub praktyki. Po zakończeniu studiów na najlepszych czekają atrakcyjne stanowiska pracy, a dodam, że w tym roku, po raz drugi z rzędu, zostaliśmy uznani za najlepszego pracodawcę w rankingu „Forbesa" - dodał Adam Leik, dyrektor HR w DRUTEX S.A.

Współorganizatorami III Konferencji Studenckiej „Okno na budownictwo", poza DRUTEX S.A. były: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa".

Patronem medialnym był magazyn Builder, a referaty wszystkich drużyn biorących udział w konferencji zostaną opublikowane w dedykowanej edycji Builder Science.