PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2024-01-30
Elastyczny profil podwalinowy do okien, drzwi i drzwi przesuwnych sięgających podłoża
ISO-Chemie oferuje nowe systemowe profile podwalinowe wykonane z wytrzymałego materiału ...

ISO-Chemie GmbH
Röntgenstr. 12
D-73431 Aalen

tel. 71 881 00 48
fax +49 (0) 7361 94 90 93
info@iso-chemie.pl
www.iso-chemie.pl

» więcej o firmie

ISO-Chemie oferuje nowe systemowe profile podwalinowe wykonane z wytrzymałego materiału THERMAPOR do montażu i uszczelniania elementów budowlanych przy podłożu. Dzięki zmiennej wysokości montażowej izolujący termicznie i elastyczny profil ISO-TOP BASE idealnie nadaje się do zoptymalizowanej termicznie konstrukcji podwaliny.

Niezawodna konstrukcja nośna odgrywa ważną rolę w montażu dużych i ciężkich elementów. Z uwagi na wytrzymałość na ściskanie i wysokiej gęstości materiał THERMAPOR, który jest produkowany na bazie trudnopalnego EPS-F, ISO-TOP BASE nadaje się szczególnie do stosowania pod dużymi i ciężkimi oknami, drzwiami, a także elementami drzwi przesuwnych wykonanymi z drewna, drewno-aluminium, aluminium i tworzywa sztucznego na podstawie betonowej. Ze względu na swoje właściwości niedegradujące oraz odporności na gnicie, produkt ma wyjątkowo długą żywotność. Dzięki wysokiej izolacyjności termicznej profil podwalinowy można optymalnie połączyć z zintegrowanymi systemami WDV i zoptymalizować wartość współczynnika Psi.

Łatwa regulacja wysokości dzięki systemowi zatrzaskowemu

Modułowy system zatrzaskowy z indywidualną możliwością wysokości zabudowy umożliwia odpowiednie wyprofilowanie połączenia z ościeżnicą. Podwalinowy profil systemowy jest dostępny dla wszystkich popularnych systemów profili. W ten sposób można go indywidualnie i precyzyjnie zamontować w danej sytuacji połączeniowej budynku.

Zoptymalizowana pod względem czasu i kosztów produkcja wstępna dzięki ISO-TOP BASE PREFAB

Aby skrócić czas montażu na placu budowy, ułatwić jego planowanie i zwiększyć niezawodność procesu, ISO-Chemie oferuje również tzw. wersję "PREFAB" z wariantem produktu ISO-TOP BASE PREFAB. PREFAB to skrót od prefabrykacji, czyli wstępnego przygotowania całkowicie gotowych do montażu elementów systemu u producenta. Prefabrykowane profile dostosowane do projektu są dostarczane z idealnym dopasowaniem. Aby zapewnić idealne dopasowanie do profilu ramy okiennej lub drzwiowej, profile podwalinowe są produkowane indywidualnie z żądanym profilem łączącym, a także w wymaganej wysokości i długości montażowej.

Prace związane z cięciem i związaną z tym utylizacją ścinków i odpadów nie są już konieczne dzięki ISO-TOP BASE PREFAB. Nie ma również potrzeby klejenia wysokości czy długości profili, co znacznie przyspiesza montaż.

Niezależny od pogody montaż u producenta oszczędza cenny czas na placu budowy, zapobiega opóźnieniom w montażu i umożliwia ekonomiczne i wiarygodne obliczenia. W czasach niedoboru wykwalifikowanych pracowników są to ważne punkty przy wyborze produktów.

ISO-TOP BASE dostępny jest w różnych wykonaniach, a także w wersji "PREFAB".
Fot. © 2024 ISO-Chemie GmbH

Certyfikowany dla domów pasywnych i wyróżniony EC1 PLUS

Ze względu na swoje szczególne właściwości materiałowe, ISO-TOP BASE BASE i ISO-TOP BASE PREFAB otrzymały tytuł "CERTYFIKOWANEGO KOMPONENTU" od Instytutu Budownictwa Pasywnego Dr. Feist Darmstadt i tym samym są oficjalnie dopuszczone do stosowania w domach pasywnych.

Ponadto produkt uzyskał certyfikat GEV EMICODE® EC1 PLUS jako "bardzo niskoemisyjny". Przetwórcy i wykonawcy mogą zatem być pewni, że ISO-TOP BASE nie uwalnia żadnych niebezpiecznych substancji do powietrza w pomieszczeniu i dlatego nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Akcesoria

Jako akcesoria firma ISO-Chemie zaleca ISO-TOP KLEJ FLEX WF do szczelnego powietrznie klejenia, a także taśmę uszczelniającą fugi ISO-MEMBRA SX do hermetycznego uszczelnienia sąsiednich elementów.

ISO-Chemie oferuje 10-letnią gwarancję funkcjonalną dla ISO-TOP BASE. Wraz z nowym profilem podwalinowym ISO-Chemie dodaje do swojej oferty uszczelnieniowej kolejny ważny produkt do bezpiecznego montażu dużych i ciężkich elementów budowlanych, który spełnia wymagania Ustawy o charakterystyce  energetycznej budynków i są zgodne z zasadami RAL „Leitfaden zur Montage" (Wytyczne do montażu).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.iso-chemie.pl/iso-top-base