PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2024-05-09
Antysmogowy filtr powietrza w ofercie firmy Abakus
Aby ograniczyć zły wpływ smogu, można np. zamontować na oknach specjalne systemy oczyszczania powietrza.

ABAKUS OKNA Sp. z o.o.
ul. Mickiewicza 76
16-070 Choroszcz

tel. 85 713 09 70
fax 85 719 34 70
sekretariat@abakus-okna.com.pl
www.abakus-okna.com.pl

» więcej o firmie

Zanieczyszczenie środowiska: ziemi, wody i powietrza dotyka każdego z nas, negatywnie odbijając się na naszym zdrowiu i komforcie życia. Czy można się przed nim ukryć? Na dłuższą metę - nie. Ale nie znaczy to, że nic nie możemy zrobić. Choćby doraźnie. Aby ograniczyć zły wpływ smogu, można np. zamontować na oknach specjalne systemy oczyszczania powietrza. W ofercie Abakus można znaleźć kilka takich rozwiązań.

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najważniejszych problemów ekologicznych naszych czasów, mającym bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie wielu osób. I to nie tylko mieszkańców najbardziej uprzemysłowionych regionów, ale nawet tych miejsc, które powszechnie uważane są za czyste i naturalne.

Prestiżowy magazyn medyczny „The Lancet" opublikował niedawno wyniki prac badaczy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zespół pod kierownictwem dr. hab. n. med. Łukasza Kuźmy przeanalizował dane z 10 lat 8 mln mieszkańców z pięciu wschodnich województw - tych, które powszechnie uważane są za mniej uprzemysłowione, a więc - teoretycznie - czystsze i zdrowsze. Odkryto, że powietrze w tej części Polski jest bardziej szkodliwe niż klasyczny smog londyński i bezpośrednio wpływa na wzrost zachorowań na choroby układu krążenia, a najmocniej szkodzi kobietom w młodym i średnim wieku.

Najistotniejsza informacja wynikająca z analizy zespołu to fakt, „że 11.331 udarów oraz 12.019 zawałów serca (czyli niemal co 12. przypadku) w badanym regionie można było uniknąć, gdyby powietrze spełniało normy jakości zalecane przez Światową Organizację Zdrowia". Niestety powietrze w większej części Polski nie spełnia norm, mimo działań mających na celu redukcję zanieczyszczeń (np. Programu Czyste Powietrze).


Co to są antysmogowe filtry powietrza?

Antysmogowe filtry powietrza to zamontowane na oknach nawiewniki ze specjalnymi filtrami antysmogowymi, które z jednej strony zapewnią dopływ powietrza z zewnątrz, a z drugiej zadbają, by było ono rzeczywiście świeże i zdrowe.

Filtry antysmogowe to specjalistyczne urządzenia filtrujące, które są montowane w systemach wentylacyjnych, takich jak nawiewniki okienne, aby eliminować zanieczyszczenia z zewnątrz przed dostaniem się do wnętrza pomieszczeń. Filtry te skutecznie oczyszczają powietrze z cząstek stałych PM 2.5 i PM 10, dymu, pyłów przemysłowych oraz innych szkodliwych substancji.

Dlaczego warto stosować filtr powietrza?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - bo pomagają dbać o zdrowie i poprawiają jakość życia. Regularne wdychanie zanieczyszczonego powietrza może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, astma, a nawet przedwczesna śmierć. Filtry antysmogowe zmniejszają ryzyko wystąpienia tych chorób poprzez ograniczenie ilości szkodliwych substancji, które dostają się do naszych płuc.

Czyste powietrze w domu lub miejscu pracy znacząco poprawia komfort życia. Osoby cierpiące na alergie czy astmę szczególnie doceniają korzyści płynące z używania takich filtrów. Choć początkowy koszt instalacji filtrów antysmogowych może być odczuwalny, to jednak przynosi nie tylko efekt w postaci lepszego zdrowia, ale i oszczędności, na przykład przez zmniejszenie kosztów leczenia chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza.

Co ważne: nawiewniki i inne okienne systemy oczyszczania powietrza można montować zarówno na oknach nowych, jak i starszych, już użytkowanych. Dlatego decyduje się na nie coraz więcej osób, w różnych regionach kraju.


fot. Aereco

Jak wybrać i zainstalować filtry antysmogowe?

Wybór systemów oczyszczenia powietrza i filtrów antysmogowych wcale nie jest tak skomplikowany jak można by się spodziewać. W ofercie Abakus do wyboru są rozwiązania firm Aereco i Brevis. Obie te marki w swojej ofercie mają nawiewniki, do których dokupić można specjalne filtry antysmogowe. Ich instalacja jest bardzo prosta. Wymiana zużytego filtra również nie stwarza problemów.

Na uwagę zasługuje m.in. filtr Urbino marki Brevis. W jednym urządzeniu mamy tu filtr antysmogowy i antyalergiczny, tłumik akustyczny i automatyczne sterowanie przepływem powietrza różnicą ciśnień. Urbino filtruje 100% powietrza, które przedostaje się do wnętrza domu i - jak zapewnia producent - zatrzymuje do 99% cząstek pyłu zawieszonego PM10 i do 80% cząstek PM2.5. Dodatkowo zatrzymuje również inne szkodliwe pyły, a ponadto - co docenią zwłaszcza alergicy - najróżniejsze alergeny i roztocza.


fot. Brevis

Nawiewniki dostępne w pełnej palecie RAL, co ułatwia dopasowanie ich do stolarki okiennej i drzwi tarasowych.

Podsumowanie

Instalacja filtrów antysmogowych w nawiewnikach okiennych to skuteczna metoda na poprawę jakości powietrza wewnętrznego, co przekłada się na lepsze zdrowie i większy komfort życia. Biorąc pod uwagę rosnące zanieczyszczenie powietrza, takie rozwiązania stają się niezbędnym elementem nowoczesnego, zdrowego domu.