PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2024-07-01
Roto podsumowuje cykl spotkań Alu-Edukator 2024
Zakończył się cykl spotkań szkoleniowych Alu-Edukator 2024, organizowanych przez Aluprof, w których Roto było głównym partnerem.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Zakończył się cykl spotkań szkoleniowych Alu-Edukator 2024, organizowanych przez Aluprof, w których Roto Technologia Okien i Drzwi było głównym partnerem. W wydarzeniu udział wzięło łącznie 1000 uczestników z całej Polski, w tym producenci, projektanci oraz wykonawcy ślusarki aluminiowej.

Podczas spotkań eksperci Roto Aluvision prezentowali najnowsze produkty i rozwiązania technologiczne do okien z aluminium, drzwi przesuwnych i drzwi wejściowych. Wśród nowości nie zabrakło nowej strony zawiasowej Roto NX | A16 do okien rozwierno-uchylnych oraz systemu przesuwnego Roto Patio Inowa Max do drzwi tarasowych. Zainteresowaniem uczestników cieszyły się również nowe, większe zakresy stosowania najpopularniejszych systemów Roto AL w wersji nawierzchniowej i Roto AL Designo w wersji ukrytej, które dają jeszcze więcej możliwości projektowania dużych przeszkleń w nowoczesnym budownictwie.

Podczas spotkań eksperci Roto Aluvision prezentowali najnowsze produkty i rozwiązania technologiczne do okien z aluminium, drzwi przesuwnych i drzwi wejściowych.

Roto NX | A16 - nowa era w stolarce aluminiowej

System okuć Roto NX | A16 zaprojektowany do okien i drzwi balkonowych z profili aluminiowych z rowkiem 16 mm, był jednym z kluczowych punktów prezentacji. Po sukcesie najnowszego systemu okuć Roto NX w oknach i drzwiach balkonowych z PVC i drewna, system dostępny jest także do okien z aluminium z rowkiem okuciowym 16 mm. Rozwiązanie wykorzystuje nowy dolny zawias dowrębowy, spełniający wymagania dużych formatów, oraz te same elementy okucia, co w innych materiałach. Oznacza to znaczne uproszczenie i przyspieszenie procesu okuwania na liniach produkcyjnych. Roto NX | A16 umożliwia ograniczenie zapasów magazynowych oraz usprawnienie logistyki, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla rentownej produkcji.

- „Nowy system Roto NX | A16 jest ułatwieniem dla producentów okien i drzwi z różnych materiałów, a jednocześnie oferuje niespotykaną dotąd elastyczność projektową. Dzięki dużej nośności - do 150 kg i możliwościom stosowania w dużych skrzydłach do 1600 mm szerokości i 2800 mm wysokości, architekci i projektanci zyskują jeszcze większą swobodę w kreowaniu nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Dostępna jest też wersja z ukrytym zawiasem Roto NX | A16 Designo, która idealnie wpisuje się w aktualne trendy" - mówił Marcin Micek, manager ds. kluczowych klientów Roto Aluvision na spotkaniach Alu-Edukator

Podczas szkoleń Roto prezentowało również inne zaawansowane technologie, takie jak zawiasy nożycowe Roto FS Kempton, przeznaczone do okien otwieranych na zewnątrz, wyposażenie dodatkowe, takie jak czujniki otwarcia i zamknięcia okna, czy ogranicznik rozwarcia ELA.

 

Innowacyjne technologie dla wymagających projektów

Podczas szkoleń Roto prezentowało również inne zaawansowane technologie, takie jak zawiasy nożycowe Roto FS Kempton, przeznaczone do okien otwieranych na zewnątrz, wyposażenie dodatkowe, takie jak czujniki otwarcia i zamknięcia okna, czy ogranicznik rozwarcia ELA. Rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowników w wielokondygnacyjnych budynkach są częstym wymogiem w oknach aluminiowych. Dlatego podczas spotkań cieszyły się dużym zainteresowaniem fachowców.

Wymiana wiedzy i doświadczeń

- „Dziękujemy firmie Aluprof za zaproszenie i wszystkim uczestnikom za aktywny udział w spotkaniach. Alu-Edukatory to doskonała okazja do rozmów, które są ważnym elementem rozwoju naszych produktów. Wymiana wiedzy i doświadczeń sprawia, że zaawansowane rozwiązania Roto mogą spełniać różnorodne potrzeby projektantów i systemodawców" - podsumowuje Marcin Micek.

W wydarzeniu udział wzięło łącznie 1000 uczestników z całej Polski, w tym producenci, projektanci oraz wykonawcy ślusarki aluminiowej.