PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-04-15
SIEGENIA-AUBI powiększa rodzinę TITAN
Nowe strony zawiasowe TITAN KF i TITAN VV34 to kolejne przykłady niezwykłych możliwości rodziny TITAN.

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie

TITAN KF przeznaczone do profili PVC to standardowa strona zawiasowa z zamontowanym bolcem zawiasu dolnego ramy, przeznaczona do skrzydeł o masie do 130 kg i nadaje się do produkcji na luźnym ramiaku. Obie innowacyjne strony zawiasowe montuje się w szybki i łatwy sposób, mają elegancki wygląd, zapewniają wygodę użytkowania i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zawiasy o ekskluzywnym i estetycznym designie licują się ze skrzydłem i dzięki temu redukują do niezbędnego minimum wolny wymiar ramy. Elementy montażowe są całkowicie ukryte pod zawiasem, co nadaje okuciom elegancki wygląd. O długie, niezawodne działanie okucia dbają zastosowane w zawiasie rozwórki i zawiasie skrzydła, elementy z tworzyw sztucznych, z opcjonalną możliwością regulacji. Montaż dolnego zawiasu skrzydła opiera na wykonaniu prostych otworów w profilu skrzydła, co zapewnia oszczędność czasu i kosztów.


Kryta strona zawiasowa TITAN VV34 przeznaczona do skrzydeł o masie
do 160 kg dla okien rozwiernych i do 130 kg dla okien rozwierno-uchylnych
i stanowi ważne uzupełnienie systemu TITAN VV.

Szczególną zaletą nowych zawiasów ramy jest bolec, który można wsunąć w trzech różnych pozycjach. Dzięki swojej unikalnej formie bolec skutecznie wyhamowuje ruch skrzydła, a jego główka w stanie zmontowanym znika w pełni w górnym zawiasie, co przy okazji podkreśla wysoką jakość designu. Wynika z tego istotna dodatkowa korzyść, ponieważ bolec górnego zawiasu ramy nie może być wyciągnięty przy uchylonym skrzydle, utrudnia to tym samym niepożądane wejścia do budynku.

TITAN VV34 nieomal zero obciążeń na rozwórce

Kryta strona zawiasowa TITAN VV34 przeznaczona do skrzydeł o masie do 160 kg dla okien rozwiernych i do 130 kg dla okien rozwierno-uchylnych i stanowi ważne uzupełnienie systemu TITAN VV. Swoją nazwę zawdzięcza koniecznej minimalnej szerokości falcu rzędu 34 mm. Jej decydującymi zaletami są możliwość przenoszenia dużych ciężarów i niskie tarcie, co redukuje zużycie elementów.

Aby to zapewnić ciężar przenoszony jest przez ramię nośne, które wspiera się bezpośrednio na ramie, dzięki czemu rozwórki nie przenoszą żadnych obciążeń. Ponadto w obszarze dolnego zawiasu ramy rozwórka chroniona jest estetyczną osłonką, która zabezpiecza przed dostawaniem się kurzu, a to gwarantuje elegancki wygląd wnętrza również po wielu latach użytkowania. Niewielka szczelina wokół okna dodatkowo podnosi atrakcyjność designu nowej strony zawiasowej. Zadziwiający jest również prosty i szybki montaż. Od lata 2010 TITAN VV34 dostarczany będzie pierwszym klientom pilotażowym.

Zdjęcie główne:

TITAN KF przeznaczone do profili PCV to standardowa strona zawiasowa z zamontowanym bolcem zawiasu dolnego ramy, przeznaczona do skrzydeł o masie do 130 kg i nadaje się do produkcji na luźnym ramiaku.

źródło: SIEGENIA-AUBI