PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-08-16
Nagroda „red dot award” dla strony zawiasowej TITAN V-V
W jednym z najbardziej renomowanych konkursów designerskich na świecie powszechny zachwyt wzbudziło okno z okuciami SIEGENIA-AUBI

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie

Pozbawione ramy okno WiVinci firmy W. Hofer Schreinerei AG z Rothrist w Szwajcarii zostało wyróżnione za swój innowacyjny i doskonały kształt nagrodą „red dot award" product design 2010. Okno WiVinci, na które padł wybór eksperckiego jury wygrało z ponad czterema tysiącami innych produktów z 57 krajów.

„Firma W. Hofer Schreinerei AG jest znana jako innowacyjny producent konstrukcji specjalnych i już od wielu lat jest klientem SIEGENIA-AUBI. Z tego względu również w przypadku WiVinci, firma postawiła na nasze rozwiązanie - Titan V-V" - wyjaśniał Martin Portner, szef sprzedaży SIEGENIA-AUBI na rynek szwajcarski.


Rozdanie nagród odbyło się w operze w Essen, nagrodę osobiście odebrał Willy Hofer, właściciel W. Hofer Schreinerei AG.

Rozdanie nagród odbyło się 5 lipca w obecności ponad 1.000 gości w operze w Essen. Nagrodę odebrał Willy Hofer, właściciel W. Hofer Schreinerei AG. WiVinci można było podziwiać na 4 tygodniowej wystawie w muzeum „red dot design" na terenie Zeche Zollverein.

Okno - nieokno

Innowacyjne okno WiVinci stwarza architektom zupełnie nowe możliwości aranżacji. Dzięki niewidocznej ramie okiennej i niewidocznym okuciom, okno niezwykle harmonijnie łączy się ze ścianą dowolnego budynku. Skrzydło i rama znajdują się na tym samym poziomie, tworząc tym sposobem elegancką całość. Równie ważna przy projektowaniu jest możliwość zastosowania takiego samego koloru zarówno do ścian jak i ramy okna. Ponadto, zlicowanie powierzchni okna ze ścianą oddziałuje pozytywnie na bilans energetyczny budynku.


Dzięki niewidocznej ramie okiennej i niewidocznym okuciom, okno WiVinci
niezwykle harmonijnie łączy się ze ścianą dowolnego budynku. Skrzydło i rama
znajdują się na tym samym poziomie, tworząc tym sposobem elegancką całość.

Kolejną istotną zaletą jest możliwość zastosowania tych okien w obszarach o dużej wilgotności oraz wyjątkowa łatwość ich pielęgnacji. Dzięki temu, że okna posiadają dużą powierzchnię szklaną - odpada konieczność pracochłonnego czyszczenia ramy. To sprawia, że rozwiązanie WiVinci jest bardziej trwałe, odporne i łatwiejsze do utrzymania w czystości niż standardowe okno. Produkt dostępny jest w wersji drewnianej i kombinacji drewna z aluminium.

Titan V-V: skromny ale z wielkim potencjałem.

Strona zawiasowa TITAN V-V firmy SIEGENIA-AUBI doskonale wpisuje się w prostotę i estetykę współczesnej architektury. Dzięki swoim minimalnym wymaganiom, co do szerokości widocznej części ramy, wyprzedza wszystkie dostępne obecnie rozwiązania. Jej najważniejsze zalety to niezawodność, trwałość i duża nośność oraz wyjątkowy komfort użytkowania. Zaś konsekwentnie przemyślana, efektywna koncepcja montażu przyczynia się do oszczędności czasu i kosztów na budowie.

Zdjęcie główne:
Strona zawiasowa TITAN V-V ma minimalne wymagania, co do szerokości widocznej części ramy, a przy tym jest rozwiązaniem niezawodnym, trwałym i wyjątkowo komfortowym w użytkowaniu.

źródło: SIEGENIA-AUBI