PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-02-23
Innowacyjne produkty SIEGENIA-AUBI dla budownictwa ekologicznego
Celem wyróżnienia produktów, które są proekologiczne i wykonane z poszanowaniem środowiska naturalnego SIEGENIA-AUBI stworzyła swoje własne logo "eco inside".

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie

Udział grupy SIEGENIA-AUBI w targach Fensterbau 2010 został całkowicie podporządkowany idei budownictwa ekologicznego. Z jednej strony oznacza to rozwiązania, które przyczyniają się do ograniczenia strat ciepła w budynkach , z drugiej zaś stosowanie trwałych surowców. Wraz z nowym motywem reklamowym, który odzwierciedla zaangażowanie naszej firmy w tematykę energooszczędnego budownictwa, przedstawimy też produkty, które spełniają powyższe kryteria. Naszą ekspozycję zaprezentujemy na stoisku o powierzchni 1.025 m² w hali 4 215.

Celem wyróżnienia produktów, które są proekologiczne i wykonane z poszanowaniem środowiska naturalnego SIEGENIA-AUBI stworzyła swoje własne logo "eco inside". Znaczek eco inside będziemy w przyszłości umieszczać na wszystkich produktach, które cechują się wysokim poziomem oszczędności energii, zastosowaniem materiałów przetwarzalnych lub takich, które zostały wyprodukowane w procesach przyjaznych środowisku.


Znaczek eco inside wyróżniać będzie w przyszłości wszystkie te produkty, które cechują
się wysokim poziomem oszczędności energii, zastosowaniem materiałów przetwarzalnych.

Idealny do domów pasywnych PS - system okuć do elementów odstawno-przesuwnych

W tematykę targów „Green Building" idealnie wpisują się nasze dwa nowe produkty z serii PORTAL. Pierwszy z nich to nowe okucie odstawno-przesuwne, PS (Parallel-Schiebe) przeznaczone do elementów wielkopowierzchniowych. Niewątpliwą zaletą sytemu PS jest fakt, że pozwala on uzyskać znaczne oszczędności ciepła, zaprojektowany zgodnie z wymogami architektury bez barier, łączy w sobie prostą obsługę rozwiązań HS z wysoką szczelnością systemu PSK. Tą ostatnią gwarantuje zastosowanie ciągłej uszczelki biegnącej dookoła profilu.

Wśród rozwiązań proekologicznych, które pokażemy na targach znajdują się również nowe progi podłogowe dla elementów HS, których niska przepuszczalność cieplna sprawia, że spełniają one kryteria normy EnEV 2009. Dzięki zmienionej geometrii można stosować je dla profili skrzydeł do 92 mm i potrójnej szybie. Pozwala to na osiągnięcie niskich, przyjaznych środowisku naturalnemu, wartości U.


Ze względu na niski współczynnik przewodzenia ciepła, nowy próg dla elementów
podnośno-przesuwnych HS może być stosowany zgodnie z EnEV 2009.

Energooszczędna wentylacja
Nasze najnowsze produkty są dowodem na to, jak bliska jest nam idea budownictwa ekologicznego - nastawionego na energooszczędność i stosowanie trwałych surowców. Dotyczy to w szczególności techniki wentylacji, której wymogi normatywne i rozwiązania praktyczne znajdą się w centrum prezentacji targowej. Wysoką świadomość naszej firmy w zakresie ochrony środowiska naturalnego podkreślają również członkostwo w „Exportinitiative Energieeffizienz" jak również partnerstwo w „Energy Star".

Nowe wydajne urządzenia do zdecentralizowanej wentylacji, montowane w oknach i na oknach umacniają silną pozycję SIEGENIA-AUBI na rynku technik wentylacji. Producenci okien znajdą w naszej ofercie szeroką gamę rozwiązań - od prostego wywietrznika wrębowego AEROMATu mini, aż do urządzenia dla najbardziej wymagających AEROMATu VT z systemem odzyskiwania ciepła, który pozwala kontrolować w dowolny sposób dopływ świeżego powietrza. Podniesienie parametrów technicznych wywietrzaków z systemem odzyskiwania ciepła, sprawia, że obecnie są one znacznie bardziej wydajne w działaniu.

Napędy motoryczne do nowoczesnych fasad

Technika obiektowa SIEGENIA-AUBI to bogata oferta napędów motorycznych, które gwarantują nowoczesnym zautomatyzowanym fasadom elegancki, spójny wygląd. Do nowości, które zaprezentowane będą na Fensterbau zalicza się m.in. udoskonalony automatyczny napęd do systemów podnośno-przesuwnych MHS400, który steruje oknami o masie do 400 kg. w sposób szybki, bezpieczny i cichy. Firma chce zwrócić uwagę na nowości i koncepcje z zakresu automatycznych systemów okiennych, które łączą oryginalne wzornictwo z aktualnym rynkowym zapotrzebowaniem i przyszłościową technologią.


Strona zawiasowa TITAN KF przeznaczona jest do profili PCV i skrzydeł o masie do 130 kg.
Szczególną zaletą nowych zawiasów ramy jest bolec, który można wsunąć w trzech
różnych pozycjach co skutecznie wyhamowuje ruch skrzydła.

Innowacyjna rodzina TITAN

Nowy system okuć dostarczono już do pierwszych klientów, a do czasu targów Fensterbau, okucie będzie juz ogólnie dostępne. Mowa tu o TITAN AF, który oferuje wszelkie zalety systemu TITAN iP również klientom z konwencjonalną techniką okuwania. Aby przygotować się do zwiększonej produkcji SIEGENIA-AUBI na początku roku 2010 podniesie stopień automatyzacji linii produkcyjnej. Badanie WK2 dla okien drewnianych TITAN AF przeszedł z sukcesem, zaś do czasu Fensterbau zaplanowano dostosowanie okucia do wymogów WK3. Na targi przygotowywane są również nowe trwalsze powłoki okuć.

Na Fensterbau przedstawimy dwa nowe rozwiązania: zawiasy TITAN KF i TITAN V-V 34. TITAN KF przeznaczone do profili PCV to standardowa strona zawiasowa z zamontowanym bolcem zawiasu dolnego ramy, przeznaczone do skrzydeł o masie do 130 kg. Ich ekskluzywny i estetyczny design licuje się ze skrzydłem i dzięki temu redukuje luz ramy do niezbędnego minimum. O długie, niezawodne działanie okucia dbają zastosowane w zawiasie rozwórki i zawiasie skrzydła elementy z tworzyw sztucznych, z opcjonalną możliwością regulacji.

Szczególną zaletą nowych zawiasów ramy jest bolec, który można wsunąć w trzech różnych pozycjach. Dzięki swojej unikalnej formie bolec skutecznie wyhamowuje ruch skrzydła, a jego główka w stanie zmontowanym znika w pełni w górnym zawiasie, co przy okazji podkreśla wysoką jakość designu. Wynika z tego istotna dodatkowa korzyść, ponieważ bolec górnego zawiasu ramy nie może być wyciągnięty przy uchylonym skrzydle, utrudnia to tym samym niepożądane wejścia do budynku.


Nowy axxent dla skrzydeł do 130 kg nadaje się do rowka w ramie
o szerokości 10-14 mm i dzięki temu jest uniwersalny w zastosowaniu.

Kryta strona zawiasowa TITAN VV34 przeznaczona do skrzydeł o masie do 160 kg dla okien rozwiernych i do 130 kg dla okien rozwierno-uchylnych i stanowi ważne uzupełnienie systemu TITAN VV. Swoją nazwę zawdzięcza koniecznej minimalnej szerokości falcu rzędu 34 mm; jej decydującymi zaletami są możliwość przenoszenia dużych ciężarów i niskie tarcie co redukuje zużycie elementów. Aby to zapewnić ciężar przenoszony jest przez ramię nośne, które wspiera się bezpośrednio na ramie, dzięki czemu rozwórki nie przenoszą żadnych obciążeń. Ponadto w obszarze dolnego zawiasu ramy jest rozwórka chroniona jest estetyczną osłonką, która zabezpiecza przed dostawaniem się kurzu, a to gwarantuje elegancki wygląd wnętrza również po wielu latach użytkowania. Zadziwiający jest również prosty i szybki montaż. Od lata 2010 TITAN VV34 dostarczany będzie pierwszym klientom pilotażowym.

W celu komfortowego zamocowania skrzydeł okiennych w każdej dowolnej pozycji SIEGENIA-AUBI przygotowała ponadto dla rodziny TITAN przestawne rozwórki dla skrzydeł rozwiernych i rozwierno-uchylnych. Ich obsługa jest bardzo prosta: przy otwartym oknie uchwyt okna znajduje się w pozycji zamkniętej i w ten sposób aktywuje się blokada. Rozwórka przestawna będzie dostępna w sprzedaży już od targów Fensterbau.


Nowe rozwiązanie dwuskrzydłowe dla drzwi antypanicznych, które jest
proste w montażu i zapewnia znaczną oszczędność czasu i kosztów.

„Czas to pieniądz": inteligentny kompletny projekt skrzydeł z aluminium

Prawdziwą atrakcję przygotował dział aluminium. Dopracowano sprawdzony już w działaniu LM4200 w efekcie czego otrzymaliśmy kompletne, inteligentne rozwiązanie z możliwością znacznego ograniczenia kosztów. Podobnie jak napęd krótki i narożnik VSO z blokadą również nowy LM4200 wpisuje się w hasła kampanii innowacyjnej "Czas to pieniądz". W zakresie czasu okuwania, stopnia zautomatyzowania produkcji i logistyki oferuje on optymalne rozwiązania.

Decydująca zaleta: wysoki stopień wstępnego montażu redukuje o 50% liczbę pojedynczych elementów. Prowadzi to do odczuwalnego obniżenia czasu produkcji oraz jej kosztów, umożliwia podwyższenie poziomu automatyzacji i racjonalizacji poszczególnych etapów montażu. W wyniku zamówienia pojedynczych artykułów redukuje się również koszty związane z dyspozycją. Zgodnie z wysokimi standardami ekologicznymi w SIEGENIA-AUBI używane będą wyłącznie przyjazne dla środowiska opakowania.

Nowości pojawiły się również w axxent, który poprzez swoje niewidoczne punkty obrotowe konsekwentnie wspiera linię współczesnej architektury. Decydującym szczegółem nowego rozwiązania jest zaciskowy element, który umożliwia przenoszenie skrzydeł o większym ciężarze. Nowy axxent dla skrzydeł do 130 kg nadaje się do rowka w ramie o szerokości 10-14 mm i dzięki temu jest uniwersalny w zastosowaniu.


Zasuwnica wielopunktowa KFV - kombinacja jednej zapadki
dwóch haków gwarantuje bezpieczeństwo.

KFV: wydajny sposób montażu i elegancki wygląd

KFV - lider na niemieckim rynku okuć do drzwi zaprezentuje nowe rozwiązanie dwuskrzydłowe dla drzwi antypanicznych, które w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań gwinotwanych, jest proste w montażu i zapewni producentom znaczne oszczędności czasu i kosztów. Po stronie skrzydła biernego znajduje się docinany element środkowy z jednolitą listwą i dwoma dołączanymi elementami narożnymi, umożliwia to (de-)montaż kompletnego okucia bez wyjmowania skrzydła drzwiowego.

Również nowe automatyczne zamknięcie z zapadką może pozytywnie zaskoczyć - zarówno pod względem wyglądu jak i funkcjonalności. W tym celu KFV zastępuje powszechne na rynku zastosowanie trzech zapadek, kombinacją jednej zapadki z dwoma hakami. Gdy drzwi są otwarte haki pozostają ukryte co sprawia, że drzwi wydają się „mniej uzbrojone". Bezdotykowy wyzwalacz aktywuje haki w czasie zamykania i w ten sposób zapewnione jest konieczne bezpieczeństwo. Otwarcie z wewnątrz odbywa się przy pomocy przycisku zaś od zewnątrz przy użyciu klucza.

Kolejne nowości, które pokaże na targach KFV to nowy uniwersalny zamek naprawczy i skrzydło bierne BS 41. Zamek naprawczy pasuje do produktów każdego producenta i zaskakuje efektywnym sposobem montażu: składa się z nie więcej niż 3 części, które w razie potrzeby można w prosty sposób skrócić. Dzięki temu można zrezygnować z wymagającego znacznych nakładów pracy frezowania.

Skrzydło bierne BS 41 jest udaną implementacją znanego z okuć okiennych, grzybka obrotowego w zaryglowaniach wielopunktowych dla drzwi jedno- i dwuskrzydłowych. Został on dopasowany do wszystkich profili z aluminium i tworzyw sztucznych z osią 13mm. Dzięki użyciu niewielu elementów montaż stał się jeszcze prostszy i sprawniejszy, odbiegając znacznie od rozwiązań konwencjonalnych. Również w aspekcie wizualnym jednolita powierzchnia prezentuje się znacznie efektowniej. W czasie opracowywania nowych koncepcji KFV wykorzystała sprawdzone już na rynku rozwiązania. Dzięki temu jeden element może spełniać jednocześnie dwie ważne funkcje - zaryglowania wielopunktowego poziomego i zaryglowania skrzydła biernego od góry i od dołu.

źródło: SIEGENIA-AUBI