PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2008-09-22
Sposób na lofty
W Polsce od kilku lat trwa moda na adaptowanie starych pofabrycznych pomieszczeń na mieszkania.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie
Przystosowanie takich budynków do zamieszkania wymaga doświadczenia ekip budowlanych i zastosowania wielu innowacyjnych rozwiązań. Problemów może przysporzyć zamontowanie okien czy drzwi o dużych i oryginalnych kształtach, wykonanych np. z aluminium lub łączenie ze sobą elementów wykonanych z różnych materiałów, np. metalu i drewna.

Okna i drzwi o dużych gabarytach zmieniają swoje wymiary pod wpływem wahań temperatury, wilgotności lub innych czynników zewnętrznych. Ich montaż wymaga nie tylko wiedzy i wprawy ekipy budowlanej, ale także zastosowania produktów najwyższej jakości. Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiedniej piany montażowej, która zabezpieczy okno przed ewentualnymi deformacjami powstającymi w wyniku zmiany rozmiaru profili. Błędy podczas montażu stolarki okiennej mogą powodować jej uszkodzenia, a co za tym idzie trudności w otwieraniu lub zamykaniu skrzydeł. W pianie Soudafoam Flexi wykorzystana została nowa formuła, która zapewnia jej wyjątkową elastyczność. Struktura piany nie ulega zniszczeniu pod wpływem nacisków wywołanych przez duże okna czy drzwi. Może ona być ściskana do ponad 75% i rozciągana do 45%, a i tak powróci do swojego pierwotnego kształtu. Dlatego piana Soudafoam Flexi sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze stosunkowo dużą ruchomością szczeliny, która powstaje w miejscu łączenia dwóch elementów różnie reagujących na zmiany wilgotności czy temperatury. Dodatkowo piana Flexi charakteryzuje się wysokimi parametrami izolacyjności termicznej, więc jej zastosowanie może znacznie ograniczyć koszty ogrzewania.

Doskonale spełni swoje zadanie przy remontach pomieszczeń o dużych powierzchniach, np. w pofabrycznych budynkach przystosowanych do zamieszkania, zwanych loftami. Mieszkania w loftach, ulokowanych zwykle nieopodal linii kolejowych czy dróg, wymagają dodatkowo odpowiedniego wygłuszenia i uszczelnienia stolarki okiennej. Piana Soudafoam Flexi odznacza się najwyższym parametrem izolacyjności akustycznej wśród produktów tego typu dostępnych na rynku. Należy również zadbać o wyciszenie pomieszczeń wewnątrz, np. sypialni czy łazienki, które zostały wyodrębnione ścianami działowymi wbudowanymi w ogromne, już gotowe przestrzenie. Na styku takich ścianek działowych i stropów powstają szczeliny trudne do wypełnienia i zaizolowania. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne narzucają łączenie ze sobą materiałów o różnej ruchomości – szkła, betonu, drewna, co również utrudnia odpowiednie wygłuszenie. Pianka Soudafoam Flexi jest dwukrotnie bardziej elastyczna niż tradycyjne silikonowe i poliuretanowe masy uszczelniające. Doskonale niweluje ruchomości szczelin, zapewnia ich trwałe wypełnienie a wysokie parametry izolacyjności akustycznej gwarantują doskonałe wygłuszenie. Piankę Soudafoam Flexi aplikuje się przy pomocy pistoletu, co daje możliwość precyzyjnego i łatwego wypełnienia nawet bardzo wąskich szczelin. Podobnie jak inne pianki montażowe produkowane w zakładach Soudal, Soudafoam Flexi spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z 17 maja 2006 roku dotyczące ograniczeń w zastosowaniu niektórych fluorowanych gazów cieplarnianych. Zastosowany w niej gaz spieniający jest nieszkodliwy dla warstwy ozonowej.

Dane techniczne Soudafoam Flexi
Tworzenie naskórka: 6 min. przy 20°C i 60% wilgotności względnej
Czas obróbki wstępnej: ok. 25 min
Szybkość twardnienia: ok. 30 min – dla warkocza o średnicy 3 cm (w zależności od warunków otoczenia)
Odporność temperaturowa: - 40°C do +90°C (po utwardzeniu)
Temperatura stosowania: +5°C do +30°C
Opakowanie: 750 ml
Sugerowana cena: 24 pln

informacja na podstawie materiałów: Soudal