PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-09-06
Naturalny wybór wśród systemów ALU wagi ciężkiej
ALU 5200 do 170 kg od SIEGENIA to nowy standard zapewniający nośność do 170 kg, bez stosowania dodatkowych elementów zabezpieczających.

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie

ALU 5200 do 170 kg od SIEGENIA to nowy standard zapewniający nośność do 170 kg, bez stosowania dodatkowych elementów zabezpieczających. Dzięki odpowiedniej konstrukcji zawiasu ramy, system ALU 5200 do 170 kg umożliwia wykonanie drzwi balkonowych z wygodnym przejściem bez barier.

Niewielkie wymiary elementów okuciowych umożliwiają stosowanie ich w oknach z wąskimi profilami, z dużymi przeszkleniami dzięki temu do wnętrz wpada więcej światła słonecznego. Nowością jest możliwość indywidualnego anodowania lub lakierowania widocznych elementów okuć na wybrany kolor, dzięki czemu swobodnie dostosujemy je do koncepcji wnętrza. Oprócz ALU 5200 do 170 kg dostępne są także, sprawdzone już ALU 5200 dla skrzydeł o masie do 150 kg.


Oprócz dużego nacisku jaki położyliśmy na kwestie związane z komfortową obsługą, projektując ​​ALU 5200 do 170 kg skupiliśmy się również na zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa. Standard RC3 zapewnia zwiększoną ochronę przed nieproszonymi gośćmi w razie włamania, a zintegrowany podnośnik skrzydła i elastyczna regulacja 3D zapewniają długofalowe bezpieczeństwo użytkowania. Dopełnieniem możliwości ALU 5200 do 170 kg jest ogranicznik otwarcia. Funkcja ta w szczególności sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, gdzie użytkownicy często nie przykładają dużej wagi do starannej obsługi. Ogranicznik, amortyzując ruch, zapewnia komfortowe i bezpieczne otwieranie skrzydeł, a ponadto skuteczne przytrzymanie skrzydła w dowolnej pozycji otwarcia.

Przejrzystość  w produkcji i montażu

Zoptymalizowany design i zwiększona nośność do 170 kg sprawiają, ze nowa wersja okuć jest o 30% wydajniejsza w stosunku do poprzedniej. Niskie zużycie elementów oraz większa trwałość dają znaczną swobodę przy projektowaniu nowoczesnych wnętrz oraz zapewniają znaczne korzyści i ułatwienia w procesie produkcji i montażu. Duża ilość wstępnie zmontowanych okuć oraz liczne elementy klinowane pozwalają na oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów w procesie produkcyjnym. Zamiast stosowanych do tej pory elementów prawych i lewych w ALU 5200 zastosowaliśmy elementy uniwersalne, co zapobiega pomyłkom w składanych zamówieniach. Inteligentny system regulacji 3D wydatnie skraca czas montażu.

źródło: Siegenia