PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-04-27
Kiedy kobieta kupuje okna…
Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawane za domenę mężczyzn.

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie
W społeczeństwie istniało bowiem przekonanie, że ważne elementy konstrukcyjne budynku, takie jakimi są okna, powinny być wybierane przez osobę z większym zmysłem technicznym. Tymczasem przy prawidłowym zamawianiu okien powinno się uwzględnić wiele aspektów czysto estetycznych, na które uwagę częściej zwracają kobiety. Stąd też coraz częściej w salonach producentów okien spotkać można same panie lub też pary, które wspólnie podejmują decyzję w kwestii wyboru stolarki. Co zatem jest istotne z punktu widzenia kobiety?- tłumaczy Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

„Na etapie, kiedy zostaną już uzgodnione szczegóły dotyczące wyposażenia i funkcji okien, panie zastanawiają się jeszcze nad takimi kwestiami jak kształt profilu, kolor okien czy wybór klamek. Kobiety zdają sobie bowiem sprawę, że idealny dobór tych elementów na ogół nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, podnosi natomiast walory estetyczne domu i pomaga stworzyć harmonijną kompozycję aranżacyjną. Okna powinny przecież kolorystycznie pasować zarówno do elewacji, dachu i rynien, jak i do barwy mebli, podłogi, parapetów czy karniszy. Mając ten fakt na uwadze, klientki coraz częściej wybierają okna z ukrytymi zawiasami SELECT w różnych odcieniach brązu, jak np. Montana czy Tiama z oferty OknoPlus. Podobnie jest z kształtem profilu, który może być klasyczny lub zaokrąglony, a także kształtem listwy przyszybowej. Mężczyźni rzadko zwracają uwagę na ten element, kobiety natomiast świadomie wybierają listwę prostą, ozdobną lub też zaokrągloną. Co istotne, panie przykładają wagę nie tylko do koloru parapetów czy ram, ale także do barwy uszczelek i ramek międzyszybowych. Dopytują o interesujące je odcienie - srebro, szarość, beż czy brąz. Kolejną kwestią, która ma duże znaczenie dla klientek firmy OknoPlus jest wybór klamki okiennej. Kobiety patrzą na wnętrze całościowo, zwracają uwagę na szczegóły i detale, dlatego też nawet klamki potrafią dobrać tak, aby pasowały do całego wnętrza. Do kuchni i łazienki wybierają najczęściej białe lub te wykonane ze stali szlachetnej, do pokoju zaś, w zależności od wystroju pomieszczenia – brązowe lub w kolorze starego złota”, - mówi Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus

Idealne okno powinno być nie tylko bezpieczne, szczelne i wygodne w użytkowaniu, ale również estetyczne. Z tego też względu podczas zakupu stolarki warto pewne kwestie pozostawić kobiecie. Wtedy zyskamy pewność, że nasz dom będzie prezentował się nad wyraz efektownie.Firma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OKNOPLUS oferuje okna PCV produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.

informacja na podstawie materiałów: OKNOPLUS