PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2010-05-29
Soudal zwiększa swój potencjał na rynku Azji
25 maja koncern Soudal podpisał umowę o przejęciu Shiji – trzeciego co do wielkości producenta pianek poliuretanowych na chińskim rynku.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie
Przejęcie wzmocni holding otwierając drogę ekspansji na jeden z największych światowych rynków. Wzrost gospodarczy rzędu 10%, wielkość oraz olbrzymi potencjał rozwojowy sprawiają, że rynek Chin jest  niezmiernie atrakcyjny. Doceniając to firma Soudal podjęła decyzję o przejęciu Shiji – jednego z największych lokalnych producentów pianek poliuretanowych. Ostateczna finalizacja umowy planowana jest na wrzesień, po uzyskaniu jej akceptacji przez władze Chin.

Oficjalne zawarcie porozumienia miało miejsce 25 maja w Szanghaju. W obecności Premiera Flandrii, Krisa Peetersa umowę podpisali Prezes Soudal – Vic Swerts i Pan Ni – Dyrektor Generalny Shija.


Przejęcie Shiji otwiera nowe perspektywy rozwoju dla firmy Soudal. Prężnie rozwijająca się gospodarka Chin oraz znaczący w niej udział rynku materiałów budowlanych to realne szanse na zwiększenie wielkości sprzedaży nie tylko pianek, ale również klejów, mas uszczelniających oraz innych produktów z oferty. Rozszerzenie produkcji o nowy asortyment to również szansa dla lokalnego producenta. Obecnie firma Soudal skupia swoją produkcję na 3 kontynentach, nowa inwestycja  otwiera drogę rozwoju na kontynencie azjatyckim.

informacja na podstawie materiałów: Soudal