PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-09-10
Aktiv THERMO i Art THERMO firmy OknoPlus – energooszczędne okna nowej generacji
Okna energooszczędne zyskują w naszym kraju coraz większą popularność.

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie
Firma OknoPlus, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, wprowadziła do swojej oferty energooszczędne okna, ze specjalnym wypełnieniem  THERMO.

W trosce o środowisko i grubość portfela
Zminimalizowanie strat energii i obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie to obecnie kwestie priorytetowe podczas budowy czy modernizacji domu. Przyczynia się do tego zarówno wzrost świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, jak i konieczność posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej przez wszystkie sprzedawane i nowo budowane domy. Jednym z newralgicznych miejsc, przez które najczęściej dochodzi do ucieczki ciepła na zewnątrz budynku są okna, dlatego należy poświęcić im dużo uwagi w trakcie budowy czy termomodernizacji naszego domu. W przypadku domów energooszczędnych współczynnik przenikalności cieplnej całego okna powinien mieć wartość nie większą niż Uw=1,3 W/m2K, dla domów pasywnych jego wartość nie powinna być wyższa niż 0,8 W/m2K. Nowe okna firmy OknoPlus – Aktiv THERMO i Art THERMO – dzięki zastosowaniu specjalnie wyizolowanego zbrojenia THERMO, poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności termicznej dla okna referencyjnego nawet na poziomie 0,7 W/m2K.


Okno z wypełnieniem THERMO
Fot. OknoPlus

OknoPlus okna THERMO – maksymalny komfort cieplny…
O parametrach całego okna decydują cechy pakietu szybowego i profilu oraz sposób osadzenia szyby w ramie. W związku z tym na korzystne właściwości cieplne całego okna mają wpływ wartości współczynników jego poszczególnych elementów składowych oraz ich udział procentowy w konstrukcji. Dotychczasowe rozwiązania zapewniały współczynnik izolacyjności dla okna referencyjnego na poziomie Uw= 1,3 W/m2K.  Dzięki zastosowaniu unikatowego wypełnienia THERMO oraz wypełnienia wokół-szybowego eliminującego mostek termiczny występujący po obwodzie szyby firma OknoPlus uzyskała współczynnik przenikania ciepła Uw dla okna referencyjnego  równy 0,7 W/m2K.   Oznacza to poprawę izolacyjności termicznej aż o 45%! Niezależnie zwiększył się także komfort użytkowania okien poprzez zmniejszenie efektu skraplania się pary wodnej oraz ulepszeniu uległa izolacyjność akustyczna. Warto zaznaczyć, że wypełnienie THERMO to doskonała alternatywa dla proponowanego przez producentów stolarki sposobu zwiększenia komfortu cieplnego poprzez rozszerzenie profilu okiennego do 90 mm. W końcu to nie ilość komór czy szerokość profilu, ale jego parametry mają wpływ na współczynnik przenikalności ciepła dla całego okna. Warto tym pamiętać wybierając okna do własnego domu.

OknoPlus Aktiv THERMO i OknoPlus Art THERMO  - szeroki wachlarz zalet
Decydując się na dostępne wyłącznie w ofercie firmy OknoPlus okna z wypełnieniem THERMO otrzymujemy nie tylko stolarkę o doskonałych parametrach cieplnych, ale również szerokie spektrum innych korzyści. Przede wszystkim nowe okna firmy OknoPlus są tańsze nawet o 15-20% niż inne okna przeznaczone do domów pasywnych, nie wydłuża się również termin realizacji zamówienia. Co więcej – okna z wypełnieniem THERMO i szybą o współczynniku przenikania ciepła U=0,5 W/m2K są tylko o ok. 10% droższe niż okna o tych samych parametrach szyby, jednak o zbrojeniu standardowym. Nadwyżka ta, dzięki zmniejszonym wydatkom na ogrzewanie, zwróci nam się w krótkim czasie. Wszystkich tych, którzy cenią sobie zarówno parametry technicznie, jak i estetykę wykonania, zainteresuje natomiast fakt, że OknoPlus oferuje nowe okna z wypełnieniem THERMO we wszystkich dwunastu kolorach ze swojej standardowej palety barw. Dzięki temu możemy wybrać stolarkę nawet w tak niecodziennych barwach jak Vermont, Tiama czy Montana. Dodatkowo okna Aktiv THERMO i Art. TERMO firmy OknoPlus dają nam możliwość zastosowania rolet nadokiennych z klapą rewizyjną od dołu.

Zakup okien energooszczędnych to inwestycja, na którą warto się zdecydować podczas budowy wymarzonego domu. Nie tylko zapewnią nam one doskonały komfort cieplny, ale również pomogą wydatnie zmniejszyć koszty ogrzewania. Nowe okna Aktiv THERMO i Art THERMO firmy OknoPlus doskonale spełnią oba te zadania, zwłaszcza, gdy zamontuje się je w tzw. ciepły sposób…

Przykładowa wycena:

Okno referencyjne : 1230x1480 jednoskrzydłowe,

  • współczynnik U całego okna = 0,7 W/m2K,
  • PROFIL: ArtPlus THERMO, klasy A,
  • Pakiet 3-szybowy o szerokości 44mm i współczynniku przenikalności cieplnej  szyby U=0,5 W/m2K.
  • Komory międzyszybowe wypełnione gazem argonem.
  • Ciepła ramka Swis Spacer
  • Okucie Winkhaus ActivPilot, minimum 3 zaczepy antywyważeniowe, stopniowanie uchyłu w skrzydle RU.
  • Kolor biały

Cena netto: 735zł + Vat

Zdjęcie główne:
Okno ze zbrojeniem THERMO Stal Plus
Fot. OknoPlusFirma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OKNOPLUS oferuje okna PVC produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PVC OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.

informacja na podstawie materiałów: OKNOPLUS