PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-09-15
Zanim klamka zapadnie
Wybór klamki okiennej nie jest rzeczą prostą i oczywistą. Asortyment producentów jest tak bogaty i zróżnicowany, że może zakręcić się w głowie.

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie
Diabeł tkwi w szczegółach - tę starą prawdę zna każdy. Codziennie tysiące mężczyzn starannie dobiera krawat do koszuli, a niesamowita liczba kobiet - torebkę do butów czy makijaż do okoliczności. Dlaczego więc z taką samą pieczołowitością nie zadbać o wygląd okien? Zapraszamy wszystkich do niezwykłego świata okiennych klamek, do świata drobiazgów, które mogą odmienić każde wnętrze.

Wybór klamki okiennej nie jest rzeczą prostą i oczywistą. Asortyment producentów jest tak bogaty i zróżnicowany, że może zakręcić się w głowie. Czym więc się kierować przy doborze klamki do okien? Postawić na kolor, styl, bezpieczeństwo? Najlepiej uwzględnić wszystkie te elementy. Przecież istnieją rozwiązania doskonałe.

Nie tylko czerń i biel
Wymarzony dom, upragnione własne cztery kąty staramy się urządzić perfekcyjnie. Długo dobieramy kolory, bawimy się odcieniami, czasami eksperymentujemy, ale zawsze chcemy, aby efekt ostateczny spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Barwa klamki okiennej także powinna być dopasowana do reszty wnętrza. Ten, wydawać by się mogło, mało istotny szczegół jest równie ważny jak kolor sofy czy dywanu. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup, warto zapoznać się z dostępnymi produktami.


Klamki Secustic OknoPlus
Fot. OknoPlus

W ofercie firmy OknoPlus znaleźć można różnokolorowe klamki odlewane ze stopów metali lekkich. Przed zakupem warto upewnić się, czy wybrany produkt kształtem i powłoką dostosowany jest do koloru i charakteru okien oraz do wystroju wnętrza. „W ostatnich latach modne stały się duże, odsłonięte okna. Coraz rzadziej ozdabia się je ciężkimi zasłonami, bogato haftowanymi firanami dlatego też ważną dekoracją stają się karnisze i okucia okienne, w tym klamki. Warto zadbać więc, aby te elementy ze sobą współgrały, wzajemnie się uzupełniając”, mówi Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy firmy OknoPlus. Kolorystyka ścian, mebli i ram okiennych powinna w dużym stopniu ułatwić podjęcie decyzji dotyczącej wyboru klamki. Można również odwołać się do klasycznych rozwiązań i barw. Biel i czerń to najpopularniejsza para wśród kolorów. Są to barwy ponadczasowe, bezpieczne i zawsze modne. Nie dziwi więc, że zwieńczeniem ciemnej stolarki okiennej często staje się klamka czarna, jasnej zaś – biała. Czasami jednak te tradycyjne barwy nie tworzą idealnej harmonii z całością. Wtedy z pomocą przychodzą odcienie złota i srebra. Złote klamki doskonale sprawdzają się w połączeniu z drewnianymi ramami okiennymi oraz ciepłymi barwami ścian. Srebrne natomiast – w pomieszczeniach utrzymanych w chłodniejszej kolorystyce oraz w nowoczesnych, postmodernistycznych wnętrzach.

Złoto i srebro - siła szlachetności
Kuchnia to ulubione miejsce niejednego z nas. Urządzamy ją zawsze z najwyższą starannością, dbamy, by była czysta i nienaganna. Srebrne klamki okienne doskonale komponują się ze stalą szlachetną, tak często wykorzystywaną przy aranżacji kuchni. Złote odcienie klamek to z kolei sposób na udekorowanie okien w kuchniach utrzymanych w ciepłej, słonecznej kolorystyce. W ofercie OknoPlus znaleźć można np. klamkę Exclusive, dostępną w dwóch odcieniach - srebrnym i srebrnym łączonym ze złotem, które będą idealnie współgrały z kuchennym okapem, relingami czy urządzeniami AGD. Dzięki temu całość będzie się prezentowała perfekcyjnie, a czas spędzony w kuchni stanie się ucztą nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu.


Klamka Hoppe Classic OknoPlus

Łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym spędzamy znaczną ilość czasu. Poranna toaleta, orzeźwiający prysznic, rozkoszne godziny spędzone w wannie to chwile przeznaczone tylko dla nas. Żeby móc w pełni cieszyć się tą przyjemnością należy zadbać o wszystkie szczegóły, nie można lekceważyć siły dodatków. Wybierając klamkę okienną warto więc zadbać, aby kolorystycznie pasowała ona do innych elementów wyposażenia łazienki. Wieszaki na ręczniki, baterie umywalkowe, uchwyty - wszystkie te elementy dobieramy z niezwykłą starannością, łączymy je w jednolitą kolorystycznie całość. Srebrne i złote klamki Exclusive z oferty OknoPlus dopełnią tę kompozycję i pozwolą nam cieszyć się idealną łazienką.

Styl, czyli co nam w duszy gra
Przestrzenie, w których żyjemy przesycone są naszym indywidualnym stylem. Innym wystrojem pokoju może pochwalić się aktywny, szalony młody człowiek, a innym - elegancka dama w jesieni życia. Z tego też względu również klamki okienne tworzone są w różnych stylistycznych wariantach. Przed udaniem się na zakupy do salonu najlepiej by było zastanowić się nad efektem końcowym, nad charakterem, który chcemy nadać pokojowi. Dzięki temu będziemy mogli wybrać taką klamkę, która spełni wszystkie oczekiwania i będzie odzwierciedleniem preferowanego przez nas stylu życia. Będzie idealnym dopełnieniem naszej ogólnej koncepcji aranżacji przestrzeni. „Do klasycznych, wyrafinowanych wnętrz OknoPlus proponuje wykonaną z metali szlachetnych klamkę Exclusive. Model ten zadowoli nawet największego estetę i uświetni każde okno. Miłośnika nowoczesnych kształtów urzekną natomiast proste i stonowane klamki. Ich wygląd i kształt sprawią, że będą one świetnie współgrały zarówno z futurystycznym wystrojem rodem z filmów science-fiction, jak i ze stonowanym, minimalistycznym stylem współczesnych metropolii”, mówi Izabela Tryba, dyrektor handlowy z firmy OknoPlus.


Klamki Exclusive OknoPlus
Fot. OknoPlus

Bezpieczeństwo na lata
Kolory i styl to elementy, do których podchodzimy bardzo indywidualnie. Każdy z nas jest inny, ma własne, jedyne w swoim rodzaju upodobania i preferencje. Jest jednak coś, co łączy wszystkich - potrzeba bezpieczeństwa i chęć otaczania się rzeczami najwyższej jakości. „OknoPlus wyszedł naprzeciw stawianym wymaganiom, dlatego oferowane przez firmę klamki okienne spełniają wszystkie standardy. Precyzja w wykonaniu klamek i materiały, których użyto do ich produkcji (stopy lekkich metali zamiast popularnego plastiku) to gwarancja wytrzymałości i niezawodności”, mówi Izabela Tryba, dyrektor handlowy z firmy OknoPlus.

Prym w kategorii bezpieczeństwa w ofercie OknoPlus wiedzie klamka Secustic. W klamkach tych zastosowano mechanizm blokujący obrót klamki, który zabezpiecza okno przed próbami włamania poprzez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz. Innym skutecznym rozwiązaniem chroniącym przez złodziejami są specjalistyczne klamki z przyciskiem lub kluczem zabezpieczającym przed otwarciem okna z zewnątrz. Blokada obrotu klamki nie pozwala natomiast na „niewłaściwy” ruch elementu, tym samym zabezpiecza skrzydło okienne przed „wypadnięciem” z zawiasu górnego oraz przed ewentualnym uszkodzeniem okuć. Izabela Tryba z OknoPlus takie rozwiązanie poleca osobom, którym zależy na prostej, bezstresowej obsłudze okna. Złodzieje nie próżnują, doskonalą się w swoim fachu, zatem należy zrobić wszystko, by zabezpieczyć swój dom przed niechcianymi wizytami. Z tego też względu należy wybrać takie rozwiązania, które pozwolą nam czuć się bezpiecznie we własnym domu. Dobre okno i równie dobra klamka sprawią, że żadne włamanie nam nie zagrozi.


Klamka Secustic z kluczem OknoPlus
Fot. OknoPlus

Klamka. Mały przyrząd do otwierania i zamykania okna. Niby szczegół, a jednak pełni tak ważną funkcję i musi spełnić wiele oczekiwań. Warto więc poświęcić jej trochę czasu i uwagi. W końcu to właśnie drobiazgi potrafią cieszyć najbardziej…

Klamki Secustic – dostępna w standardowym wyposażeniu okien OknoPlus bez dopłat
Klamki Secustic z kluczem – dopłata 67 zł
Klamki Hoppe – dostępne w standardowym wyposażeniu okien OknoPlus bez dopłat
Klamka Exclusive OknoPlus, dopłata 50 zł
Firma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien i drzwi. OKNOPLUS oferuje okna PCV produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.

informacja na podstawie materiałów: OknoPlus