PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-02-15
W kontakcie z naturą bez wychodzenia z domu dzięki technologii Roto Patio
Komfortowo, bezpiecznie, z widokiem na ogród lub las, w stałym kontakcie z naturą...

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie
To marzenia osób, które planują budowę własnego domu. Z myślą o nich firma Roto zaprojektowała okucia do wielkogabarytowych okien, które zastępują ściany i zwiększają optycznie przestrzeń, wpuszczają więcej światła i odsłaniają widok na sielski krajobraz.

Wielkopowierzchniowe okna na całą wysokość pomieszczenia stosowane są zazwyczaj w salonach, gdzie pełnią również funkcję drzwi na taras lub balkon. Jedną z ich zalet jest zwiększenie ilości naturalnego światła w domu, szczególnie zimą, gdy niedostatek słońca wpływa niekorzystnie na samopoczucie domowników. Wbrew obiegowej opinii, że przez duże okna straty ciepła są proporcjonalnie większe, można je z powodzeniem stosować także w budynkach niskoenergetycznych. Takie możliwości stwarzają okucia Roto odpowiedzialne między innymi za nośność i siłę docisku skrzydła do ramy. Latem duże drzwi tarasowe nie tylko rozjaśniają wnętrza, ale także dają możliwość prawie całkowitego połączenia ich z ogrodem lub tarasem.


Przesuwne drzwi tarasowe Roto Patio Life:
przeszklona „ruchoma" ściana o szerokości światła na przejście do 6 metrów
Foto: Roto

Zastępując ściany wielkopowierzchniowymi oknami z okuciami przesuwnymi (Roto Patio Life), uchylno-przesuwnymi (Roto Patio S, Roto Patio Z) czy harmonijkowymi (Roto Patio 6080) możemy uzyskać dodatkową przestrzeń, która całkowicie zmieni wygląd salonu. Mając na względzie potrzeby naszych klientów zaprojektowaliśmy szereg rozwiązań do okien wielkogabarytowych tak, by były one całkowicie bezpieczne dla domowników, chroniły ich przed intruzami, by były proste w obsłudze i - co bardzo ważne - energooszczędne - mówi Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okiennych i drzwiowych z Roto Frank.


Andrzej Wróblewski: ekspert ds. technologii okiennych i drzwiowych z Roto Frank
Foto: Roto

Lekkojezdne, na wysokość pomieszczenia - Roto Patio Life
To jedyne okucie przesuwne na rynku, dostosowane do bardzo dużej masy skrzydeł, nawet 400 kg, które podczas otwierania i zamykania nie podnosi skrzydła, dzięki czemu użytkownik nie musi używać siły, by je obsłużyć. Lekki przesuw zapewnia drzwiom mechanizm (sterowany klamką), który unosi i opuszcza uszczelkę, pozostawiając skrzydło zawsze na tej samej wysokości.


Obsługa Roto Patio Life jest intuicyjna, taka sama jak w tradycyjnym oknie RU:
gdy klamka znajduje się w położeniu środkowym, skrzydło jest w pozycji jezdnej.
Uszczelki zostały przyciągnięte do skrzydła.
Foto: Roto

Okucie Roto Patio Life umożliwia dodatkowo bezpieczną mikrowentylację przy zaryglowanych drzwiach. Szczelina wentylacyjna ponad górną krawędzią skrzydła, którą świeże powietrze dostaje się do środka, jest niewidoczna z zewnątrz i niedostępna dla owadów. Bardzo ważne w zakresie bezpieczeństwa jest to, że skrzydło podczas otwierania nie jest unoszone - w związku z tym nie ma ponad nim na tyle miejsca, żeby można je było podważyć.


Klamka u góry: Roto Patio Life znajduje się w pozycji bezpiecznej mikrowentylacji,
skrzydło jest zaryglowane, a górna uszczelka przyciągnięta do skrzydła. Ustawienia
klamki takie jak w zwykłym oknie eliminują błędy obsługi i zmniejszają ryzyko
niezamierzonych usterek.
Foto: Roto

Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest niski próg, szczególnie gdy w domu mieszkają małe dzieci lub osoby starsze, które mogłyby łatwo się o niego potknąć. W podobny sposób zlicowane są wszystkie trzpienie i elementy ryglujące, wystające w konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu na wysokości głowy dziecka. Zapobiegają tym samym zranieniom.


Roto Patio Life - niski próg i zlicowane elementy ryglujące to bardzo cenne rozwiązania,
gdy mieszkańcami domu są dzieci lub osoby starsze.
Foto: Roto


Lekkie i bezpieczne - Roto Patio S i Roto Patio Z
Okucia te przeznaczone są do dużych i ciężkich (do 200 kg) uchylno-przesuwnych drzwi balkonowych i tarasowych. To rozwiązanie zapewnia największą szczelność drzwi dzięki okuciu i punktom ryglowania na całym obwodzie skrzydła. Roto Patio Z ma największe na rynku odstawienie skrzydła od ramy, co umożliwia stosowanie masywnych profili do 122 mm grubości i potrójnych pakietów szybowych, takich jak w budynkach niskoenergetycznych.


Z okuciami Roto Patio S i Z można wykonać drzwi balkonowe o maksymalnej wysokości
skrzydła 2,70 m, szerokości - 2 m oraz masie 200 kg. To dzięki odstawieniu skrzydła od
ramy 125 mm, umożliwiającemu stosowanie masywnych profili i potrójnych pakietów szybowych.
Foto: Roto

Wersja Roto Patio Z wyposażona została w mechanizm centralnego sterowania okuciem z możliwością zamknięcia klamki na klucz. Wyróżnia je lekka obsługa dzięki nowym wózkom o dużej średnicy kółek - 28 mm. Zarówno duże kółka, jak i zintegrowane szczotki podnoszą żywotność wózków i poprawiają własności jezdne drzwi tarasowych. Poza tym nowe, podwójne wózki Patio Z w fabrycznie zmontowanej obudowie redukują zagrożenie wygięcia profilu, a tym samym możliwość obwieszenia skrzydła. Patio Z ma także nową osłonkę o delikatnym kształcie, dostępną w wielu wariantach kolorystycznych, przez co drzwi dyskretnie wkomponowują się w koncepcję wnętrza.


Delikatny kształt osłonki drzwi tarasowych Roto Patio Z .
Foto: Roto

Z drewna, na wysokość pomieszczenia - Roto NT PowerHinge
Okucia z tej serii na pewno ucieszą miłośników ekologii lub naturalnych elementów wnętrz. Są dostosowane do otwieranych tradycyjnie, w sposób rozwierno-uchylny, okien i drzwi balkonowych o masie skrzydeł do 300 kg. Zostały zaprojektowane specjalnie do okien z profili drewnianych i drewniano-aluminiowych z możliwością indywidualnego wyboru koloru zawiasów.


Okno rozwierne z drewna z zawiasami Roto PowerHinge na wysokość całego pomieszczenia.
Maksymalna masa 200 kg, wysokość 3 m i szerokość 1,6 m.
Foto: Roto

Z nutką fantazji - Roto Patio 6080
Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym często w kawiarniach, restauracjach i salach konferencyjnych są drzwi harmonijkowe. Ich otwarcie jest proste, ale niezwykle efektowne: polega na zsunięciu wszystkich elementów na bok. Okucie umożliwia otwarcie przestrzeni o pokaźnej szerokości - do 6 metrów, co jest szczególnie wygodne, gdy chcemy na przykład odsłonić zimowy ogród. Wersja z niezależnym od ciągu harmonijki skrzydłem rozwierno-uchylnym, otwieranym na drugi bok, ułatwia wietrzenie pomieszczeń bez otwierania całego okna. Komfortowy, niski próg okna ułatwia bezpieczne poruszanie się, szczególnie dzieciom lub osobom niepełnosprawnym.


Okno harmonijkowe Roto Patio 6080, umożliwiające wyjście na patio kawiarni
o szerokości nawet 6 metrów.
Foto: Roto

Wszystkie okucia Roto Patio, współpracują z czujnikami otwarcia i zamknięcia okna Roto MVS, można je również podłączyć do systemów monitorujących i alarmowych, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo domowników.

Szeroką gamę produktów Roto oraz ich zastosowań, dostosowanych do konkretnych potrzeb domowników można obejrzeć na stronie: www.tajemniceokienne.pl.Opłaca się mądrze projektować!
Jak pokazują projekty poniżej, miejsce zarezerwowane na drzwi wchodzące do wewnątrz podczas otwierania i zamykania można efektywnie wykorzystać. Zastosowanie drzwi przesuwnych jest doskonałym sposobem zwiększenia wartości użytkowej wnętrz. W projektach architekt zwrócił uwagę na zagospodarowanie salonu i sypialni. Za tę powierzchnię zapłaciliśmy!

Drzwi balkonowe rozwierne i drzwi balkonowe przesuwne w sypialni:

Drzwi balkonowe rozwierne i drzwi balkonowe przesuwne w salonie:

Możliwości projektowe z Roto Patio Life:


Możliwości projektowe Roto Patio S/Z:


Możliwości projektowe Roto Patio 6080:informacja na podstawie materiałów: Roto