PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-04-06
Poradnik kupującego, czyli o co pytać sprzedawcę wybierając okna
Decyzja o zakupie nowych okien nigdy nie jest prosta, zwłaszcza że wymiana stolarki w całym domu czy mieszkaniu to spory wydatek

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie

Zakup nowych okien to nie lada wyzwanie dla większości z nas. Przeglądając oferty różnych producentów i odwiedzając salony sprzedaży łatwo można bowiem pogubić się w gąszczu specjalistycznych pojęć i branżowej nomenklatury. Aby uniknąć takich problemów i mieć pewność, że wybierzemy najlepszą stolarkę, przed wizytą w punkcie handlowym warto przygotować listę pytań, które zadamy sprzedawcy. Co powinno znaleźć się na takiej liście wyjaśnia Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Jedną z najważniejszych kwestii, które warto poruszyć z przedstawicielem handlowym jest kwestia przenikalności termicznej dla całej konstrukcji okna, nie tylko dla szyby. Informacja ta pozwoli nam ustalić, na jak duże straty ciepła będziemy narażeni, a tym samym - jaki będzie komfort termiczny w całym naszym domu. Jeśli chodzi o samą szybę to warto zapytać natomiast, czy jej parametry zostaną naniesione na ramce dystansowej", mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus. „Kolejnym zagadnieniem, które powinno znaleźć się na liście pytań do sprzedawcy jest temat bezpieczeństwa. Chodzi tu o standardowe zabezpieczenia antywyważeniowe oraz ilość punktów ryglowania w okuciu i sposób ich rozmieszczenia. W przypadku okien rozwierno-uchylnych takie punkty powinny być rozlokowane co najmniej co 80 centymetrów po obwodzie", wyjaśnia dyrektor handlowy firmy OknoPlus. I dodaje: „Wybierając okna trzeba koniecznie spytać również o klasę profilu, standardowy system rozszczelnienia i izolacji, a także możliwość dodatkowego doposażenia okucia np. w stopniowanie uchyłu czy zatrzask balkonowy. Funkcje te  poprawiają komfort użytkowania stolarki, dlatego też nie należy tego zagadnienia pomijać". Jeśli chodzi o samą konstrukcję okna, to ekspert firmy OknoPlus radzi, by dopytać sprzedawcę o maksymalne wymiary skrzydła (wg Badań Technicznych), szerokość komór wewnętrznych oraz grubość ścianek konstrukcyjnych profilu oraz stalowego wzmocnienia. „Warto wiedzieć, że optymalna szerokość komór wewnętrznych wynosi 5 mm, ścianki konstrukcyjne nie powinny mieć mniejszej grubości niż 3 mm, a stalowego wzmocnienia - mniejszej niż 1,5 mm", precyzuje Izabela Tryba. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie obróbki zgrzewanych naroży w profilach drewnopodobnych, a także dopytanie, co sprzedawca rozumie pod pojęciem montażu. Na koniec ekspert firmy OknoPlus proponuje również poprosić o pokazanie okien zrealizowanych dla innych klientów danego producenta.

Ostateczna decyzja o zakupie nowych okien nigdy nie jest sprawą prostą. Z uwagi na fakt, że wymiana stolarki w całym domu czy mieszkaniu to niemały wydatek, każdy z nas chce wybrać takie okna, które będą bezawaryjnie służyć nam przez wiele. Podczas wizyty w salonie sprzedaży warto skorzystać z rad eksperta firmy OknoPlus, gdyż dzięki nim zakup okien okaże się sprawą dziecinnie prostą.

Zdjęcie główne:
Okna mają przetrwać lata, dlatego nie można ich wybierać pod wpływem impulsu
Fot. OknoPlus
Firma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OKNOPLUS oferuje okna PVC produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PVC OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.

źródło: OknoPlus