PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2011-05-09
Soudal podwaja sprzedaż w Rosji
40% wzrost sprzedaży oraz znaczne zwiększenie liczby klientów – takim bilansem zamknął się rok 2010 dla firmy Soudal w Rosji.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Rynki krajów Europy Centralnej i Wschodniej, za których rozwój odpowiada Piotr Drzewowski zarządzający także polską spółką, to strategiczny obszar dla koncernu. Ich rosnące potrzeby zaspokajać będzie docelowo fabryka w Pionkach, która w tym roku zwiększy moce produkcyjne.

Działania na rynkach Europy Wschodniej i Centralnej od połowy 2007 roku koordynuje Spółka Soudal Services zarządzana przez Piotra Drzewowskiego, jednocześnie prezesa Soudal Sp. z o.o. zajmującej się dystrybucją oraz Soudal Manufacturing,  spółki odpowiedzialnej za produkcję i fabrykę w Pionkach.

Od tego czasu dynamicznie rośnie sprzedaż produktów marki Soudal w Rosji, a rodzimi wykonawcy coraz chętniej sięgają po sprawdzone, nowoczesne i szybko działające technologie.  „Belgijska marka Soudal obecna jest w Rosji do 15 lat, ale od 2007 roku stale notujemy dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. To zmusiło nas do inwestycji w ten rynek - w tym roku zwiększamy moce produkcyjne fabryki w Pionkach, aby być w pełni przygotowanym na rosnący na Wschodzie popyt na nasze produkty. Podczas kwietniowej misji ekonomicznej w Rosji, która odbyła się pod przewodnictwem następcy belgijskiego tronu - księcia  Filippa mieliśmy okazję nawiązać sporo nowych kontaktów handlowych i naukowych z firmami rosyjskimi Wolę rozszerzenia współpracy w obszarze biznesowym potwierdził także prezydent Rosji - Dmitrij Miedwiediew podczas spotkania w Moskwie. W tej chwili mogę śmiało powiedzieć, że 40% wzrost sprzedaży w 2010 roku i stale rosnąca sprzedaż w 2011 roku potwierdzają naszą silną pozycję na rynku rosyjskim. Produkty Soudal są dostępne już w całej Rosji - od Władywostoku do Kaliningradu" - mówi Piotr Drzewowski, prezes Soudal Services.

W tym roku Soudal wprowadził na rynek rosyjski specjalne nowości dostosowane do potrzeb rodzimych wykonawców. Prawdziwym „hitem" wśród rosyjskich wykonawców okazała się zimowa piana pistoletowa Soudafoam Arctic, umożliwiająca pracę w ekstremalnie niskich temperaturach, a także Soudabond Easy - klej poliuretanowy w aerozolu do płyt kartonowo-gipsowych, paneli izolacyjnych, wełny mineralnej, styropianu i korka.

Zdjęcie główne:
Siedziba Soudal Services - firmy odpowiedzialnej za koordynowanie działań w regionie Europy Centralnej, Wschodniej i w Rosji mieści się w Cząstkowie Mazowieckim pod Warszawą
fot. SoudalSoudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 40 lat, obecny w 100 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001:2008

informacja na podstawie materiałów: Soudal