PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-05-20
Nowe zasuwnice Outward Opening
Okna otwierające się na zewnątrz są wygodne w obsłudze, pozwalają na oszczędność miejsca w pomieszczeniu.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

W wersji odchylnej klapowo lub jako skrzydło rozwierne: okna otwierające się na zewnątrz to w wielu krajach najczęściej stosowane rozwiązanie - pozwala ono na oszczędność miejsca w pomieszczeniach i zapewnia znakomitą wiatroszczelność. Nowe zasuwnice TSH Roto Outward Opening znacznie zwiększają szczelność, komfort obsługi i poziom zabezpieczeń antywyważeniowych okien otwierających się na zewnątrz.

Nowo opracowane zasuwnice Roto TSH do okien otwierających się na zewnątrz to jedyne na rynku ze skokowym stabilizatorem pozycji klamki, zintegrowanym w puszce zasuwnicy i wielostopniową wentylacją TurnPlus. Zarówno zasuwnica TSH-10, jak i TSH-20 mogą być stosowane do okien z każdego rodzaju materiału: z drewna, PVC i aluminium z rowkiem Euro 9,3 mm.

Bezpiecznie albo jeszcze bezpieczniej

Nowe zasuwnice zdecydowanie utrudniają „robotę" wyłącznie włamywaczom: już wariant TSH-10 zapewnia solidne zabezpieczenie podstawowe oferując do trzech punktów ryglujących w połączeniu z wygodą obsługi lekko działającego mechanizmu. Dodatkowe zabezpieczenie zapewnia zasuwnica TSH-20 dzięki tzw. mechanizmowi przeciwbieżnemu „reverse-action" w masywnej puszce z ciśnieniowego odlewu cynku. Dwa przeciwbieżne cięgna i do sześciu punktów ryglujących to podstawa podwyższonej odporności na ewentualne próby wyważenia okna. Zasuwnica ta przeszła pomyślnie proces certyfikacyjny zgodnie z British Standard Norm BS 7950.


Trzyczęściowa zasuwnica TSH-20 składa się z centralnej puszki zasuwnicy i dwóch przyłączanych cięgien. Przeciwbieżny mechanizm „reverse-action" to podstawa najwyższego poziomu zabezpieczenia antywyważeniowego: górne cięgno podczas zamykania przemieszcza się do góry, a dolne do dołu. Rolki ryglujące wsuwają się w zaczepy z dwóch różnych stron.

Zasuwnica TSH-20 współpracuje dodatkowo z jednym z trzech typów przedłużek: z ryglem krawędziowym do skrzydeł otwieranych klapowo na zewnątrz Top-Hung i rozwieranych na zewnątrz Side-Hung w bardzo dużym zakresie rozmiarów; z narożnikiem zwiększającym siłę docisku skrzydła, zwłaszcza do dużych skrzydeł Top-Hung, jak również z przedłużką bez narożnika do okien Top-Hung i Side-Hung.

Zdecydowanie więcej wygody

Poza maksimum bezpieczeństwa zasuwnica TSH zapewnia przyjemność i komfort obsługi: dzięki funkcji TurnPlus nie trzeba już precyzyjnie celować, żeby utrafić w odpowiednie położenie mikrowentylacyjne skrzydła, które stabilnie zablokowane jest w wybranej pozycji i nie poddaje się podmuchom nawet bardzo silnego wiatru. Żeby ustawić skrzydło w wybranym położeniu wielostopniowej wentylacji, wystarczą dwa ruchy klamki. Po pierwsze: należy przekręcić klamkę o 135°. Po drugie: skrzydło odchylić na zewnątrz! Rolka automatycznie „wskakuje" w blokujące położenie w ramieniu TurnPlus, które stabilnie utrzymuje skrzydło na wietrze. Dużym udogodnieniem jest skokowy stabilizator położenia klamki. Dzięki niemu klamka stabilnie pozostaje w wybranej pozycji. Obydwie zasuwnice Roto TSH przeciwdziałają niekontrolowanemu obracaniu się klamki w odchylonym skrzydle w pozycji wentylacyjnej.

Zdjęcie główne:
Okna otwierające się na zewnątrz są wygodne w obsłudze, wyjątkowo wiatro- i deszczoszczelne, pozwalają na oszczędność miejsca w pomieszczeniu i wpuszczają dużo światła do środka
Fot: Roto

źródło: Roto