PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2011-06-17
15 lat Soudal w Polsce
Soudal jest liderem w produkcji i dystrybucji pian montażowych w opakowaniach aerozolowych, a także silikonów i mas uszczelniających.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Od firmy zatrudniającej dwie osoby do potentata w branży budowlanej z szacunkowym udziałem w rynku w segmencie pian i uszczelniaczy na poziome 38% i przychodami ze sprzedaży krajowej wartości 139 mln złotych w 2010 roku - tak w dużym skrócie można podsumować piętnaście lat Soudal na polskim rynku. Pomysł na sukces był bardzo prosty i skomplikowany zarazem - wprowadzanie technologii, które wyprzedzały potrzeby klientów. Jak widać na polskim rynku doskonale się on sprawdził. Dziś w Polsce swoją siedzibę mają trzy spółki w których łącznie zatrudnionych jest ponad 250 osób: Soudal sp. z o.o. zajmująca się dystrybucją w Polsce, Soudal Services koordynująca działania na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej w tym Rosji a także niektórych krajów azjatyckich oraz Soudal Manufacturing odpowiedzialna za produkcję i fabrykę w Pionkach.

Strategia firmy Soudal na polskim rynku w dużej mierze skupiała się na wprowadzeniu i rozpropagowaniu zaawansowanych technologicznie produktów i innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa. „Od początku naszej działalności w Polsce staraliśmy się przekonywać klientów, że można prościej, szybciej i lepiej. Taka jest nasza dewiza. To my jako pierwsi opracowaliśmy w naszych laboratoriach i wprowadziliśmy na rynek m.in. zimową formułę piany montażowej umożliwiającą montaż okien w niskich temperaturach, wydłużając w ten sposób sezon budowlany.


Andrzej Kaczor
dyrektor zarządzający Soudal sp. z o.o.

Możemy się także także pochwalić takimi innowacyjnymi produktami jak: piana niskorozprężna, piana wysokowydajna czy szeroka gama polimerów hybrydowych również we własnej technologii smx, która pozwala na szeroką modyfikację właściwości produktów. Naszą zasługą jest także wprowadzenie na polski rynek dwuskładnikowej piany szybkoutwardzalnej, którą można obrabiać już po 3 minutach czy piany Flexi o elastyczności nieosiągalnej dla żadnej innej piany montażowej dostępnej na rynku" - mówi Andrzej Kaczor, dyrektor zarządzający Soudal sp. z o.o. Piany, uszczelniacze i silikony w charakterystycznych żółtych opakowaniach szybko zostały docenione przez rynek. Zgodnie z badaniami ASM Centrum Badań i Analiz z 2010 roku co trzeci wykonawca spontanicznie sięga po produkty Soudal i wskazuje je jako godne polecenia. Obecnie Soudal jest liderem w produkcji i dystrybucji pian montażowych w opakowaniach aerozolowych, a także silikonów i mas uszczelniających z szacunkowym udziałem w tym segmencie rynku na poziomie 38%.


Piotr Drzewowski
prezes Soudal Sp. z o.o., Soudal Manufacturing i Soudal Services.

Od 2007 roku Piotr Drzewowski, kierujący dywizją wschodnią Soudal, koordynuje działania na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej, Rosji i Centralnej Azji. Do obsługi tego strategicznego regionu powołana została spółka Soudal Services mająca swoją siedzibę w Cząstkowie Mazowieckim pod Warszawą. Większość pian, silikonów i innych mas uszczelniających sprzedawanych w tym regionie produkowana jest w uruchomionej w 2009 roku fabryce Soudal Manufacturing w Pionkach. „W 1996 roku kiedy zaczynaliśmy naszą działalność na rynku polskim mieliśmy przed sobą trudne zadanie. Proponowaliśmy doskonałe produkty, które „wyprzedzały" potrzeby, były jednak w Polsce nieznane i w relatywnie wysokiej cenie. Musieliśmy przekonać do naszej oferty wykonawców przywiązanych w większości do tradycyjnych technologii. Byłem jednak przekonany, że obrana przez nas strategia odniesie sukces dlatego, że polscy wykonawcy potrzebują profesjonalnych i sprawdzonych rozwiązań. Dziś z satysfakcją mogę powiedzieć, że się nie pomyliłem - podsumowuje Piotr Drzewowski, prezes Soudal Sp. z o.o., Soudal Manufacturing i Soudal Services.

Zdjęcie główne:
Produkty Soudal są najczęściej wybieraną marką przez profesjonalistów w Polsce (badania ASM/luty 2009)
fot. SoudalSoudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 40 lat, obecny w 100 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001:2008

źródło: Soudal