PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-09-13
Ogólnopolski Turniej Montażystów „Mistrzowie Montażu”
W Kazimierzu Dolnym 10 września 2011r. odbył się Ogólnopolski Turniej Montażystów – „Mistrzowie Montażu”.

Selena FM S.A.
ul. Strzegomska 2-4
53-611 Wrocław

tel. 71 783 82 90
office@selena.com
www.selena.com

» więcej o firmie

W zawodach wzięło udział prawie 30 ekip montażowych z całej Polski, a ich prace oceniali specjaliści z warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej i największych firm z branży, w tym Seleny SA, która była także merytorycznym partnerem Turnieju.


Ekipa zdobywców Oskara Montażu
Fot. Selena SA

W pierwszym etapie uczestnicy wzięli udział w części teoretycznej, odpowiadając na pytania związane z prawidłowym montażem okien. Pytania oparte były w dużej części na „Poradniku jak montować ciepłe okna", współprzygotowanym przez pracowników Seleny SA. Drugi etap Turnieju miał już charakter praktyczny, a konkursy związane były z montażem. Warto dodać, że dla komisji turniejowej nie liczyła się szybkość montażu, ale jego zgodność z zaleceniami ITB.


Stoisko TYTANA cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem
Fot. Selena SA

Wśród członków turniejowego jury, znalazł się m.in. jeden z najbardziej znanych polskich montażystów i jednocześnie alpinistów - Romuald Sadowski, który wraz z Michałem Michnowiczem zasłynął zamontowaniem okna przy użyciu  piany TYTAN PROFESSIONAL, na półce skalnej najwyższego szczytu Ameryki Południowej: Aconcagua (6962 m n.p.m).


Fot. Selena SA

Pomysł na zorganizowanie Turnieju „Mistrzowie Montażu" jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania polskich klientów, którzy chcą nie tylko mieć okna wysokiej jakości, ale też chcą, by były one estetycznie i fachowo zamontowane. Od ekipy montującej okna czy drzwi, klienci indywidualni oczekują przede wszystkim precyzyjnego  montażu, fachowej porady i gwarancji na usługę. Jeśli dodać do tego stałe podnoszenie jakości produktów przez producentów stolarki oraz systemów mocujących, to przed montażystami pojawia się konieczność nieustannego podnoszenia kwalifikacji.


Fot. Selena SA

 - Dla klienta indywidualnego montaż stolarki budowlanej jest często bardzo dużym wydatkiem  - mówi Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA. - Prawidłowo zamontowane okna powinny uchronić przyszłego użytkownika przed nieprzewidywanymi kosztami, które wynikają z błędów montażu czy też zastosowania nieodpowiednich materiałów. Dlatego wiedza montażysty i jego umiejętności są tu kluczowe - dodaje prezes Andrzej Ulfig.


Fot. Selena SA

To dlatego firma Selena SA została nie tylko partnerem merytorycznym Turnieju „Mistrzowie Montażu" i jednym ze sponsorów, ale też w trakcie turnieju prowadziła punkt doradczy dotyczący prawidłowego montażu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników imprezy.

Zdjęcie główne:
Montaż okna przez jedną z ekip uczestniczących w turnieju
Fot. Selena SA
Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych - główne marki to TYTAN Professional oraz ARTELIT Professional. Grupa Selena jest - pod względem wielkości - czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 18 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, USA, Turcji oraz w Hiszpanii.

Dynamiczny rozwój oferty produktowej i ekspansja na rynkach zagranicznych to jedno z głównych założeń strategicznych Grupy Selena. Działania handlowe prowadzone są przez własne spółki Grupy na 4 kontynentach, co pozwala realizować zamówienia na rynkach ponad 50 państw. W 2010 roku eksport stanowił 67% przychodów Grupy ze sprzedaży ogółem.

Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktu: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższej jakości. Nowoczesność produktów - zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i właściwości użytkowych - zapewnia własna działalność badawczo-rozwojowa Seleny oraz laboratoria w Polsce, Hiszpanii, Chinach i Turcji.

Intensywny rozwój organiczny oraz działania akwizycyjne pozwalają Grupie Selena na konsekwentne zwiększanie udziału w rynkach światowych. Do najbardziej istotnych przejęć zrealizowanych w ostatnich latach należą akwizycje spółek: Polyfoam w Turcji, Kvadro w Rosji, Quilosa w Hiszpanii oraz Matizol w Polsce.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Giełdy, Diamentu Forbesa oraz Perły Polskiej Gospodarki. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.

Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy - Selena FM SA - notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 źródło: Selena