PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2011-12-14
45 lat firmy Soudal
W tym roku Soudal obchodzi okrągły jubileusz na polskim rynku. Przez 15 lat firma stała się liderem rynkowym w segmencie pian i uszczelniaczy.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

W 1976 roku w nowo wybudowanych zakładach firmy Soudal w Turnhout wyprodukowano 5000 kartuszy z silikonami. Obecnie na jednej tylko zmianie z linii produkcyjnych schodzi 120 000 kartuszy produktów... dziennie. Innowacyjne produkty, nowoczesne zakłady produkcyjne rozmieszczone na wszystkich kontynentach globu oraz skonsolidowany obrót rzędu 350 milionów euro - oto efekt 45 lat obecności firmy na rynku.

W 1966 roku nic nie wskazywało na to, że mała lokalna firma osiągnie wielki światowy sukces. Zadecydowała o nim wizja i konsekwencja jej założyciela - Vica Swertsa, który od początku istnienia firmy za nadrzędny cel stawiał sobie dwie wartości: innowacyjność technologiczną - w tym konsekwentne poszukiwanie nowych rozwiązań jak najlepiej zaspokajających potrzeby odbiorców oraz najwyższą jakość produktów. Soudal zawsze starał się być krok do przodu przed potrzebami klientów wprowadzając do swej oferty zaawansowane technologie, w główniej mierze kierowane do budownictwa. Dzięki zrozumieniu potrzeb klientów i dbałości o odpowiednią adaptację produktów do wymagań rynków lokalnych, Soudal może pochwalić się obecnie pozycją czołowego globalnego producenta pian montażowych, mas uszczelniających, a także klejów i wyrobów chemii dekarskiej. Koncern zatrudnia aktualnie ponad 1400 osób i posiada nowoczesne zakłady produkcyjne w: Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Chile.

Przełomowe technologie

Od lat firma Soudal wyznacza nowe trendy rozwoju w wielu segmentach branży chemicznej i budowlanej. Na początku swojej działalności - przypadających na lata siedemdziesiąte  - holding zajmował się przede wszystkim produkcją silikonów. Jednak widząc wielki potencjał drzemiący w technologii poliuretanów już w latach osiemdziesiątych Vic Swerts wprowadził je do oferty firmy.

W tym samym czasie rozpoczęto produkcje pian poliuretanowych, które stanowią obecnie niezastąpione rozwiązanie, wykorzystywane na co dzień w przemyśle budowlanym. To właśnie ten krok uczynił z firmy Soudal światowego lidera w dziedzinie chemii budowlanej. Kolejną przełomową innowacją było wprowadzenie do oferty piany niskoprężnej, a także nowej formuły piany montażowej umożliwiającej montaż okien w niskich temperaturach, co pozwoliło wydłużyć sezon budowlany. Soudal jest także twórcą szerokiej gamy polimerów hybrydowych, również we własnej technologii smx, która pozwala na szeroką modyfikację właściwości produktów. Firma w dalszym ciągu koncentruje się na  innowacyjnych rozwiązaniach. Z myślą o nich w tym roku powstało nowe centrum rozwojowo-badawcze o powierzchni 3000 m2, zlokalizowane obok głównej siedziby firmy Soudal w Turnhout.

Rok jubileuszy

W tym roku Soudal obchodzi także okrągły jubileusz na polskim rynku. Przez 15 lat firma stała się liderem rynkowym - od oddziału zatrudniającego dwie osoby do potentata w branży budowlanej z szacunkowym udziałem w rynku w segmencie pian i uszczelniaczy na poziomie 38% i przychodami ze sprzedaży krajowej w 2010 roku o wartości 139 mln złotych. Dziś w Polsce swoją siedzibę mają trzy spółki w których łącznie zatrudnionych jest ponad 200 osób: Soudal Sp. z o.o. zajmująca się dystrybucją w Polsce, Soudal Services koordynująca działania na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej w tym Rosji, a także niektórych krajów azjatyckich oraz Soudal Manufacturing odpowiedzialna za produkcję i fabrykę w Pionkach.

Zdjęcie główne:

Centrum rozwojowo – badawcze Soudal
Fot. Soudal
Soudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 40 lat, obecny w 100 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001:2008

źródło: Soudal