PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2012-03-14
Soudal Budowlaną Firmą Roku 2011
Budowlana Firma Roku 2011, prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych przedsiębiorstw branży budowlanej, przyznana została firmie Soudal.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Kapituła konkursu, pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. inż. Kazimierza Szulborskiego, nagrodą wyróżniła także Piotra Drzewowskiego, Prezesa Zarządu firmy, w dowód jego osiągnięć na polu skutecznego zarządzania rozwojem Soudal.

Podczas tegorocznej gali tytuły Budowlanej Firmy Roku przyznano już po raz dziewiąty. Przypadły one firmom i osobom z branży budowlanej i jej otoczenia, których działalność w oczach Kapituły Konkursu zasłużyła na wyróżnienie ze względu na dynamiczny rozwój oraz innowacyjność. Nagrodę w kategorii „producent materiałów budowlanych", za całokształt osiągnięć, przyznano w tym roku firmie Soudal. W ciągu piętnastu lat swojej aktywności na polskim rynku Soudal stworzył nie tylko ogólnopolską sieć sprzedaży, ale i zbudował najnowocześniejszą fabrykę piany poliuretanowej w aerozolu. Spółka, tylko na polskim rynku, zatrudnia 250 osób. Stale utrzymywana najwyższa jakość produktów oraz ich innowacyjność uczyniły z firmy lidera segmentu pian i uszczelniaczy z udziałem w rynku na poziomie 38% i przychodami ze sprzedaży krajowej wartości 139 mln złotych w 2010 roku.

Specjalne wyróżnienie, w uznaniu skutecznego zarządzania i sukcesów rynkowych, przyznano także w 2011 szefom firm oraz osobowościom z branży. Taką nagrodą uhonorowano Piotra Drzewowskiego - prezesa Zarządu Soudal sp. z o.o.

„Tytuł Budowlanej Firmy Roku 2011 to bardzo istotne dla naszej firmy wyróżnienie dowodzące silnej pozycji jaką wypracowaliśmy na polskim rynku. To dla nas także sygnał, że podejmowane przez nas na polu oferty oraz rozwoju firmy działania podążają we właściwym kierunku. Sukces firmy na polskim rynku miał decydujący wpływ na decyzję, by polska spółka stała się koordynatorem działań Soudal na wszystkich rynkach wschodnich. Pragnę podkreślić, że większość pian, silikonów i innych mas uszczelniających, sprzedawanych w tym regionie, produkowana jest w uruchomionej w 2009 roku fabryce Soudal Manufacturing w Pionkach". - mówi Piotr Drzewowski, Prezes Zarządu Soudal Sp. z o.o.

Budowlana Firma Roku 2011 to kolejne wyróżnienie przyznane firmie Soudal przez magazyn Builder. W grudniu firma otrzymała także tytuł Top Builder, którym wyróżniono kompletny system montażu trójwarstwowego Soudal Window System oraz klej Fix All Turbo.Soudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 40 lat, obecny w 100 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001:2008

źródło: Soudal