PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2009-09-24
Pianki i silikony z pierwszej polskiej fabryki Soudal
Z taśm fabryki Soudal w Pionkach zeszły pierwsze piany poliuretanowe i masy uszczelniające.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie
Jest to wstępny etap rozruchu zakładu, który ma docelowo rozszerzać produkcję i zwiększać gamę produkowanego tu asortymentu. Materiały dla profesjonalistów i użytkowników indywidualnych z fabryki w Pionkach zaspokoją potrzeby rynku polskiego i ościennych krajów Europy Wschodniej.

Fabryka w Pionkach wyposażona jest w najnowocześniejsze linie produkcyjne, odpowiadające najbardziej wymagającym standardom europejskim. Zastosowane tu urządzenia i rozwiązania technologiczne zostały już wcześniej sprawdzone w pozostałych
sześciu fabrykach Soudal, zlokalizowanych w Europie Zachodniej. Obsada w pełni zautomatyzowanego zakładu doskonale radzi sobie ze skomplikowanymi procesami produkcyjnymi, nie tracąc przy tym poczucia bezpieczeństwa, bo zakład został zaprojektowany tak, by spełniać najbardziej restrykcyjne normy BHP i przeciwpożarowe.


Fabryka Soudal w Pionkach wyposażona jest
w nowoczesne linie produkcyjne, odpowiadające
najbardziej wymagającym standardom europejskim
Fot. Soudal

Nadzór nad produkcją w Pionkach pełni główny technolog, którego firma pozyskała z fabryki-matki w Belgii. W Pionkach czuwa nad pracami laboratorium i jakością wytwarzanych produktów. Również główny inżynier i automatyk, nadzorujący pracę polskiej fabryki Soudal, posiadają wieloletnie doświadczenie, które zdobywali nie tylko w lokalnych zakładach chemicznych, ale także w Europie Zachodniej, Azji i USA.

Większość załogi fabryki stanowią przede wszystkim mieszkańcy miasta i jego okolic… w dużej części - kobiety. „Jak pokazuje doświadczenie naszej firmy, kobiety są doskonale zorganizowane i świetnie radzą sobie z czynnościami manualnymi podczas procesu produkcji. Nie bez znaczenia był również dla nas fakt, że bezrobocie w tym regionie, podobnie jak zresztą w innych częściach kraju jest dotkliwe zwłaszcza wśród pań. W efekcie większość spośród wszystkich dotąd zatrudnionych pracowników fabryki to kobiety” – mówi dyrektor zakładu Tomasz Osiński.


Załoga fabryki Soudal w Pionkach to w przeważającej części Panie
Fot. Soudal

Wszyscy pracownicy fabryki Soudal w Pionkach przeszli przeszkolenie w Belgii. Stamtąd wynieśli wysokie standardy pracy w firmie i zdobyli wiedzę o procesie produkcji. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że pierwszy etap rozruchu fabryki przebiegł sprawnie, a pracujący tu ludzie szybko zasymilowali się z firmą. Jak pokazało dotychczasowe doświadczenie warto było wybrać Pionki jako lokalizację dla naszej fabryki, bo dzięki „chemicznej przeszłości” regionu zyskaliśmy wykwalifikowaną kadrę i profesjonalistów z dziedzin inżynierii i automatyki – podsumowuje Piotr Drzewowski, prezes Soudal Sp. z o.o. „Przyszłościowo myślimy natomiast nad uruchomieniem linii, które pozwolą na produkcję szerszej gamy produktów.” - dodaje Piotr Drzewowski.


Piotr Drzewowski, prezes Soudal Sp. z o.o.
Fot. Soudal

Fabryka w Pionkach jest przyjazna środowisku – choćby z tego względu, że nie wytwarza ścieków przemysłowych podczas całego procesu produkcji. – „Najwyższa jakość wyrobów i troska o środowisko naturalne to zasady, którymi Soudal kieruje się od lat. Wypracowane europejskie standardy przenosimy na wszystkie rynki, na których jesteśmy obecni. Dlatego bez względu na lokalizację, każda z naszych ośmiu fabryk na świecie zapewnia niezmienne wysoką powtarzalną jakość produktów, a proces ich wytwarzania odbywa się pod ścisłym rygorem jakie narzuca idea poszanowania środowiska, której jestem gorącym sprzymierzeńcem" - mówi Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal Holding.

Wysokiej klasy automatyka, zaawansowanie technologiczne i duża powierzchnia zakładu w Pionkach umożliwiają jego ciągły rozwój i otwieranie kolejnych linii produkcyjnych. Jeszcze na ten rok przewidziano pierwsze inwestycje, które pozwolą zwiększyć moce produkcyjne i poszerzyć gamę asortymentu.Soudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. W laboratoriach firmy powstała między innymi nowatorska formuła pian poliuretanowych do niskich temperatur oraz pian niskorozprężnych o najwyższych współczynnikach izolacyjności. Ich doskonałe parametry techniczne zostały potwierdzone w badaniach przeprowadzonych przez niezależny niemiecki Instytut Techniki Okiennej IFT Rosenheim. Koncern działa od ponad 40 lat, jest obecny w 100 krajach na6 kontynentach. Pozycję lidera na rynku pianek montażowych i mas uszczelniających w wielu krajach, w tym w także Polsce, potwierdzają przyznawane firmie nagrody. Budowlaną Markę Roku w kategorii „piany i silikony” Soudal otrzymał trzykrotnie – w 2005, 2007 i 2008 roku. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie.

informacja na podstawie materiałów: Soudal