PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-01-03
„Tarka do sera“ i inne osiągnięcia
Roto jest dostawcą 560 okien fasadowych do „Leadenhall Building", wyposażonych w specjalną wersję okucia „AluVision T 540".

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Podczas targów "BAU" 2013 Roto chce zademonstrować, w jaki sposób przy pomocy indywidualnych systemów aluminiowych do okien, drzwi i fasad można „realizować wizje". Jak donosi przegląd targowy, goście z kraju i z zagranicy będą mogli obejrzeć nowy, spektakularny przykład zastosowania okuć Roto w praktyce. Jeden z eksponatów na 240 m2 stoisku w hali C1 pokazuje mianowicie rozwiązanie specjalne, zastosowane w budynku o nazwie „Leadenhall Building", wynoszonym obecnie w centrum Londynu. Charakterystyczną cechą tego 225 metrowego biurowca jest fasada nachylona o 10 stopni do wewnątrz. Spowodowała ona, że budynek został przez Londyńczyków spontanicznie nazwany „tarką do sera". Roto jest dostawcą 560 okien fasadowych do tego obiektu, wyposażonych w specjalną wersję okucia „AluVision T 540".


Leadenhall Building" z fasadą nachyloną o 100 do wewnątrz, zwany przez Londyńczyków „the cheese grater" (tarka do sera). Do tego budynku Roto dostarczyło specjalną wersją okucia do aluminium „T 540", które zostało zastosowane w 560 oknach fasadowych.
Foto: Rogers Stirk Harbour + Partners
 

Na najważniejszych targach branżowych 2013 roku Roto prezentuje kilka nowości. Należy do nich „AluVision Designo" - całkowicie ukryta strona zawiasowa do dużych okien i drzwi balkonowych z aluminium o masie do 150 kg. Tylko jeden dodatkowy element, również niewidoczny od zewnątrz, zapewnia stabilność całego okna. Warto podkreślić, że strona zawiasowa Designo jest certyfikowana wg QM 328 i że można ją stosować do prawie wszystkich systemów profili z komorą Euro. Ponadto jest to strona z połączeniem zaciskowym, z możliwością dozbrojenia do klasy antywyważeniowej RC 3, łatwa w montażu i z dużą ilością elementów wyposażenia, które umożliwiają realizację indywidualnych rozwiązań architektonicznych.

Dzięki specjalnym stronom zawiasowym system okuć AluVision T 540 można stosować do skrzydeł rozwiernych o masie do 300 kg i skrzydeł rozwierno-uchylnych do 200 kg. Do zalet produktu należy także np. elegancki wygląd (dzięki zlicowanym wspornikom, niewidocznym śrubom), łatwy i racjonalny montaż, elastyczność zastosowań dzięki połączeniom 6- lub 10-milimetrowym, a także ogranicznik rozwarcia z hamulcem i amortyzator otwarcia.


Na targach BAU 2013 Roto chce zademonstrować, jak dzięki indywidualnym systemom aluminiowym do okien, drzwi i fasad można "realizować wizje". Umożliwi to modułowy, wszechstronny system „AluVision". Dlatego będzie on centralnym punktem prezentacji na 240 metrowym stoisku na targach BAU w Monachium. 

Obszerna wiedza doświadczonych ekspertów umożliwia praktyczne zastosowanie zasady „odpowiednie okucie do każdego projektu". Bliskie relacje z klientami przynoszą korzyści - raz jeszcze chcą tego dowieść na targach BAU specjaliści ds. technologii okien i drzwi z firmy Roto.

źródło: Roto