PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-01-09
Nowość! Okucia Roto AluVision Designo w oknach aluminiowych
Firma Roto wprowadziła właśnie na rynek nowość - Roto AluVision Designo - okucia przeznaczone do dużych i ciężkich okien oraz drzwi balkonowych.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Niewidoczne zawiasy to rozwiązanie bardzo cenione przez inwestorów, szczególnie ze względu na elegancję okien. Mamy dobrą wiadomość - teraz także stolarka aluminiowa o dużej masie może być wyposażona w okucia z ukrytymi zawiasami.

Firma Roto wprowadziła właśnie na rynek nowość - Roto AluVision Designo - okucia przeznaczone do dużych i ciężkich okien oraz drzwi balkonowych o masie skrzydła do 150 kg, wykonanych z profili aluminiowych z komorą Euro. Okucia można montować w oknach o dowolnym typie otwierania - rozwierno-uchylnych, rozwiernych, uchylnych, dwuskrzydłowych z ruchomym słupkiem i systemem TiltFirst (najpierw uchył, potem otwarcie). Strona zawiasowa Roto AluVison Designo wraz z okuciami obwiedniowymi z systemu AluVision T540 tworzy zestaw okuć odpowiednich do okien antywyważeniowych klasy RC 3. Okno z takim zabezpieczeniem mechanicznym potrafi przez 5 minut stawiać opór próbom włamania przy użyciu śrubokręta czy nawet łomu. Obok ukrytych zawiasów na elegancki wygląd okucia wpływa także specjalna powłoka RotoSil Nano, która dzięki zdolności do samoregeneracji drobnych uszkodzeń, zapewnia długą żywotność okuć i okien.


Nowoczesne okna aluminiowe o masie skrzydeł do 150 kg z okuciami AluVision Designo:
klamka bez rozetki (po lewej) i niewidoczna strona zawiasowa (po prawej).
Foto Roto

Roto AluVision Designo to okucie wszechstronne i funkcjonalne. Można je stosować wraz z wpuszczanym mechanizmem klamki oraz z klamkami bez rozetki RotoLine. Opcjonalne elementy wyposażenia dodatkowego, jak np. ogranicznik rozwarcia z amortyzatorem umożliwiają realizację ambitnych projektów architektonicznych. Rozwiązania specjalne z przeznaczeniem do obiektów, jak np. wąski wywietrznik klapowy, można wykonać we współpracy z Centrum Wsparcia Obiektowego Roto.


Także w stolarce aluminiowej standardem są duże rozmiary, potrójne szklenie, a w rezultacie
cięższe skrzydła. Roto wspiera producentów Przy realizacji indywidualnych projektów
architektonicznych tego typu: okucia AluVision Designo w wąskich, wysokich wywietrznikach.
Foto Roto

Powyższe argumenty dotyczą w dużej mierze inwestorów i architektów, warto jednak wspomnieć, że firma Roto nie zapomniała też o wygodzie producentów. Dla nich - oprócz zalet okna istotnych dla użytkowników, ważny jest łatwy, szybki i niedrogi montaż. Jest on możliwy dzięki połączeniom zaciskowym wszystkich elementów okucia w ramie i na skrzydle. W ofercie dostępne są listwy zaciskowe zależne od geometrii profilu. Producent potrzebuje zaledwie 3 narzędzi do montażu i regulacji nowego, bardzo eleganckiego okna z ukrytymi zawiasami Roto AluVision Designo.
 
Zdjęcie główne:
AluVision Designo: ogranicznik rozwarcia z amortyzatorem odciążającym skrzydło w pozycji otwartej z ustawioną fabrycznie siłą hamowania
Foto Roto

źródło: Roto