PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-02-04
Fabryka Okien na żywo po raz drugi z Roto
Podczas pierwszej odsłony Fabryka Okien PVC na Żywo cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających poznańskie targi. Nie inaczej było i w tym roku.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie
W dniach 29.01.-1.02.2013 r. podczas poznańskich targów Budma/WinDoor-tech już po raz drugi zrealizowany został wyjątkowy projekt Fabryka Okien PVC na Żywo,  a jego efekty w postaci gotowych okien przekazane zostały placówce dziecięcej prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wśród partnerów, a tym samym  wykonawców nie mogło i tym razem zabraknąć firmy Roto, która zaprezentowała, jak wygodne i bezpieczne może być korzystanie z okien wyposażonych w odpowiednie okucia.

Podczas pierwszej odsłony Fabryka Okien PVC na Żywo cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających poznańskie targi. Nie inaczej było i w tym roku, a zbudowany na potrzeby projektu zaawansowany technologicznie park maszynowy, odzwierciedlający rzeczywistą sytuację w zakładzie produkcyjnym, przyciągnął rzesze zainteresowanych. Na w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej  dostarczonej przez Rotox obejrzeć można było cały proces tworzenia okna z PVC na wszystkich jego etapach. W czasie czterech dni trwania targów przy współpracy takich partnerów jak Roto, Adams, Aluplast, Polskie Szyby Termoizolacyjne, Sadowski Software oraz MFO wyprodukowano 67 prawdziwych okien spełniających najwyższe normy jakości.  Aby parametry techniczne okien niczym nie odbiegały od produktów dostępnych na rynku, o kontrolę jakości zadbali wewnętrzni eksperci firm oraz innowacyjne Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej, które na miejscu badało funkcjonalność i solidność schodzących z taśmy wyrobów. Podobnie, jak w przypadku pierwszej edycji Fabryki Okien PVC - na Żywo, projektowi towarzyszył szczytny cel - tym razem wyprodukowane okna przekazane zostały na potrzeby prowadzonej przez krakowski Caritas placówki opiekuńczo-leczniczej dla dzieci.  W myśl rekomendacji Roto dla rynku: okna zgodnie z funkcją pomieszczeń, w przygotowywanych na żywo modelach zastosowano okucia Roto NT TiltFirst. Technologia najpierw uchyl, potem otwórz gwarantuje komfort i bezpieczeństwo dzieci, które przekręcając klamkę o 90° mogą jedynie uchylić okno. Otworzyć je mogą tylko osoby posiadające klucz do zamka w klamce, dzięki temu mamy pewność, że maluchy pozostawione same w pokoju nie wypadną przez otwarte okno. Zaprojektowane z myślą o najmłodszych okucia powiązane są ściśle z przeznaczeniem oraz funkcją budynków placówek Caritasu, dlatego też naturalne było ich wykorzystanie podczas produkcji okien  na żywo. Tegoroczna edycja Fabryki Okien PVC - na żywo  pokazała, że prezentacja produktu nie musi ograniczać się do standardowych form, a jednocześnie mogą przyświecać jej cele związane ze pozasprzedażową działalnością i społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstw.


źródło: Roto