PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2013-06-24
Profesjonaliści przyznali Soudalowi złoto
Wykonawcy po raz siódmy uznali Soudal za najlepszą markę pian i silikonów - w ogólnopolskim badaniu wykonawców przeprowadzonym przez ASM.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Złota Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „piany" oraz w kategorii „silikony", a dodatkowo tytuły Championa w obu kategoriach - to wyróżnienia, jakie produkty marki Soudal uzyskały w ogólnopolskim badaniu wykonawców przeprowadzonym przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku. Te najbardziej prestiżowe nagrody branżowe przyznawane w oparciu o badania preferencji profesjonalistów przypadły Soudalowi już po raz siódmy. W tym roku produkty Soudal zostały ocenione szczególnie wysoko - aż 39,67% wykonawców wskazało piany jako najlepsze, w kategorii silikony na taki wybór zdecydowało się 30,83% profesjonalistów. 


W tegorocznym badaniu ASM prawie co trzeci wykonawca wskazał markę Soudal jako najlepszą w kategorii „masy uszczelniające/silikony". Ranking pokazał także wyraźną tendencję wzrostową -  z roku na rok coraz większa liczba profesjonalistów preferuje silikony tej marki (prawie o 10% więcej niż w 2012 roku), a druga najlepsza marka w rankingu uzyskała o ponad 13% mniej wskazań. Jeszcze wyższe oceny otrzymały piany Soudal - zgodnie z badaniami ASM prawie 40% wykonawców uznaje tę markę jako najlepszą. „Nagrody w kategorii Budowlanej Marki Roku to dla nas szczególnie ważne wyróżnienie, na którego wyniki zawsze czekamy z niecierpliwością. Przede wszystkim ze względu na to, że ocena oparta jest na badaniach preferencji szczególnie istotnej dla nas grupy docelowej - profesjonalnych wykonawców. - mówi Andrzej Kaczor, dyrektor zarządzający Soudal Sp. z o.o. Od początku istnienia rankingu nasze produkty oceniane były bardzo wysoko, ale tegoroczne wyniki są dla nas szczególnie ważne. Pokazują nam, że wykonawcy szczególnie cenią innowacyjne, nowatorskie rozwiązania. Od początku naszej obecności na polskim rynku staramy się wyprzedzać potrzeby profesjonalistów. W zeszłym roku wprowadziliśmy m.in. innowacyjny aplikator Genius Gun, umożliwiający ręczną aplikację piany - równie precyzyjną jak z użyciem pistoletu. Doskonała reakcja rynku zachęciła nas, aby umieszczać to rozwiązanie na wszystkich naszych pianach montażowych. Jak widać rynek profesjonalny bardzo docenia innowacje - co potwierdzają badania przeprowadzone przez ASM" - podsumowuje Andrzej Kaczor.   

Od początku swojej działalności na polskim rynku firma Soudal wprowadza i propaguje zaawansowane technologicznie i innowacyjne produkty, które wyprzedzają potrzeby rynku. To w laboratoriach Soudal została opracowana zimowa formuła piany poliuretanowej umożliwiająca montaż okien w niskich temperaturach, piana niskorozprężna, wysokowydajna czy szeroka gama polimerów hybrydowych, również we własnej technologii smx. Ostatnio producent opatentował formułę super elastycznej piany Flexi, która znajduje szerokie zastosowanie w systemie tzw. „ciepłego montażu" Soudal Window System. Te szczególne osiągnięcia i innowacyjne podejście są szczególnie cenione przez profesjonalistów,  którzy co roku przyznają pianom i silikonom Soudal najwyższe pozycje w rankingu ASM.Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 46 lat, obecny w 100 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Soudal zatrudniał w 2012 roku ponad 1450 osób w swoich przedstawicielstwach i zamknął ten rok skonsolidowanym obrotem wysokości 450 milionów Euro. Polska spółka tej firmy powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o. jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001. W czerwcu 2013 firma została uhonorowana podwójnym tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku 2013 w kategorii piany oraz silikony oraz podwójnym tytułem Championa.

źródło: Soudal