PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2014-06-18
Soudal rozszerza wpływy w Ameryce
Koncern SOUDAL ogłosił przejęcie amerykańskiego producenta silikonów, uszczelniaczy i smarów - Accumetric LLC.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Koncern SOUDAL ogłosił przejęcie amerykańskiego producenta silikonów, uszczelniaczy i smarów - Accumetric LLC. Ta mieszcząca się w Elizabethtown w stanie Kentucky firma zatrudnia obecnie ponad 150 osób, a jej szacunkowe przychody w 2014 roku osiągną poziom 50 milionów dolarów.

Firma Accumetric została założona ponad 40 lat temu i jest obecnie jednym z największych producentów chemii budowlanej w Stanach Zjednoczonych. Oferowane przez spółkę marki budowlane takie jak Boss®, Dynatex® i CPI® cieszą się bardzo dużą popularnością i wysoką rozpoznawalnością wśród amerykańskich klientów, a otworzenie oddziałów w Indiach i Tajlandii umocniło pozycję firmy na rynku azjatyckim. Po przejęciu przez holding Soudal, na rynku amerykańskim Accumetric będzie nadal działać pod swoją obecną nazwą. „Przejęcie Accumetric ma dla nas ogromne znaczenie - mamy zamiar znacznie rozwinąć nasze działania i obecność w Stanach Zjednoczonych i szerzej na rynku amerykańskim. Zarówno Soudal, jak i Accumetric to firmy rodzinne, które od lat inwestują w personel, satysfakcję klientów oraz rozwój innowacyjnych produktów na rynku. Dlatego zgodnie z naszą globalną polityką rozwoju zarządzanie firmy pozostanie w gestii obecnej kadry menadżerskiej, która przez lata odnosiła sukcesy na rodzimym rynku. W krótkim czasie zamierzamy zainwestować ponad 21 milionów dolarów w rozwój linii produkcyjnych fabryki Accumetric w Elizabethtown w stanie Kentucky" - mówi Vic Swerts, założyciel i prezes koncernu Soudal.

Przejęcie Accumetric ma duże znaczenie dla Soudal w kontekście rozwoju marki na rynku amerykańskim oraz w południowo-wschodniej Azji. Amerykańska centrala Soudal Inc. przeniesie się do Elizabethtown, gdzie mieści się fabryka Accumetric. „Soudal jako globalny producent, mógł ulokować swoje biuro praktycznie wszędzie. Dlatego bardzo cieszymy się z faktu, że belgijski holding wybrał na swoją amerykańską siedzibę nasz stan. Probiznesowe podejście władz i dostępność wysoko wykwalifikowanego personelu daje nam ogromną szansę rozwoju gospodarczego" - powiedział Steve Beshear, gubernator stanu Kentucky.

W efekcie ostatnich przejęć szacunkowe przychody koncernu Soudal zwiększą się w 2014 roku o ponad 7%, a globalna sprzedaż wyniesie ponad 800 milionów dolarów. Łącznie z fabrykami Accumetric w Stanach Zjednoczonych i Chennai w Indiach, Soudal NV posiada 15 zakładów produkcyjnych na całym świecie i zatrudnia ponad 2 000 osób. Potwierdza w ten sposób swoją pozycję światowego lidera wśród producentów pian montażowych, uszczelniaczy i klejów.
źródło: Soudal