PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-16
Nowość: Innowacyjny program do projektowania konstrukcji stolarki aluminiowej – EFFECTOR CAD
EFFECTOR CAD to kompleksowy program projektowy z zakresu stolarki otworowej.

EFFECTOR S.A. Zakład Profili Aluminiowych
ul. Młynarska 29
29-100 Włoszczowa

tel. 41 394 27 99
fax 41 394 51 20
wloszczowa@effector.com.pl
www.effector.com.pl

» więcej o firmie

EFFECTOR CAD to kompleksowy program projektowy, służący do opracowywania konstrukcji z zakresu stolarki otworowej, w której wykorzystano produkty z oferty firmy Effector. Umożliwia on weryfikowanie elementów stolarki aluminiowej oraz ram drewniano - aluminiowych, sporządzanie kosztorysu i dokumentacji technicznej. Program opracowuje i wycenia nie tylko proste modele w 3D, ale też bardzo skomplikowane konstrukcje z zakresu stolarki okienno-drzwiowej, fasadowej, z łukami oraz ukośnymi profilami.

Funkcjonalność aplikacji

Program EFFECTOR CAD stanowi szczególne udogodnienie dla wszystkich producentów okien drewniano - aluminiowych na bazie systemów Optima i Proxima. Dzięki aplikacji klienci Effectora mogą samodzielnie projektować i wyceniać poszczególne elementy stolarki aluminiowej. Takie rozwiązanie znacznie usprawnia proces zamawiania. Gotowe projekty, zawierające rysunek graficzny konstrukcji oraz wszystkie inne niezbędne detale (np. ilość, wybrane profile, kolor, szczegóły montażu), są weryfikowane pod kątem merytorycznym przez firmę Effector, po czym kierowane do produkcji. Wprowadzone przez klientów zlecenia, po akceptacji, są transferowane do systemu ERP wraz z dodatkowymi informacjami. Kolejno generowane jest zlecenie sprzedaży i odpowiadające mu zlecenie produkcyjne. Gdy produkt jest już gotowy do odbioru, zostaje wystawiona faktura sprzedaży. Co istotne, aplikacja przewiduje możliwość elektronicznej wymiany dokumentów pomiędzy systemem ERP producenta a systemami partnerów.


Zalety rozwiązania

Program EFFECTOR CAD posiada bardzo wiele atutów. Do najistotniejszych należą: znaczne usprawnienie procesu tworzenia zleceń i wycen, łatwa obsługa aplikacji (w środowisku Windows), możliwość projektowania konstrukcji wzorowanych na programach CAD, zapewniających dużą swobodę kreacji. Program posiada także rozbudowaną bibliotekę szablonów, które oprócz tego, że znacznie przyśpieszają tworzenie podstawowych projektów, to ułatwiają dokonywanie precyzyjnych obliczeń. Co więcej, aplikacja zawiera również opcję optymalizującą cięcie profili, a co za tym idzie - pozwalającą na oszczędne gospodarowanie zasobami materiałowymi. Przyszli użytkownicy programu na pewno docenią też możliwość projektowania indywidualnych systemów okuć, grup elementów oraz wprowadzania zmian parametrów profili. EFFECTOR CAD posiada preferencyjną ofertę dla zagranicznych klientów - zamówienia mogą być wyceniane w dowolnej walucie, wyliczenie cen materiałów i konstrukcji według aktualnych kursów walut nie stanowi bowiem żadnego problemu. Kosztorys można ponadto eksportować do Excela i Worda, a projekty konstrukcji przesyłać do dalszej edycji w AutoCad. System EFFECTOR CAD jest także przystosowany do pracy w sieci - blokuje otwarte zlecenia, zarządza prawami dostępu.

Korzyści wprowadzenia programu

Dzięki wdrożeniu innowacyjnego systemu EFFECTOR CAD następuje usprawnienie procesu wyceny produktów oraz znaczne skrócenie czasu pomiędzy procederem złożenia zamówienia a uruchomieniem produkcji i realizacją zlecenia. Nieskomplikowany system wyposażony w środowisko graficzne umożliwia indywidualne projektowanie konstrukcji stolarki aluminiowej i ram aluminiowych (dla systemów drewniano - aluminiowych) przez odbiorców. Wprowadzone rozwiązanie ma także umotywowanie finansowe: minimalizuje ono koszty, w efekcie wpływając także na obniżenie ceny produktu, dzięki czemu firma oferuje produkty najwyższej jakości w wyjątkowo konkurencyjnych cenach.EFFECTOR
jest jednym z wiodących producentów listew wykończeniowych, który cały proces produkcyjny wykonuje w oparciu o własne zaplecze technologiczne. Oferuje różnorodne warianty wykończenia powierzchni listew aluminiowych, od lakierowania proszkowego począwszy, przez piaskowanie, elektropolerowanie, polerowanie mechaniczne, na szczotkowaniu kończąc. Od lat firma produkuje wyroby wysokiej jakości, świadczy usługi serwisowe, a pełna obsługa klienta, to jeden z priorytetów, które ugruntowały pozycję marki na międzynarodowym oraz krajowym rynku.

Firma działa w branży budowlanej od 20 lat. W oparciu o najnowsze technologie wytwarza bogatą kolekcję produktów aluminiowych, dedykowanych dla różnych grup odbiorców. EFFECTOR oferuje m.in.: elementy aranżacji wnętrz, aluminiowe systemy okładzin okiennych, okapniki rynnowe, listwy przyszybowe, progi drzwiowe, okienne systemy drewniano-aluminiowe. Zajmuje się także prefabrykacją stolarki aluminiowej, produkuje drzwi aluminiowe, okiennice, a także świadczy kompleksowe usługi z zakresu powierzchniowej obróbki aluminium. EFFECTOR jest również znaczącym eksporterem i dostawcą do krajów Unii Europejskiej, a także na rynki wschodnie. Produkty firmy od lat znajdują nabywców na kilkudziesięciu rynkach europejskich i azjatyckich.

EFFECTOR to sponsor klubu EFFECTOR KIELCE, grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze.

źródło: Effector