PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2014-09-04
Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
Produkt wyróżnia niezwykle wysoka zdolność do odkształceń elastycznych - możliwości ściskania o 75% oraz rozciągania do 45%.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Nowość firmy SOUDAL, wyróżniająca się  ponadstandardową elastycznością piana montażowa Flexifoam otrzymała prestiżowy certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Produkty opatrzone znakiem ITB spełniają niezwykle wysokie kryteria techniczno - technologiczne i są najbardziej rozpoznawalnymi znakami jakościowymi na polskim rynku budowlanym.

  1. Zdolność powrotu do pierwotnego kształtu po ściśnięciu nawet o 75 % lub rozciągnięciu do 45 % bez uszkodzenia struktury

  2. Niska rozprężalność,  krótki czas utwardzania, doskonała izolacyjność termiczna i akustyczna

  3. Doskonała przyczepność do wielu podłoży budowlanych

Niskorozprężna i superelastyczna piana pistoletowa SOUDAL Flexifoam jako jedna z niewielu dostępnych na rynku pian jest produktem całorocznym, pozwalającym na pracę w temperaturach od -10oC aż do +35oC. Produkt wyróżnia niezwykle wysoka zdolność do odkształceń elastycznych - możliwości ściskania o 75% oraz rozciągania do 45% -  bez uszkodzenia jej struktury. Dla porównania, w przypadku standardowej piany wynosi ona maksymalnie 10%. Flexifoam charakteryzuje się krótkim czasem utwardzania, doskonałą izolacyjnością termiczną i akustyczną oraz znakomitą przyczepnością do typowych podłoży budowlanych, także w niskich temperaturach.

Sprawdzi się w montażu stolarki, wypełnianiu szczelin w podatnych na odkształcenia złączach ściennych i stropowych oraz wygłuszeniu stopni schodów, ścianek działowych i elementów narażonych na wibracje i naciski mechaniczne.

W prestiżowym rankingu Budowlana Marka Roku piany montażowe Soudal po raz kolejny otrzymały podwójny tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku 2014 i Złotego Championa Roku 2014.
źródło: Soudal