PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2014-11-13
Przygotuj się na zimowy sezon!
Dzięki profesjonalnym pianom montażowym Soudal szybko i łatwo samodzielnie zabezpieczysz drewniane elementy na całą zimę.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Coraz chłodniejsze dni przypominają nieuchronnie: to ostatnia chwila, aby zadbać o dobrą „kondycję" nie tylko domu, ale też altan, wiat czy ogrodowych tarasów. Dzięki profesjonalnym pianom montażowym Soudal szybko i łatwo samodzielnie zabezpieczysz drewniane elementy na całą zimę. Cel? Tylko jeden - aby już wiosną bez przeszkód korzystać z uroków ogrodu i cieszyć się nienaruszonym wyglądem małej architektury!

Ciężki, mokry śnieg, minusowa temperatura i gwałtowne załamania pogody. Po prostu zima. Niby nic nowego, ale dla drewnianych konstrukcji to jeden z najcięższych okresów w roku. Nieodpowiednio zabezpieczone, narażone są na działanie niekorzystnych, z punktu widzenia ich żywotności i estetyki, czynników - wilgoci, mikroorganizmów odpowiedzialnych za pleśń czy nawet owadów. Znajdź w listopadzie chwilę wolnego czasu i przygotuj drewniane elementy ogrodowej architektury na nadejście zimy. Podpowiadamy, jak zabrać się do pracy trzech prostych krokach!

Rozpoznanie i przygotowanie

Krok 1.: Zanim rozpoczniesz renowację, spróbuj znaleźć potencjalne „punkty zapalne". Obejrzyj dokładnie każdą konstrukcję. Zwróć uwagę na szpary i wolne przestrzenie w których mogłaby się gromadzić woda albo, co gorsza, schronienie znalazłby owady.
W altanach zamkniętych sprawdź dokładnie stan uszczelnienia drzwi, okien oraz stropów. Zapisz wszystkie miejsca które wymagają zabezpieczenia, aby później dopasować do nich optymalny produkt.

Krok 2.: Oczyść z wszelkich zanieczyszczeń miejsca, które będziesz zabezpieczać. Woda, drobne kamyki, piórka i zaschnięte liście mogą wypełniać wolne przestrzenie i zmniejszać skuteczność uszczelnienia.

Krok 3.: Udaj się do najbliższego sklepu oferującego asortyment profesjonalnych materiałów, które znacznie ułatwią ci pracę. Ich ilość może przyprawić o zawrót głowy, prawda? Sięgnij zatem po sprawdzone produkty marki Soudal, światowego lidera w produkcji wysokojakościowych pian montażowych nowej generacji.

Jak dobrać  odpowiedni produkt?

Tu przyda się przygotowana wcześniej lista. Z szerokiego portfolio produktów Soudal bez problemu wybierzesz odpowiedni uszczelniacz. Sprawdź właściwości polecanych produktów i dopasuj je do swoich wymagań!

Piana montażowa Flexifoam - nowatorska formuła pistoletowej piany montażowo - uszczelniającej to gwarancja super elastyczności. Wysoka zdolność powrotu do pierwotnego kształtu - nawet po ściśnięciu o 75% i rozciągnięciu o 45% - sprawia, że materiał doskonale przylega do większości podłoży budowlanych takich jak cegła, beton, kamień, drewno, metal, powierzchnie szkliwione i tworzywa sztuczne. Flexifoam doskonale wypełnia ubytki, uszczelnia i zapewnia termiczną oraz akustyczną izolację.


Pistoletowa piana montażowa - sprawdzi się w trakcie prac, kiedy na dworze panują jeszcze dodatnie temperatury. Dzięki formule o obniżonej rozprężalności, pozwala na bezpieczne uszczelnianie nawet najbardziej delikatnych elementów. Piana charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do powierzchni drewnianych i drewnopodobnych. Wysoka wydajność i krótki czas utwardzania, ok. 60 minut, umożliwia szybką dalszą obróbkę. Co ważne, precyzyjna i oszczędna aplikacja pozwala także na przerwanie pracy w dowolnym momencie. Pianę z powodzeniem wykorzystasz jako uszczelniacz oraz izolator termiczny i akustyczny ścianek działowych, podłóg czy stropów. Nie zdążyłeś z konserwacją w listopadzie? Nic straconego! W przypadku prac w niskich temperaturach do - 10°C, wykorzystaj drugi wariant piany montażowej ze specjalną „zimową" formułą. To dobre rozwiązanie na szybkie zabezpieczenie małej architektury jeszcze na początku sezonu zimowego.


Zadbaj o małą architekturę ogrodową już teraz, a zimą - w razie potrzeby - dokonasz jedynie drobnych poprawek. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź www.soudal.pl oraz https://www.facebook.com/PolubiszRemont, gdzie znajdziesz dokładne opisy produktów, porady i przydatne filmy instruktażowe.

To może się przydać!

Pistoletowa piana montażowa
Opakowanie:
puszka 750 ml
Flexifoam
Opakowanie:
puszka 750 ml


źródło: Soudal