PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-12-16
Nowa strona zawiasowa AL 540 do 160 kg. Od Roto
Nowa strona zawiasowa w wysokim segmencie rynku to rozwiązanie idealnie uzupełniające program okuć Roto AL 540 do aluminium.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów inżynierowie z firmy Roto opracowali nową stronę zawiasową do okien aluminiowych Roto AL 540, przeznaczoną do skrzydeł rozwierno-uchylnych, rozwiernych i TiltFirst (najpierw uchył, potem otwarcie) o masie do 160 kg.

Nowa strona zawiasowa w wysokim segmencie rynku to rozwiązanie idealnie uzupełniające i wzmacniające program okuć Roto AL 540 do aluminium. Dzięki niemu nie trzeba wybierać pomiędzy korzystną ceną, a odpowiednią nośnością. Nowy system umożliwia wykonanie skrzydeł rozwierno-uchylnych, rozwiernych i TiltFirst (okno można uchylić, a otwarcie jest możliwe dopiero po odblokowaniu kluczem blokady w klamce) na wysokość całego pomieszczenia do 2,7 m. Charakterystyczna dla tego rozwiązania jest komfortowa rozwórka z regulacją w poziomie, która pozwala uzyskać maksymalną szerokość uchylenia - 190 mm. System znakomicie nadaje się do okien niemal wszystkich formatów, rozmiarów i sposobów otwierania. Okucie AL 540 stwarza wiele możliwości zastosowania, także w obiektach z fasadą nachyloną do wewnątrz lub na zewnątrz.


Nowa strona zawiasowa do skrzydeł o masie do 160 kg uzupełniła

i wzmocniła system okuć Roto AL 540. Został on zastosowany
m.in. w fasadzie hamburskich „tańczących wież".

Foto Roto

W nowej wersji strony zawiasowej wykorzystano wsporniki zawiasów i rozwórek, porównywalne pod względem montażu z systemem Roto AL 540 do skrzydeł rozwiernych o masie do 130 kg. W nowym rozwiązaniu montuje się je w ościeżnicy przy użyciu dodatkowych wkrętów.

Zdjęcie główne:
Zawias systemu okuć Roto AL 540 do 160 kg umożliwia wykonanie okien i drzwi balkonowych na wysokość całego pomieszczenia.

Foto Roto 

źródło: Roto