PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2015-10-28
Spotkania SOUDAL z młodymi architektami
Soudal po raz trzeci jest Mecenasem Polskiej Architektury i wspiera działania mające na celu edukację przyszłych projektantów.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Soudal po raz trzeci jest Mecenasem Polskiej Architektury i wspiera działania mające na celu edukację przyszłych projektantów. W ramach „Dnia Młodego Architekta" uczestnicy konkursu konsultowali z ekspertami Soudal swoje projekty. Zgodnie z regulaminem zastosowali w nich nowatorskie rozwiązania technologiczne m.in. Soudal Window System i Soudatherm Roof.

Pomysłodawcą i realizatorem „Dnia Młodego Architekta" jest magazyn Builder, a celem konkursu wyposażenie młodych ludzi w praktyczną wiedzę nt. nowoczesnych rozwiązań materiałowych i technologicznych. Zgłoszone projekty oceniać będą wybitni polscy architekci przy wsparciu organizatora oraz przedstawicieli wiodących marek budowlanych w Polsce.


Atrakcyjna formuła konkursu, na którą składają się wykłady, warsztaty i konsultacje z mistrzami architektury, a także ekspertami budowlanymi przyciąga setki osób. W tym roku zgłoszono około 600 projektów, z których zostaną wyłonieni laureaci głównych nagród. Warunkiem koniecznym do spełnienia we wszystkich trzech zadaniach konkursowych jest wykorzystanie minimum po jednym rozwiązaniu przedstawionym przez każdego z Partnerów Konkursu. W przypadku marki Soudal uczestnicy mają wybór pomiędzy tzw. ciepłym montażem okien - Soudal Window System, a profesjonalnym systemem izolacji dachów - Soudatherm Roof.

Pierwsze z zaproponowanych rozwiązań to Soudal Window System - potwierdzony aprobatą ITB system energooszczędnego montażu warstwowego stolarki okiennej. Jego prawidłowe zastosowanie gwarantuje zachowanie najwyższych z możliwych wskaźników izolacyjności termicznej oraz akustycznej uszczelnienia złącza okiennego. Drugim rozwiązaniem jest Soudatherm Roof -  opracowany we współpracy z architektami i ekipami dekarskimi z myślą o profesjonalnych wykonawcach.


Jest to nowoczesny oraz efektywny system klejenia izolacji i hydroizolacji dachów płaskich. W jego skład wchodzą wysoko wydajne kleje poliuretanowe do mocowania materiałów izolacyjnych na powierzchniach takich jak beton, powłoki bitumiczne, stal, drewno czy membrany paroizolacyjne. Wszystkie produkty Soudatherm Roof są certyfikowane, a zastosowanie systemu zapewnia skuteczną izolację na ponad 20 lat.

Wiedza na temat nowatorskich rozwiązań jest niezbędna w dzisiejszym budownictwie. Soudal zaprasza do całorocznego kontaktu nie tylko uczestników „Dnia Młodego Architekta, ale wszystkich projektantów zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych technologii.Soudal
jest światowym liderem wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach. Od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. 

źródło: Soudal