PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2015-11-18
Montaż w niskich temperaturach z pianą Soudafoam Maxi Express -25°c
Pianka Soudafoam Maxi Express -25oC, tak jak wszystkie dostępne obecnie na rynku pianki pistoletowe marki Soudal, wyposażona została ...

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Nagły spadek temperatury i pogorszenie warunków atmosferycznych późną jesienią lub zimą może ograniczyć prace remontowe, a nawet całkowicie  wstrzymać montaż okien lub drzwi zewnętrznych. Montażowa piana pistoletowa Soudafoam Maxi Express do -25°C rekomendowana jest do zastosowania w ekstremalnych warunkach klimatycznych do montażu stolarki otworowej oraz w innych pracach izolacyjnych.

Nieodpowiednia pianka montażowa sprawia wykonawcom wiele problemów podczas aplikacji - spływa z powierzchni pionowych, nie przylega do podłoża, tworzy nieregularną strukturę podczas utwardzania i nie zapewnia prawidłowej izolacji termicznej. Wraz ze wzrostem temperatury może dojść do wtórnego rozprężania pianki w szczelinie i wypaczania profili okiennych lub drzwiowych - co powoduje trwałe uszkodzenia stolarki otworowej. Te ryzyka eliminuje specjalnie opracowana na sezon zimowy wysokowydajna i szybko utwardzalna pianka Soudafoam Maxi Express do -25oC.

Pianka jest niewrażliwa na przechowywanie i transportowanie w trudnych warunkach pogodowych. Specjalna formuła znakomicie radzi sobie z niskim poziomem wilgotności otoczenia, piana nie kurczy się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych. Jest bardzo wytrzymała mechanicznie i odporna na naprężenia ściskające i rozciągające. W niskich temperaturach ma dwukrotnie wyższą przyczepność do podstawowych podłoży budowlanych - aluminium, drewna, PVC, betonu - niż wymagają polskie przepisy. Dzięki temu zastosowanie Soudafoam Maxi Express do -25oC zapewnia uzyskanie prawidłowej struktury i trwałego uszczelnienia w całym zalecanym zakresie temperatur. Niewątpliwą zaletą dla wykonawców jest również fakt, że w optymalnych warunkach można rozpocząć jej obróbkę już po 30 minutach.

Pianka Soudafoam Maxi Express -25oC, tak jak wszystkie dostępne obecnie na rynku pianki pistoletowe marki Soudal, wyposażona została w innowacyjny, super szczelny zawór Duravalve. Zapewnia on maksymalną wydajność pianki z puszki przez cały okres jej przydatności do użycia, tzn. 24 miesiące. Zawór jest odporny na szeroki zakres temperatur, nie ulega zablokowaniu i sklejaniu, a puszki z pianą mogą być przechowywane i transportowane na miejsce montażu w pozycji leżącej.

Pianki montażowe Soudal produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi i nie zawierają substancji szkodliwych dla warstwy ozonowej. Są bezpieczne dla montażystów, nie emitują szkodliwych oparów podczas aplikacji, a brak emisji MDI potwierdzony został przez niezależne laboratorium SP Provining Forskinning Swedish Institute.

Cena katalogowa: 21,00 złotych

Więcej o zimowych pianach montażowych z nowym zaworem

Duravalve: http://www.soudal.pl/pianki-profi
Czytaj BLOG: www.polubiszremont.pl
Soudal
jest światowym liderem wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach. Od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. 

źródło: Soudal