PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-10-08
Na straży domowego ciepła
W dzisiejszym świecie energooszczędność to nie tylko moda, ale i konieczność.

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie
Przemierzając szare, deszczowe ulice, zmagając się z chłodem czy brnąc poprzez mlecznobiałą mgłę uciekamy myślami do własnego domu. Domu przytulnego, spokojnego, ciepłego. Jednak, aby rzeczywiście w jesienno-zimowe wieczory nic nie zakłóciło przyjemnej atmosfery warto wcześniej zadbać o dobrą izolację termiczną domu. Energooszczędne okna dostępne w ofercie firmy OknoPlus zagwarantują nam niezwykły komfort cieplny i doskonale zabezpieczą przed zimnem.

W dzisiejszym świecie energooszczędność to nie tylko moda, ale i konieczność. Informacje o globalnym ociepleniu, wysokie ceny energii, a także wprowadzenie prawnego obowiązku sporządzania certyfikatów energetycznych dla nowych oraz sprzedawanych budynków i lokali to czynniki, które uzmysławiają nam, jak ważne jest zabezpieczenie naszych domów przed utratą ciepła. Nieszczelne okna to jedna z głównych dróg ucieczki ciepła z pomieszczenia, dlatego też warto tę drogę zabezpieczyć. Firma OknoPlus proponuje w tym celu zaopatrzyć się w okna wyposażone w specjalne szyby i profile.

Szyby do zadań specjalnych
Nowoczesna szyba jest w stanie uniemożliwić ucieczkę ciepła na zewnątrz i tym samym zredukować zapotrzebowanie energetyczne budynków. Aby sprostać takim wymaganiom OknoPlus proponuje dwukomorowe szyby zespolone, których zastosowanie w oknach PCV pozwala uzyskać współczynnik przenikalności termicznej U dla przegrody poniżej 0,8 W/(m2K). Taki wynik pozwala nie martwić się o temperaturę w domu, gdyż świadczy on o wyjątkowej szczelności okien.

W oknach OknoPlus standardowo montowane są ciepłochłonne szyby zespolone SGG ClimaPlus o przenikalności termicznej U=1,0 W/(m2K). Owe zespolenie składa się z dwóch szyb – jedna to szyba z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych, druga zaś jest szybą typu float. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz, a znajdujący się w przestrzeni między szybami gaz szlachetny może dodatkowo obniżyć współczynnik przenikania ciepła U. Największymi zaletami szyb zespolonych jest oszczędność energii cieplnej, możliwość utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniu latem i zimą, a także zmniejszenie przepuszczalności promieniowania UV.

Zestaw CLIMATOP ONE, kolejne „ciepłe okno” dostępne w ofercie firmy OknoPlus, składa się z dwukomorowej szyby z niskoemisyjną powłoką Planitherm One i może poszczycić się współczynnikiem U=0,8-0,4 W/(m2K), który gwarantuje najwyższą szczelność. Ciepła ramka dystansowa SWISS SPACER wchodząca w skład pakietu CLIMATOP dodatkowo likwiduje efekt mostka termicznego na krawędzi szyby i poprawia współczynnik przenikania ciepła o prawie 8%. Takie trzyszybowe okna zagwarantują jeszcze większy komfort cieplny i pozwolą nam zapomnieć o przeciągach i wychłodzonych pokojach.

Jasno sprofilowane cele
Profile okienne to kolejne newralgiczne miejsca, jeśli chodzi o utratę nagromadzonego w budynku ciepła. Warto więc wybrać te, które będą energooszczędne . Najlepszą izolacyjność zapewniają okna z profilu o dużej liczbie komór, takie jak pięciokomorowe systemy profili ArtPlus, AktivPlus oraz TermoPlus, dostępne w ofercie firmy OknoPlus. Wypełnianie szerokiej komory profilu specjalną wkładką styropianową zapewnia natomiast dodatkową izolację akustyczno-termiczną. Tego typu rozwiązanie stosowane jest jedynie w produktach firmy OknoPlus.

TermoPlus to system profili Brügmann MD klasy A, o szerokości ramy i skrzydła 73 mm, popularny ze względu na podwyższoną izolacyjność i szczelność. Bardzo dobrą izolacyjność termiczną profilu zapewniają dwie zewnętrzne, odporne na działania czynników atmosferycznych uszczelki. Dodatkowa, trzecia uszczelka umieszczona jest w części środkowej profilu i oddziela tak zwaną suchą komorę, w której pracują okucia.

Profile ArtPlus, również dostępne w ofercie firmy OknoPlus, to z kolei połączenie bardzo dobrej izolacyjności termicznej i akustycznej z futurystycznie zaokrągloną linią skrzydła. Profile te charakteryzują się więc nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale i nowoczesnym wyglądem. Wkładka styropianowa wypełniająca szeroką komorę profilu dodatkowo zabezpiecza przed ucieczką ciepła, a system trzykomorowych uszczelek zewnętrznych odpornych na działanie czynników atmosferycznych zapewnia optymalną szczelność okna.


Pofil okna rozwierno-uchylnego RU z profilem
ArtPlus i szybą CLIMATOP ULTRA
Fot. OknoPlus

ActivPlus, pięciokomorowy system profili Brügmann AD klasy A, posiada bardzo dobrą izolacyjność termiczną dodatkowo polepszoną przez blokadę styropianową, dostępną tylko w produktach firmy OknoPlus, oraz zapewnia wysoką szczelność okna dzięki systemowi trzykomorowych uszczelek zewnętrznych. Uszczelki we wszystkich trzech typach profili wykonane są z kauczuku syntetycznego lub elastomeru termoplastycznego TPE zgrzewalnego.

Szyba i profil w idealnej harmonii
Najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym na oszczędzanie energii i zatrzymanie w domu ciepła, jest optymalne połączenie szyby i profilu. Firma OknoPlus posiada w swojej ofercie zestawy, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Zestawiając dwukomorowe szyby z gazem szlachetnym CLIMATOP z profilami ArtPlus i TermoPlus otrzymujemy bowiem komplet, który pozwala do minimum ograniczyć straty ciepła.

Energooszczędne okna rozwierno-uchylne RU, o wymiarach 1300 x 1500 mm, wyposażone w 2-uszczelkowy profil ArtPlus dostępne są w dwóch opcjach: z szybą CLIMATOP ULTRA i CILMATOP ONE. Współczynnik izolacyjności U pierwszej szyby wynosi 0,6 W/m2K, drugiej zaś - 0,4 W/m2K, co przekłada się na wartość U całych okien (jest to, odpowiednio, 0,97 W/m2K i 0,84 W/m2K). Oba okna w standardzie wyposażenia posiadają ramkę dystansową SWISS SPACER, 1 zaczep antywyważeniowy (tzw. grzybek), stopniowanie uchyłu z 5 pozycjami uchylania oraz blokadę obrotu klamki. Dzięki temu okna firmy OknoPlus nie tylko doskonale chronią przed utratą ciepła, ale są również wysoce funkcjonalne i bezpieczne.

Okno rozwierno-uchylne RU z 3-uszczelkowym profilem TermoPlus, dwukomorową szybą CLIMATOP ONE oraz ramką dystansową SWISS SPACER może poszczycić się współczynnikiem U dla szyby na poziomie 0,4 W/m2K, U dla całego okna natomiast 0,78 W/m2K. Jako, że w przypadku tegoż wskaźnika sprawdza się zasada, że im jest niższy - tym lepszy, to wyraźnie widać, że produkty firmy OknoPlus to najwyższa klasa wśród okien energooszczędnych.


Pofil okna rozwierno-uchylnego RU
z 3-uszczelkowym profilemTermoPlus
Fot. OknoPlus

Jesień i zima to pory roku, które, pomimo chłodu i szarugi, mają wiele do zaoferowania. Kolorowe liście na drzewach, krople deszczu spływające po szybie, pierwsze płatki śniegu - to obrazki, które budzą pozytywne skojarzenia i działają na wyobraźnię. Najlepiej jest jednak podziwiać je w ciepłym domu, zza okna. Zza okna energooszczędnego.

Okno rozwierno-uchylne RU z profilem ArtPlus i szybą CLIMATOP ULTRA
(wymiar: 1300 x 1500 mm): 792,40 zł

Okno rozwierno-uchylne RU z profilem ArtPlus i szybą CLIMATOP ONE
(wymiar: 1300 x 1500 mm): 1175,90 zł

Okno rozwierno-uchylne RU z profilem TermoPlus i szybą CLIMATOP ONE
(wymiar: 1300 x 1500 mm): 1266,24 ZŁ

Producent:
Przedsiębiorstwo Produkcyjne OknoPlus Sp. z o.o.
ul. Zgodna 55
30-444 Kraków-LibertówFirma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien i drzwi. OKNOPLUS oferuje okna PCV produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008

informacja na podstawie materiałów: OKNOPLUS