PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2016-02-18
Mocne wejście SOUDAL na rynek szwedzki
Soudal jako wiodący producent i dystrybutor materiałów chemii budowlanej na świecie przejął szwedzką firmę Proflex Trading AB.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Soudal jako wiodący producent i dystrybutor materiałów chemii budowlanej na świecie przejął szwedzką firmę Proflex Trading AB. Dzięki tej transakcji belgijski koncern rozszerzy ofertę produktową oraz wzmocni swoją pozycję w krajach skandynawskich.

Proflex osiągnął pozycję lidera na szwedzkim profesjonalnym rynku materiałów budowlanych działając przez wiele lat, również  jako wyłączy dystrybutor produktów marki Soudal. Przez ponad dwie dekady firma zbudowała doskonałe relacje z partnerami biznesowymi zdobywając uznanie i opinię lidera również jako dostawca produktów i systemów uszczelnień dla producentów stolarki okiennej. Przejęcie Proflex będzie dla Soudal okazją do wprowadzenia i rozpropagowania takich marek jak kleje-uszczelniacze Fix All, pianki montażowe Genius Gun oraz masy uszczelniające Silirub.

„Produkty Soudal od wielu lat były obecne w Danii, Norwegii czy Szwecji. Otwarcie nowego oddziału to z jednej strony odpowiedź na wzrastające potrzeby rynku budowlanego, a z drugiej konsekwentna realizacja planu rozwoju koncernu. Uważamy przejęcie Proflex za kolejny logiczny krok w kierunku naszej światowej ekspansji" - mówi Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający Soudal Group.

Nabycie Proflex doskonale wpisuje się w strategię Soudal, który stale dąży do rozszerzenia rynków zbytu oraz możliwości zaprezentowania pełnej gamy swoich produktów oraz nowoczesnych systemów takich jak Window Soudal System - system znany w Polsce jako tzw. „ciepły montaż" stolarki otworowej, który umożliwia trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeży w myśl ogólnej zasady: „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz".

Szwedzka firma zmieni nazwę na Soudal Proflex AB, a jej działalnością kierować będzie dotychczasowy dyrektor. Zgodnie z zapowiedziami, priorytetem nowo otwartego oddziału będzie zwiększenie sprzedaży produktów Soudal z uwzględnieniem specyficznych potrzeb skandynawskiego rynku budowlanego.Soudal
jest światowym liderem wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach. Od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. 

źródło: Soudal