PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2016-05-16
Ciepło, cieplej, ciepły montaż!
Wyobraźmy sobie, że po wymianie okien zamiast idealnej izolacji i przyjemnego ciepła zimne powietrze wdziera się przez mikro-szczeliny do naszego domu, a na szybach skrapla się woda.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Rozkład, ilość i umieszczenie okien ma decydujący wpływ na wygląd naszego domu. Ale na tym nie kończy się ich rola: to one wpuszczają dzienne światło, izolują nas od hałasu i chronią przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Sprawiają, że czujemy się bezpieczni. Ale niestety nie zawsze...

Nowe okna to kosztowna inwestycja, która wiąże się z inwazyjnymi pracami budowlanymi lub remontowymi. Nie ma to jednak aż tak dużego znaczenia, jeżeli dzięki tej inwestycji oszczędzimy na kosztach ogrzewania w trakcie eksploatacji budynku. Oczywiście, nie bez znaczenia jest też komfort życia domowników. Dzięki dobrej jakości, energooszczędnym oknom w naszym domu będzie ciepło, sucho i przyjemnie bez względu na to, co będzie działo się za przysłowiową szybą.

Niestety rzeczywistość nie zawsze układa się według naszych scenariuszy. Wyobraźmy sobie, że po wymianie okien zamiast idealnej izolacji i przyjemnego ciepła zimne powietrze wdziera się przez mikro-szczeliny do naszego domu, a na szybach skrapla się woda. Wilgoć zaczyna atakować ściany wokół, na których stopniowo pojawia się pleśń. Z niepokojem patrzymy na zasłony falujące jak przy otwartym oknie, choć jest ono szczelnie zamknięte. Gdzie popełniliśmy błąd?

Nawet jeśli wcześniej przeprowadziliśmy dokładny wywiad i kupiliśmy dobrej jakości okna u wiodącego producenta może się zdarzyć, że... nie będą one spełniać swojego zadania. Dlaczego? Bo nawet najdoskonalsza konstrukcja nie wystarczy jeśli okna zostały źle zamontowane, a do ich montażu użyto niewłaściwych materiałów.

Bez ciepłego montażu... nie ma dobrych okien!

Dane rynkowe mówią same za siebie - przyczyną aż 60 procent zgłoszeń reklamowych dotyczących okien są wady montażu, a źle zamontowane okna mogą generować nawet 45 procent strat energii cieplnej w pomieszczeniu. Nietrudno sobie wyobrazić jak w takiej sytuacji rosną koszty ogrzewania i jak wpływa to na komfort mieszkańców. Dlatego Soudal opracował linię produktów zapewniających prawidłowy i niezawodny montaż okien.

Firma wprowadziła na rynek system Soudal Window System (SWS), czyli tzw. ciepły montaż, który umożliwia prawidłowy montaż trójwarstwowy okien w ościeży zgodnie z zasadą „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz". Rozwiązanie to opiera się na użyciu paroizolacyjnych taśm okiennych, które są skuteczną metodą zabezpieczenia warstwy piany poliuretanowej przed przenikaniem wilgoci z otoczenia. A tylko sucha warstwa piany gwarantuje utrzymacie odpowiednich parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej. Ciepły montaż zapewnia doskonałą szczelność na połączeniu okna ze ścianą, zapobiega zawilgoceniu warstwy izolacyjnej i powstawaniu mostków termicznych oraz ogranicza ryzyko zagrzybienia ścian wokół okien.

System SWS posiada aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej i co jest bardzo istotne dla ostatecznych klientów - Soudal przeszkolił już tysiące monterów okien w całej Polsce. Dlatego przy zlecaniu prac montażowych należy upewnić się, czy montażyści mają doświadczenie i dysponują odpowiednią wiedzą nt. ciepłego montażu.

Soudal jest także partnerem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dobry Montaż", której celem jest upowszechnianie zawsze aktualnej zasady „wybór dobrego produktu jest tak samo ważny, jak jego dobry montaż".

Produkty do montażu okien SWS Soudal:
http://www.soudal.pl/cieply-montaz-sws

Szczegółowe informacje nt. SWS Soudal:
www.cieplymontaz.com.pl

Więcej na blogu: www.polubiszremont.pl
Soudal
jest światowym liderem wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach. Od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. 

źródło: Soudal