PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-12-05
Międzynarodowe wyróżnienie dla OKNOPLAST
Prolux, system okienny firmy OKNOPLAST po raz kolejny otrzymał prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie ...

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Prolux, system okienny firmy OKNOPLAST po raz kolejny otrzymał prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie GrandesignEtico International Award 2016, organizowanym przez włoskie Stowarzyszenie Plana. Prolux to jeden z najnowszych produktów OKNOPLAST, który rok po rozpoczęciu sprzedaży, zdobył tytuł "Produkt Roku 2016" na włoskim rynku.

Międzynarodowy Konkurs GrandesignEtico promuje najwyższą jakość produktów, design oraz wzornictwo oferujące praktyczne rozwiązania. Konkurs odbywa się raz na 2 lata i nominowane są do niego firmy, które w swoich działaniach łączą rozwój technologiczny, unikalne rozwiązania wraz z wysokimi standardami etycznymi.

Firma OKNOPLAST, czołowy producent okien PVC w Europie, od początku swojej działalności kładła szczególny nacisk na design i innowacyjne rozwiązania, a także ochronę środowiska, dzięki tworzeniu produktów, które pomagają w oszczędzaniu energii i nadają się w 100% do recyklingu. Co więcej wszystkie komponenty są certyfikowane i nietoksyczne, a co za tym idzie bezpieczne dla pracowników i nieszkodliwe dla ich zdrowia.

Jury konkursu GrandesignEtico doceniło firmę OKNOPLAST nie tylko za etyczną działalność, ale również za przedstawienie praktycznych rozwiązań w oknie Prolux, które mają na celu poprawę samopoczucia i komfortu użytkownika. Obniżony profil okna oraz powiększona powierzchnia szyby wykonana z tafli szkła o dużej przejrzystości, gwarantują do 22% więcej światła w pomieszczeniu w porównaniu do standardowych okien z PVC. Dodatkowo Prolux może osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Uw=0,9W/(m²K), co sprawia, że okno jest energooszczędne i nie tylko spełnia, ale wręcz przekracza zaostrzone europejskie normy w zakresie izolacyjności cieplnej (Uw = 1,1 W/( m²K), gwarantując komfort przebywania w danym pomieszczeniu).

Jesteśmy dumni, że Prolux został ponownie doceniony, tym razem przez Kapitułę międzynarodowego konkursu GrandesignEtico. Nagroda jest dla nas ważnym wyróżnieniem, ponieważ jest dowodem zaufania ze strony architektów, designerów i specjalistów w zakresie wzornictwa - mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST - Cieszymy się również, że dwie prestiżowe nagrody: "Produkt Roku 2016" oraz ta najnowsza - "GrandesignEtico" otrzymaliśmy właśnie w tym roku, w którym obchodzimy dziesiątą rocznicę obecności naszej Grupy we Włoszech. Rynek tego kraju jest dla OKNOPLAST jednym z najważniejszym rynków eksportowych.

Rozdanie nagród odbyło się 17 listopada podczas uroczystej gali w banku Prossima w Mediolanie. Patronat nad konkursem objęli: ADI Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego m.st. Mediolanu, gmina Milano, Region Lombardia.

Więcej na temat konkursu na stronie: http://www.grandesignetico.org/newwebsite/
OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus zapewniając jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów.

OKNOPLAST działa w segmencie Top Premium. W portfolio firmy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych firm OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką. Produkty firmy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii.

OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród m.in. został wyróżniony w konkursie Polska Firma - Międzynarodowy Czempion

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Globalna liczba klientów przez 22 lata działalności przekroczyła 1,31 mln. Aktualnie w firmie pracuje ponad 1100 osób.

źródło: Oknoplast