PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-02-06
Młodzież poznaje specyfikę pracy w EKO-OKNA S.A.
Niemal 320 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego odwiedziło ...

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie

tel. 32 459 15 00
fax 32 418 30 62
poczta@ekookna.pl
www.ekookna.pl

» więcej o firmie

Niemal 320 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego odwiedziło w styczniu siedzibę firmy EKO-OKNA S.A. Podczas spotkań młodzi ludzie mieli okazję by poznać specyfikę pracy na produkcji stolarki okiennej i drzwiowej, administrowanie tak potężną firmą, jak i logistykę przedsiębiorstwa. Uczniowie mogli obserwować funkcjonowanie największego parku maszynowego w kraju. Obecnie w przedsiębiorstwie trwa cykl Dni Otwartych.

Młodzież poznaje specyfikę pracy w EKO-OKNA S.A.

Z początkiem stycznia, firma EKO-OKNA S.A. wznowiła cykl spotkań z młodzieżą. Od początku roku w wycieczkach edukacyjnych po kornickim zakładzie udział wzięli uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Mechanik w Raciborzu, Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim i Zespołu Szkół w Kędzierzynie - Koźlu.

Głównym celem organizowanych wycieczek jest pokazanie młodym ludziom jak funkcjonuje największy pracodawca województwa śląskiego. W trakcie spotkań uczniowie mają okazję do zapoznania się m.in. z samym procesem produkcji okien, organizacją poszczególnych działów zakładu oraz możliwościami rozwoju zawodowego, jakie swoim pracownikom oferuje przedsiębiorstwo. W trakcie wycieczek prezentowane są także stanowiska administracyjno-biurowe funkcjonujace w ramach zakładu. Zwiedzającym zapewniono poczęstunek, a szkoły otrzymały upominki.


Ewelina Kowacz, nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu tak wspomina zwiedzanie EKO-OKNA S.A. - Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie z naszej szkoły mogli wziąć udział w takich spotkaniach. Przyznam też, że jestem dumna z moich uczniów. Bardzo się cieszę, że tak dojrzale podeszli do wydarzenia. Zadawali pytania, interesowali się. Młodzież miała okazję poobserwować pracę produkcyjną przedsiębiorstwa. To wspaniałe, że firma oferuje tak dobre warunki pracy. Budowanie świadomości osób już zatrudnionych oraz tych nowych jest na bardzo wysokim poziomie. Chcemy zachęcić młodych ludzi, by nie musieli wyjeżdżać w celach zarobkowych a EKO-OKNA S.A. to przykład zakładu, który to umożliwia - wyjaśniła Ewelina Kowacz, nauczycielka Zespołu Szkół w Kędzierzynie - Koźlu.

Obecnie EKO-OKNA S.A. zatrudniają niemal 4 tys. pracowników z powiatu raciborskiego, głubczyckiego, wodzisławskiego, rybnickiego i okolic. - W tracie Dni Otwartych pokazujemy młodzieży działanie naszej firmy od środka. Uczniowie obserwują nie tylko jak wygląda produkcja okien, bądź jak zorganizowane są poszczególne działy firmy, ale również jakie przedsiębiorstwo oferuje możliwości rozwoju zawodowego. Osoby w wieku ponadgimnazjalnym są obecnie w ważnym i strategicznym momencie swojej edukacji, a także wyboru przyszłej drogi zawodowej. Chcemy pokazać tym młodym osobom, które z pewnością zadają sobie pytania „Co chciałbym/chciałabym robić?" co my, jako pracodawca możemy im zaoferować - mówiła Anna Skrzyńska, Specjalista ds. HR w EKO-OKNA S.A. - Dni Otwarte pierwszy raz zorganizowaliśmy w roku ubiegłym i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Podobnie jak poprzednim razem, przedsięwzięcie przeprowadzone zostało w okresie zimowym, ponieważ na halach produkcyjnych jest nieco lżej. Także dzięki temu uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się jak funkcjonuje nasza firma - wyjaśniła Anna Skrzyńska.

EKO-OKNA S.A. prowadzą obecnie nabór na stanowiska w dziale produkcyjnym. Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wysłać dokumenty aplikacyjne na adres rekrutacja@ekookna.pl, zadzwonić pod numer telefonu +48 32 415 43 38 lub zajrzeć do punktów informacyjnych w pobliskich galeriach handlowych (Racibórz, Rybnik, Wodzisław-Śląski, Kędzierzyn-Koźle), gdzie ustawione są stoiska firmy i porozmawiać z przedstawicielami spółki. EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001.

źródło: Eko-Okna