PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-02-08
Okna typu fix – stałe i szczelne rozwiązanie od Awilux
W ofercie Awilux możemy znaleźć stałe elementy stolarki otworowej, które zapewnią nam komfort i trwałość na lata.

AWILUX Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Wiosenna 17
64-100 Leszno

tel. 65 525 42 90
fax 65 525 42 91
info@awilux.pl
www.awilux.pl

» więcej o firmie

Przyzwyczailiśmy się, że każde okno możemy otworzyć, przez każde możemy się wychylić i każde będzie wpuszczać do pomieszczenia świeże powietrze - nawet, jeśli tego nie potrzebujemy. Gdy jednak możliwość otwarcia skrzydła okazuje się zbędna - rozwiązaniem są okna nieotwierane, znane również jako okna typu fix. W ofercie Awilux możemy znaleźć stałe elementy stolarki otworowej, które zapewnią nam komfort i trwałość na lata.

Okna stałe, obok niższej ceny są doceniane ze względu na wysoką szczelność, bezpieczeństwo i możliwość uzyskania wielkogabarytowych przeszkleń. Są odporne na włamanie oraz nie zabierają przestrzeni koniecznej przy standardowych oknach do otwarcia skrzydła. Jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy duże wymiary przeszklenia wykluczają wykonanie okna otwieranego.

Niezawodna konstrukcja

Okna typu fix wyróżnia minimalistyczna budowa. Tego typu rozwiązania nie mają klamek oraz okuć, które odpowiadają za otwieranie, zamykanie i uchylanie skrzydeł. Wyróżnia je również mniejsza ilość profili. To sprawia, że okna typu fix z oferty Awilux świetnie sprawdzą się w konstrukcjach i wnętrzach, których właściciele cenią sobie najwyższą estetykę.

Odpowiednia szczelność

Przy wyborze odpowiednich okien dla naszego domu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich szczelność. Z uwagi na nieotwieralność, powinny być montowane w pomieszczeniach z prawidłową wentylacją i mogą występować praktycznie w każdym wnętrzu, w którym działa wentylacja mechaniczna. Jeśli jednak w domu występuje tylko wentylacja grawitacyjna, zgodnie z prawem okna stałe mogą stanowić jedynie połowę zastosowanych przeszkleń, których powierzchnia może być nie mniejsza niż 1/8 podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych.

Bezpieczeństwo i nieograniczone możliwości aranżacyjne

Okna typu fix firmy Awilux - jako nieotwieralne - zwiększą naszą ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Brak klamek, zawiasów i innych okuć utrudnia podważenie oraz niepożądane otwarcie okna. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na zamontowanie bezpiecznych szyb klasy P4, zagwarantujemy sobie bardzo wysoką ochronę przed złodziejami. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni o naszych najbliższych, zarówno w nocy, jak i naszej nieobecności w okolicy domu.

Często we wnętrzach położenie mebli i elementów dekoracyjnych, uzależniamy od przestrzeni potrzebnej dla stałych elementów, takich jak drzwi czy właśnie okna. Konieczność otwarcia skrzydeł często ogranicza możliwości aranżacyjne naszych pomieszczeń. Okna typu fix od Awilux, mają nie tylko większe przeszklenia od tradycyjnych rozwiązań, ale przede wszystkim nie zabierają dodatkowego miejsca.

Rozwiązanie dostosowane do potrzeb

Okna typu fix są wybierane głównie ze względu na niższą cenę. W miejscach, które nie wymagają otwieranych skrzydeł, możemy sobie pozwolić na przeszklenia bez konieczności wydawania fortuny. To także dobre rozwiązanie w przypadku chęci stworzenia łagodnego przejścia między tarasem, balkonem a wnętrzem. Dzięki możliwości połączenia okien typu fix ze standardowymi skrzydłami otwieralnymi, możemy uzyskać efekt okien przesuwnych przy niższych kosztach.

Kiedyś nieotwieralne, wielkogabarytowe okna kojarzone były z witrynami, dzisiaj - cieszą się popularnością szczególnie w nowoczesnych projektach architektonicznych - począwszy od domów pasywnych po jednorodzinne budynki mieszkalne. Dostępne w szerokiej ofercie Awilux okna typu fix, pomogą nam maksymalnie wykorzystać naturalne światło i ciepło. Takie rozwiązanie wpłynie nie tylko na komfort domowników i estetykę, ale przede wszystkim na niższe koszty ogrzewania.

Przykładowa wycena:

Okno typu fix LivIng: 1500 mm*2400 mm
Kolor: biały
Szyba: Ug=0,5, 4-18-4-18-4
Cena: 1362,84 netto (pln)Awilux Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.

Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów SCHÜCO  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

źródło: Awilux