PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-03-06
Firma Roto Frank Okucia Budowlane wyróżniona tytułem Lidera Innowacji
Wyróżnienie przyznano w plebiscycie branżowym „4i" Innovation Leaders w uznaniu działań badawczo-rozwojowych i zaangażowania

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 402
03-994 Warszawa

tel. 22 567 09 00
fax 22 567 09 59
info.pl@roto-frank.com
www.roto.pl

» więcej o firmie

Roto Frank Okucia Budowlane zostało uhonorowane tytułem Lidera Innowacji w Branży Stolarki Budowlanej. Wyróżnienie przyznano w plebiscycie branżowym „4i" Innovation Leaders w uznaniu działań badawczo-rozwojowych i zaangażowania firmy na rzecz tworzenia innowacyjnych i niezawodnych okuć do okien i drzwi.


Pierwsza edycja programu „4i" Innovation Leaders wyłoniła najlepsze przedsiębiorstwa z branży, dla których innowacyjność jest motorem działania. Roto otrzymało najwyższe wyróżnienie. Kapituła programu doceniła innowacje usprawniające produkcję, rozwijanie usług wdrożeniowych i posprzedażowych, tworzenie zaawansowanych technologii i produktów z segmentu inteligentnych systemów okuć. Pozytywnie oceniono zmiany w sferze organizacji przedsiębiorstwa czy realizowane programy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Roto otrzymało „Złoty Dyplom" i tytuł Lidera Innowacji w kategorii dużych przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym.


Nagroda w programie „4i" Innovation Leaders jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem, a jednocześnie zobowiązaniem do dalszej intensywnej pracy - mówi Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane. - Jesteśmy dumni, że nasze działania i nieustanne dążenie do zapewniania najwyższych standardów i jakości produktów Roto zostały docenione. Cieszymy się, że zaawansowane systemy okuć, jak i oferowane przez nas wsparcie wdrożeniowe w postaci szkoleń, programów IT czy serwisu, przekładają się na zwiększenie konkurencyjności producentów okien i drzwi w Polsce i na zagranicznych rynkach.

Jako technologiczny lider firma Roto od ponad 85 lat konstruuje inteligentne okucia rozwierno-uchylne, które dzięki precyzji rozwiązań technicznych i trwałości odpowiadają najwyższym standardom i oczekiwaniom klientów. W ostatnich 2 latach firma wprowadziła na polski rynek kolejne innowacyjne okucia do okien i drzwi, umożliwiające producentom tworzenie nowoczesnych i wielkogabarytowych konstrukcji okiennych. Zaawansowane systemy przesuwne, takie jak Roto Patio Alversa i Roto Patio Inowa o wysokiej szczelności, idealnie wpisują się w najnowsze trendy architektoniczne, jednocześnie zapewniając użytkownikom wygodną obsługę oraz wyższą efektywność energetyczną domów i mieszkań. Okucie Roto z funkcją bezpiecznego uchyłu TiltSafeRC2 to kolejne unikatowe rozwiązanie, które łączy komfort termiczny i możliwość wietrzenia z ochroną antywyważeniową. Zanim okucia Roto trafią na rynek przechodzą szereg badań, zaawansowane testy obciążeniowe, szczelności, wytrzymałości w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum technologicznym Roto ITC w Leinfelden (Niemcy). Realizowane przez Roto prace badawczo-rozwojowe są zgodne z aktualnymi normami oraz wytycznymi krajowymi i międzynarodowymi.


Jednym z najnowszych rozwiązań Roto, docenionym w projekcie „4i" Innovation Leaders, jest Roto WinCon - autorskie oprogramowanie wspierające proces organizacji produkcji. Program został stworzony z uwzględnieniem potrzeb i specyfiki polskiego przemysłu okiennego, dzięki czemu pozwala  na wyeliminowanie praco- i czasochłonnych etapów procesu przyjmowania zamówień, projektowania i konstruowania okien.

Uroczysta gala i wręczenie nagród laureatom programu „4i" Innovation Leaders, organizowanego przez Stolarka VIP, miała miejsce podczas XXIV Konwentu Stolarki, 21 lutego br. na Zamku w Gniewie.

źródło: Roto