PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-09-11
Nowość w ofercie Würth Polska – farba zapewniająca szczelny montaż okien EURASEAL U
EURASEAL U zabezpiecza połączenie wykonane z piany montażowej, zapobiegając zjawisku ...

Würth Polska Sp. z o.o.
ul. Posag 7 Panien 1
02-495 Warszawa

tel. 22 510 20 00
fax 22 510 20 01
biuro@wurth.pl
www.wurth.pl

» więcej o firmie

Dotychczas użycie taśm, regulujących przepływ pary wodnej było najskuteczniejszą metodą szczelnego montażu okien. Nowością w ofercie Würth Polska jest farba EURASEAL U o takim samym działaniu. Podobnie jak taśmy uszczelniające - zabezpiecza połączenie wykonane z piany montażowej, zapobiegając zjawisku kondensacji pary wodnej i zawilgoceniu piany.

Powłoka EURASEAL U pozwala na odprowadzanie wilgoci z połączenia mur-okno (mur-drzwi) w każdych warunkach temperaturowych, dzięki zmieniającej się wartości współczynnika przepuszczalności pary wodnej Sd. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest bardzo prosta aplikacja - wystarczy pomalować pędzlem utwardzoną warstwę piany. Po naniesieniu EURASEAL U, na powierzchni piany powstaje bezszwowa, wodoszczelna powłoka o zmiennej wartości oporu dyfuzyjnego. Wysoka elastyczność zapewnia kompensację ruchów termicznych i konstrukcyjnych elementów budowlanych oraz szczelne mostkowanie drobnych rys i spękań. Farba charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do większości podłoży budowlanych, a także do PVC i powlekanego aluminium.

Sposób nakładania

Powłokę EURASEAL U należy nakładać za pomocą pędzla na sucho i bezpośrednio na utwardzoną powierzchnię piany. W celu uzyskania optymalnych właściwości produktu zaleca się nałożenie co najmniej dwóch warstw. Odstęp czasowy pomiędzy aplikowaniem kolejnych warstw w temp. 20°C i wilgotności powietrza na poziomie 50 proc. wynosi 4 godziny. W trakcie nakładania temperatura otoczenia i podłoża nie powinna być jednak niższa niż 5°C (dotyczy to również czasu schnięcia).

Farbę należy nakładać w taki sposób, aby powłoka dokładnie pokryła warstwę izolacji z piany montażowej oraz zachodziła także na ramę okna lub drzwi i na ościeżnice - min. 2 mm z każdej strony). Średnie zużycie wynosi 0,6 l/m2 w zależności od struktury i chłonności podłoża (malowanie piany o zwięzłej strukturze i mniejszych porach będzie bardziej wydajne). Średnia wydajność powłoki (przy dwukrotnym kryciu), przy założeniu, że malowana powierzchnia jest o 1 cm szersza niż szczelina dylatacyjna, prezentuje poniższa tabela:

Szerokość szczeliny dylatacyjnej Ilość mb z jednego litra
1 cm 83 mb
2 cm 55 mb
3 cm 41 mb

Charakterystyka farby EURASEAL U Würth Polska:

  • Zapewnia szczelny montaż stolarki budowlanej,
  • Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
  • Zmienna wartość Sd powłoki zapewnia odprowadzanie wilgoci ze spoin i szybkie wysychanie,
  • Wodoszczelna i wiatroszczelna,
  • Odporna na działanie UV i czynników atmosferycznych,
  • Bardzo łatwa aplikacja - wystarczy pomalować,
  • Redukuje do minimum ryzyko zniszczeń spowodowanych wilgocią i powstawaniem grzybów,
  • Zapobiega spadkom parametrów cieplnych materiałów izolujących.

Art. nr 0893594000

Produkt jest dostępny w e-sklepie: www.würth.pl, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych Würth Polska.

źródło: Würth Polska