PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-02-10
OKNOPLAST-Kraków uhonorowany certyfikatem Solidna Firma
Program Gospodarczo-Konsumencki Solidna Firma już od 2002 roku tworzy bazę przedsiębiorstw godnych zaufania.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie
OKNOPLAST-Kraków, już po raz ósmy, znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów Programu Gospodarczo-Konsumenckiego Solidna Firma. Ten prestiżowy certyfikat poświadcza wysoką jakość produktów firmy, a także rzetelność i wiarygodność przedsiębiorstwa.

W ciągu kilkunastu lat istnienia firma OKNOPLAST-Kraków wypracowała solidną markę oraz zajęła pozycję czołowego producenta okien PCV w Europie. Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii oraz współpracy z renomowanymi europejskimi dostawcami komponentów OKNOPLAST-Kraków utrzymuje stabilny wskaźnik wzrostu i stale podnosi jakość swojej oferty. Przyznanie certyfikatu Solidna Firma potwierdza wysoką jakość produktów przedsiębiorstwa oraz prowadzenie działań zgodnie z etyką biznesu.

Otrzymując certyfikat Solidna Firma, OKNOPLAST-Kraków stał się swoistym przykładem przedsiębiorstwa, łączącego uczciwy biznes z najwyższymi standardami rynkowymi. Rzetelność oraz wiarygodność, które stanowią główne wartości działalności firmy, zapewniły nam długotrwały sukces oraz zaufanie klientów -  komentuje Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST-Kraków.

Program Gospodarczo-Konsumencki Solidna Firma już od 2002 roku tworzy bazę przedsiębiorstw godnych zaufania. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zasad etycznej działalności w biznesie, takich jak: uczciwość, solidność, terminowe wywiązywanie się z kontraktów, jak również upowszechnianie działań prospołecznych i proekologicznych. Certyfikat Solidna Firma jest przyznawany przez kapitułę Programu pod patronatem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.Firma OKNOPLAST-Kraków rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – osiągnięta została również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLAST-Kraków zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 17 tys. m2. W 2008 roku sprzedaż firmy przekroczyła 700 tysięcy jednostek okiennych, a globalna liczba Klientów przez 15 lat działalności przekroczyła 750 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST-Kraków okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości
i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który oświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST-Kraków do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in. Złoty Laur Klienta 2009 w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat Lider Rynku 2009 – nagroda przyznana firmie już po raz siódmy, certyfikat Euro Leader 2009 czy tytuł Budowlanej Marki Roku 2008. OKNOPLAST-Kraków pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST-Kraków przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma szczególnie angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST-Kraków pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.