PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-07-23
Wpuść słońce do łazienki
Na etapie projektowania swojego domu warto dokładnie przemyśleć rozmieszczenie i wielkość okien oraz ich kształt.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie
Coraz bardziej popularne i pożądane stają się okna w łazience. Dzięki nim doświetlimy pomieszczenie i polepszymy jego wentylację.

Przy budowie domu kwestia projektu łazienki i jej wielkości zależy od naszych upodobań. Coraz częściej osoby planujące budowę domu decydują się na umieszczenie w łazience okien. Są one niewątpliwie ogromnym atutem tego pomieszczenia. Oprócz optycznego powiększenia łazienki, doświetlenia jej światłem dziennym, można pozbyć się uciążliwej pary wodnej, która gromadzi się po każdej kąpieli czy prysznicu. Wykorzystanie naturalnego światła dziennego przyczyni się także do zmniejszenia rachunków za prąd – mówi Wioleta Maniecka, Specjalista ds. handlowych z OKNOPLAST-Kraków.

Okno w łazience to również ogromny plus doceniany przede wszystkim przez kobiety. To przy jego pomocy panie mogą wykonać nienaganny makijaż, korzystając z najlepszego możliwego oświetlenia dziennego.

Warto dodatkowo rozważyć zamontowanie w oknie łazienkowym nawiewników. Dzięki nim unikniemy niepotrzebnego otwierania okna, które może powodować zmniejszenie bezpieczeństwa, gdy będziemy poza domem. Mimo zamkniętego okna, świeże powietrze i odpowiedni poziom wilgotności będą zachowane w naszej łazience.


Zdarza się czasami, że łazienka znajduje się na parterze lub pierwszym piętrze, wychodzi na ulicę lub dom sąsiadów. Pojawiają się wtedy dylematy, czy rzeczywiście warto w takiej sytuacji planować okno. Nie rezygnujmy z tej możliwości – doradza Wioleta Maniecka z OKNOPLAST-Kraków. Rozwiązaniem w tej sytuacji są szyby ornamentowe, przez których wzorzystą fakturę dostaje się tylko światło dzienne, ograniczając całkowicie widoki z zewnątrz – mówi Wioleta Maniecka. Jeśli jednak nie chcemy całkowicie ograniczać widoków zza okna, rozwiązaniem będzie roleta wewnętrzna lub zewnętrzna, która dodatkowo chroni domowników i ich nieruchomość przed włamaniem.

Okna w łazience podwyższają również standard nieruchomości, dzięki czemu wartość naszego domu wzrasta, co w przyszłości może zaprocentować przy jego sprzedaży. Należy przy tym pamiętać, że to przede wszystkim kobiety zwracają uwagę na szczegóły w wystroju wnętrza kupowanego domu. Dlatego też elementy takie jak opisywane wyżej okno w łazience, niestandardowy kształt ramy, zastosowanie kolorów czy ozdobnych szyb ornamentowych z pewnością zostanie docenione.Firma OKNOPLAST-Kraków rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – osiągnięta została również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLAST-Kraków zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 17 tys. m2. W 2008 roku sprzedaż firmy przekroczyła 700 tysięcy jednostek okiennych, a globalna liczba Klientów przez 15 lat działalności przekroczyła 750 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST-Kraków okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST-Kraków do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in. Złoty Laur Klienta 2008 w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat Lider Rynku 2008 – nagroda przyznana firmie już po raz szósty, certyfikat Euro Leader 2008 czy tytuł Budowlanej Marki Roku 2008. OKNOPLAST-Kraków pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST-Kraków przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma szczególnie angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST-Kraków pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.